Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Bugün Uykudan Önce Programı’na hep birlikte şükrederek başladık!
Öğrendik ki bize “Nasılsın?” suâli yöneltildiğinde, sıkıntımız olsa bile “Elhâmdülillâh!” demeliymişiz.☺️

Çünkü Allâh’ımız şükreden kullarını çok severmiş ve onlar şükrettikçe iyiliklerini arttırırmış. Sâdece dilimizle değil, ellerimiz, gözlerimiz, kulaklarımız, ayaklarımız; yâni bütün uzuvlarımızla hep O’na teşekkür hâlinde olmalıymışız!?

Bir de insan hayâl etmeli ve bunu gerçekleştirmek için azimle çalışmalıymış. Gülberenk Çocukları olarak bizler de denemeli, yılmamalı, gayret etmeli ve başarmalıymışız!

Tam da bu mevzû üzerinde düşünürken bir şarkı geldi! Şarkıda:
“Yapamıyorum deme, yapmayı dene!
Bulamıyorum deme, bulmayı dene!
Göremiyorum deme, görmeyi dene!
İstîdâdı zâyî etme!” diyordu!?

Biliyor musun? Yüceler yücesi Rabb’imiz İnşirah Sûresi 7. Âyet-i Kerîme’de, bir işten yorulunca hemen başka bir işe geçmemizi emretmiş!?

Eğer insan, nefsini güzel faaliyetlerle meşgûl etmezse, nefsi onu boş işlerle oyalarmış!?

Faydalı bir eser yaptığımızda hem başarmanın sevincini yaşar, hem de ona bakan herkese iyi şeyler hissettirebilirmişiz!☺️

Programımızın sonuna doğru ellerimizi açtık ve dedik ki:
“Güzeller Güzeli Rabb’imiz! Bizleri, yüzüne bakıldığında Sen’i hatırlatan kullarından eyle! İçimize huzur ver! Derdini bize açanlara iyi tavsiyelerde bulunabilmeyi nasîp eyle! Âmîn!”

Ardından heppp birlikteeee coşkuyla Gülberenk Şarkısı’nı dinledik!?

Bu akşam yatmadan önce Allah’tan en son ne istediğimizi düşünüp yazmaya niyetlendik! Yarın yine aynı saatte buluşmak ümîdiyle huzurla vazîfemizin başına gittik!?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!?2 Yorum

 1. Emine Akyasan dedi ki:

  Elhamdulillahi âlâ külli hâl…
  Her hâlimize hamdolsun…
  Öğrendik ki; nasılsın suâline artık sâdece iyiyim demek yetmiyor, o iyiliği verene de hamdetmek gerekiyor.
  Gülberenk, bizlere söz söylerken dahî tefekkür etmeyi öğretiyor. Zaten biz Gülberenk’te hayırdan başka bir şey bulmadık…⚘♥️

 2. Sevil Fırat dedi ki:

  Yâ Rabbim,sen şu faydalı programı hazırlayıp ümmetin yavruları’na sunan, her fedakarlığı yapıp ümmetin derdi ile dertlenen şu güzel kulundan ebeden ve dâimen razı ol inşallah. Biz ondan çok çok çok râzıyız.??❤️? Gülbereeeenkk, hayatımızın en güzel rengisin. ?

Yorum Yap