Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Haftanın son gününde de Gülberenk Çocukları’nın Grubu’nda bir aradaydık. Bu akşam, yapılan doğru ve güzel işler varken; neden yanlış ve çirkin olanların ön plana çıktığından bahsettik.

Bu mevzûyu kavrayabilmek için, evvelâ iki tâne fotoğraf inceledik. Masanın üzerinde ve yanında birtakım şeyler vardı. Çoğumuzun dikkatini çeken ise; masa, sandalye, çiçek, sürâhi ve bardaktan ziyâde, dağılmış üzüm tâneleriyle dökülmüş salça idi.

Öğrendik ki menfî durumları hemen fark edivermemiz, aslî yapımızın ve rûhumuzun iyiliğindenmiş.

Dağılmış bir meyve veyâ dökülmüş bir salça, nasıl tertemiz bir masanın fıtratına ters ise; kulluk vazîfelerimiz husûsunda eksikliğe ve hatâya düşmemiz de bizim fıtratımıza tersmiş.

Aslında insan, özünde temiz ve güzelmiş; lâkin en çok yanlış ve kötü işler yaptığında dikkat çekermiş. İşte bu sepeple; hâlimize, tavrımıza ve davranışlarımıza çoook dikkat etmemiz gerekirmiş.

İnsanlar bâzen birbirlerine, bâzen kendilerine, kimi zaman da çevrelerindeki eşyâlara zarar verirmiş. Düşündük de insanın üstünü temizlemek, masanın üstünü temizlemek kadar kolay değilmiş.? Çünkü insan; aklı, kalbi ve rûhu olduğu için, bozulmalardan daha derin etkilenirmiş. İşte bu sebeple, kendimize yakışır şekilde giyinmemiz, konuşmamız ve Rabb’imize sığınmamız gerekirmiş. ☺️

Îkâz edilmek istemeyenler, kendisini ve çevresini dağıtmamalı, derli toplu olmalı ve dedikoduya mahâl bırakmamalıymış. Aslında mes’ele bu kadar basitmiş.☺️

İşte bu akşam da böyle güzel güzel tefekkür ederek, bir Uykudan Önce Programı’nın daha sonuna geldik! Hafta içi tekrar buluşmak ümîdi ile özlerimize çekildik!

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Yine farkındalığımızın arttığı bir programdı.Çok istifâde ettik. Allah râzı olsun.???

  2. Emine Akyasan dedi ki:

    Görsel destekli programları çok seviyorum. Çünkü kulağımızın yanında gözümüzle de destekleyince bilgi daha kalıcı oluyor. Misâller mevzûyu çok daha iyi kavramamızı sağlıyor. Gülberenk her akşam hayatımıza yeni şeyler katarak iki günümüzü eşitlikten koruyor. Gülberenk; halka hizmeti,Hakk’a hizmet şuuruyla yapanım.⚘?

Yorum Yap