Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

İki günlük aranın ardından, Uykudan Önce Programı’nda sevinçle ve şükürle tekrar berâberdik! Hem yeni bilgiler öğrendik hem de tefekkür ettik!

Evvelâ, ihtiyaç sâhibi bir âilenin odun ve kömür alabilmesi için biriktirdiğimiz paraları, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin resmî hesâbına, “Bağış” açıklaması ile aktardık. Sonra, dekontlarımızı ve o paraları biriktirirken hissettiklerimizi, büyük bir mutluluk ve heyecân ile grubumuzda paylaştık!☺️

“Kumbarama daha çok para atabilirdim!” diye düşünüp üzülenlerimiz oldu. Dinlediğimiz şarkıda, “Küçük şey çoktur, küçümsemek yoktur!” diyordu. Hepimiz bunu duyunca sevindik; çünkü bizim küçücük küçücük liralarımız birikince, bir de Rabb’imiz onlara bereket verince, çok güzel şeyler olabilirmiş.☺️

Eğer nefsimizi şımartmaz ve onun her istediğini almazsak, lüzumsuz yere harcama yapmaz ve isrâfa kaçmazsak; çok para biriktirebilir, sonra da onları hayırlı ve güzel işlerde kullanabilirmişiz.?

Meğer yüceler yücesi Rabb’imiz, fâizi hiç sevmezmiş. İşte bu sebeple, paralarımızı fâizsiz bankalara yatırmamız gerekirmiş. Kazancımızın temiz kalması için, bu çok mühimmiş.

Bu akşam, hem bu güzel bilgileri öğrenince hem de üşüyen kardeşlerimizin ısınacağını düşününce, içimiz ferahladı! Küçük de olsa, ihlâsımız ve iyi niyetimiz ile bu hayra ortak olduğumuz için, çok sevindik! Bize bu güzellikleri lûtfeden Rabb’imize şükrettik! ?

Ardından, abdestimizi alıp namazımızı kıldık. Dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taradık. Evdekileri öpüp hepsiyle helâlleştik. Yatağımıza geçip Felâk, Nâs ve İhlâs Sûreleri’ni okuduk. Sonra da sağımıza dönüp huzurla uyuduk!☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 05428088258 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

  1. Emine AKYASAN dedi ki:

    Gülberenk hayra davet ederken bir yandan öğretmeye de devam ediyor. Hayırda dahî usûl varmış. Temiz niyetlere ancak temiz yollardan gidilir. Bu sebeple faizsiz banka vurgusunu çok saygıdeğer buluyorum.
    ⚘?

  2. Sevil Fırat dedi ki:

    Nekadar güzel bir fırsat sundun bize, Gülberenk Uykudan Önce. Çoook teşekür ederizzz. Hayır yapmayı, hayırda bir halka olmayı uygulamalı olarak gösterildin. Şükran.??

Yorum Yap