Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam Uykudan Önce Programı’na “Yapamıyorum Deme, Yapmayı Dene!” adlı şarkı ile başladık. Şöyle diyordu:

“Sen nîmetsin, sen kıymetsin, cevhersin sen hazînesin. / İstîdâdını keşfetmeli, çok çok çok şükretmelisin. / Gayretle, cesâretle, dengeyle gitmelisin. / Tembellik, korkaklık, yaramazlık etmemelisin. / Hamursan kabarmalısın, yağmursan yağmalısın. / Çiçeksen açmalısın, kalemsen yazmalısın. / Ritimsen coşmalısın! Martıysan uçmalısın. / Yapamıyorum deme, yapmayı dene! / Bulamıyorum deme, bulmayı dene! / Duramıyorum deme durmayı dene! / İstîdâdı esirgeme! İstîdâdı zâyi etme.”

Bâzı zamanlar nefsimiz bizi, menfî şekilde etkilemeye çalışıp tembelliğe sevk edermiş. Biz Gülberenk Çocukları olarak, o seslere kulak asmadan hedefimize kilitlenmeli, azimle ilerlemeliymişiz. Yüceler yücesi Rabb’imiz, yolunda gayret edip sebat gösteren kullarına hayırlı muvaffâkiyetler verirmiş.

Bu programda bizler, çalışmak ve faydalı işler yapmak için geldiğimiz şu dünyâya, daha fazla güzellik katacağımıza söz verdik. Hep berâber, istîdâtlarımızı keşfetme ve onları Allah rızâsı için seferber etme karârı aldık!

Rabb’imizin rızâsını kazanmanın ümîdiyle gerçekleştirdiğimiz Uykudan Önce Programı ile, birbirimizi hayırlara teşvîk ettiğimiz için sevindik ve kalbimizde tatlı bir huzur hissettik.

“Allâh’ım! Gayretle, ihlâsla, samîmiyetle ve sebatla Sen’in yolunda bulunmayı, hayırlı işler yaparak rızânı kazanmayı bize nasîp eyle! Âmîn!”, diye duâ ederek bu akşamki birlikteliğimize son verdik.

Hayır hayır, ayrılmadık! Gönüllerimiz bir, uyumadan önce yapmamız gereken vazîfelerimizin başına geçtik. Evdekilerle helâlleşip onların gönüllerini aldık. Sonra da mışıl mışıl uykuya daldık.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com internet sitesindeki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Hatîce SAĞLAM
11.06.2021, ADANAYorum Yap