Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce, Gülberenk Çocukları’nın Grubu’nda tüm coşkusuyla devâm ediyor! ?

Bu akşam programımıza Sünnet Marşı’nı dinleyerek başladık. Sonra da “Allah, hepimize Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem gibi yaşamayı nasîp etsin!” diye duâ ettik.

Arı ablalar bugün sevinç ve heyecan içinde son hazırlıkları yapmışlar. Afrikalı talebeler için hazırladıkları hediye paketlerini çok şükür yerine ulaştırmışlar.

Fasl-ı Bahar Kız Kurân Kurs’unda o talebelerle ilgilenen Zehrâ ablaya bu hayrı yapmamıza vesîle olduğu için teşekkür ettik. Üstelik ondan birçok bilgi öğrendik:

Meğer, onlar sevgiye ve ikrâma çok muhtâçlarmış; çünkü kötü niyetli insanlar onların topraklarını sömürmüş. O yüzden kimseye kolay kolay güvenemiyorlarmış.

İşte bu sebeple, Müslümanların
onlarla arkadaşlık etmesi, onlara ikramda bulunması, sevgi göstermesi çok mühimmiş. Dolayısıyla Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırladığı hediye paketleri aslında çok kıymetliymiş. Bize küçük gelen bu ikramlar, onlar için çok büyük sevinç kaynağı imiş.

Meğer onlar, çok zor ve kötü şartlarda yaşıyorlarmış. Hattâ evleri bizimkiler gibi değilmiş. Onları topraktan yapıyorlarmış ve muson yağmurları yağdığında evlerini seller alıp götürüyormuş. Sonra, mecbûren yenisini yapıyorlarmış. ?Çeşmelerden akan temiz suları ve pis suların gittiği kanalizasyon çukurları yokmuş. O sebeple, birçok insan salgın hastalıktan hayâtını yitiriyormuş. ?

Bunları duyunca, kalbimizde birçok soru büyüdü! Hep birlikte, onlar için başka başka neler yapabiliriz, diye düşündük.

Meğer muhtâç kimselerle yardımlaşmak çok güzel bir şeymiş. İslâmiyeti öğrenmek için gelen talebelerle ikramlaşmak daha da kıymetliymiş.

Zehra abla, Afrikalı ablalara Türkler hakkında ne düşündüklerini sorduğunda: “Allah, Türkleri çok seviyor; çünkü onların evlerinde çok çeşme var ve hepsinden temiz su akıyor.” demişler. ?

Düşündük de biz çoğu zaman o suların kıymetini bilmeyip isrâf ediyor; hattâ isyân etmekten şükrünü bile edâ edemiyormuşuz. ?

Ulu çınar gibi bir Hocamız olduğundan, güzelliklere daha çok mazhâr oluyormuşuz ve Allâh’ımız bizi nice hayırlara vesîle ediyormuş.☺️

Rabb’imiz bize cesur, merhametli, düşünceli büyüklerin talebesi olmayı nasîp ettiği ve böyle güzel hayır kapısı açtığı için O’na çoook şükrettik!?

İşte bu akşam, bu kıymetli bilgileri öğrendik. Büyük bir coşkuyla Yardımlaşalım Şarkısı’nı dinledik ve programımıza böylece son verdik. Hayır hayır, bugün de ayrılmadık! Yarın tekrar buluşmak ümîdi ve duâsı ile yatağımıza geçtik. ?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ?

Müellife: Hatice SAĞLAM4 Yorum

 1. Hatice SAĞLAM dedi ki:

  Şükrümüzü artırmamıza vesîle olan, kıymetli bilgiler öğrendiğimiz bir programdı. Teşekkürler Gülberenk! ??

 2. Yusuf Kaya dedi ki:

  Rabbimize çok şükretmenin önemini bir defa daha öğrendik, şükrettik. ??

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  Sevinç ve hüznü birlikte yaşadığımız bir programdı…
  Sevindik; çünkü Afrika’dan gelecek kardeşlerimiz için hazırlanan hediyeler yerine ulaştı. Rabbim kabûl buyura…
  Hüzünlendik;çünkü bu kardeşlerimiz çok zor şartlar altında yaşıyorlar.
  Ve üzüldük; çünkü elimizdeki nîmetler için ne kadar az şükrettiğimizi, nankörlüğümüzü seyrettik…
  Gülberenk; bizi hayra çağıran,hayrın içinde nice sırlara ufuk açan canyoldaşım…⚘?

 4. Hatice Acungan dedi ki:

  Kardeşlik çok güzel bir şey. Bunu hep berâber yaşayan bizler çoook şükretmeliyiz… Canım arkadaşım ne tatlı anlatıyorsun yaaa.

Yorum Yap