Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Uykudan Önce Programı büyük bir heyecanla ve sevgiyle devâm ediyoooor!?

Bu akşamki programımızın başında “Küçük Şey Çoktur, Küçümsemek Yoktur” Şarkısı’nı dinledik! Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Kar tânesi, nar tânesi, su damlası, kum tânesi,
Küçüğü de büyüğü de yaratan Allah,
Kullarının bir tânesi!
Küçük şey çoktur, küçümsemek yoktur!
Yemekte tuz gibi olasın, âmin!
Ey güzel inci tânesi…”

Bizler, inci tâneleri gibi kıymetli küçüklermişiz; lâkin hem kendimizi hem de küçük olan hiçbir şeyi küçümsemezmişiz. Kimi küçüklerin zarârı, kimi küçüklerin ise faydası çok olurmuş. Meselâ bir kavanozda düzenli olarak biriktirdiğimiz küçük miktarlardaki paralar zamanla çoğalırmış. Sonra, çoğalan bu küçücük paralarla fakirlere yardım ederek, büyük sevaplar elde edebilirmişiz!

Ayrıca, corona virüs gibi minicik mikropların te’sirleri şiddetli olabilirmiş. Ya da tırnağın içindeki az miktarda pislik, çok kötü bir görüntüye sebebiyet verebilirmiş.

Bir de Gülberenk Çocukları, ellerindeki mâlzemelerle yapabilecekleri işleri aslâ küçümsemezlermiş. Allâh’ın lûtfettiği kâbiliyetleri ve imkânları büyük bir şükürle karşılar, nîmeti arttırılanlardan olurlarmış.

Böyle dedikten sonra, dün akşam niyet ettiğimiz üzere hep birlikte ürettiğimiz şeylerin fotoğraflarını paylaştık!

Etamin işleyen, çiçek yetiştiren, bileklik ve etiket yapan… Küçük bebekleri için pike, ülkemizi korumak için robot üreten… Bakıldığında huzur veren bir resim çizen…Masa lambası takımı, sadaka kutusu, çikolata yapımı gibi işler ortaya koyan arkadaşlarımızın çalışmalarını görünce çook neşelendik ve gıpta ettik!

Bir Gülberenk Çocuğu, Allâh’ın kendisine vermiş olduğu istîdâtları en güzel şekilde kullanır ve değerlendirirmiş. Biz de daha çok gayret edip üretmeye azmettik! Yarın tekrar buluşmak ümîdi ile yatağımıza geçtik! ?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SağlamYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Böyle kâbileytli, düşünceli, ince fikirli, becerikli yavrularımızı görmek ne güzel! Maşallah Heeer birine. ??

Yorum Yap