Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam Uykudan Önce’de yine berâberdik ve şunları tefekkür ettik:

Hayatta bâzen insanın sevdiklerinden ayrı kalması gerekirmiş ve bu durum onlar için zor olabilirmiş. Fakat uzakta olmak ayrı olmak mânâsına gelmezmiş.

Ancak; gönüller, fikirler, yollar birse her zaman berâber olunabilirmiş. Sevdiklerimizi zâten kalbimizde taşıdığımızdan, fizîken aynı yerde olmamız şart değilmiş.

Arkadaş; birbirini yakından tanıyan, her an birbirinin yardımına koşan, birbirine karşı anlayış gösteren, sevgi besleyen, emek veren, aynı yoldan giden ve hep bizim iyiliğimizi isteyen kişiye denirmiş.

Arkadaşlarımız; bâzen annemizden babamızdan, bâzen oğlumuzdan kızımızdan, bâzen ninemizden dedemizden, bâzen de emmimizden dayımızdan olabilirmiş. İnsan bâzen hiç tanımadığı biriyle, bâzen de çocuğu ile arkadaşlık edebilirmiş.

Düşündük de bizi en çok ve en yakından tanıyan arkadaşımız annemiz, ondan sonra ise babamız imiş. Onlara hürmette hiç kusur etmememiz gerekirmiş. Allâh’ımız bizi en yakın arkadaşlarımızın kıymetini bilmekle nasiplendirsin! Âmin!

Dinlediğimiz şarkıda şöyle diyordu:
“Sevenler anar, sevenler arar, seven sevdiğine hâl hatır sorar.
Sevenler özler, sevenler benzer, seven sevdiğiyle birlikte gezer.
Seven darılmaz, seven kırılmaz, seven sevdiğiyle aslâ küs durmaz.
Sevgi nimettir, sevgi şifâdır, sevgi Allah’tan en güzel ikramdır.”

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’e sorulduğunda, üç defâ annemize, sonra da babamıza iyilik yapmamızı emretmiş. O, bize hep güzel şeyler söylemiş. Eğer O’nun sözlerini tutarsak, cennete lâyık hâle gelirmişiz.

Zâten Allâh’ımız anne ve babalarımıza biz çocukları, güzel yetiştirmeleri için emânet etmiş. İyi bir anne baba çocuğuna doğruyu, yanlışı, helâli, haramı öğretir; iyi bir çocuk da anneciğine ve babacığına hürmet edermiş.

Programımızın sonunda ellerimizi açtık ve Rabb’imize şöyle duâ ettik: “Allâh’ım! Bizi hakkıyla seven ve sevilenlerden eyle! Sevginin sevinç veren tarafını yaşamayı, hepimize nasîp eyle!” Âmin!

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM10 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Rabb’imizin emâneti olan evlatlarımız…Can parçalarımız! Ne mutlu bizlere kii, böyle faydalı bir program ile büyüdüklerine şâhit oluyoruz Elhamdülillah! ? ?

 2. Hilâl ÖZÇELİK dedi ki:

  Düşündüren, sevindiren, hüzünlendiren, duyguları yoğun hissettiren mânâlı bir program oldu. Akşamdan bu yana hâlâ tesirindeyim. Rabbim râzı olsun.

 3. Elif Ercan dedi ki:

  Çok özel bir programdı. Ebeveyn olmak da evlat olmak da ayrı değerli ve her birinin ayrı hakları var. Kalbime dokunan bir program daha. Teşekkür ederim.

 4. Sema Olgun dedi ki:

  Çok duygulu ve anlamlı bir programdı. Rabbim evlâtlarımıza da geç olmadan anne ve babalarının kıymetini bilmeyi nasîp etsin inşallah. Çok teşekkürler Gülberenk.

 5. Ayşe Kaya dedi ki:

  Bugüki program yine çok güzeldi, kendimizi bulduk, duygulandık.

 6. Emine Akyasan dedi ki:

  Her ânına şâhit olduğumuz ve her ânımıza şâhit evlâtlarımız. Bazen mutlu, bazen hüzünlü yanımız. Sevâbımız, günâhımız, ödülümüz, cezamız; evlâtlarımız…
  Hayâlimiz, gerçeğimiz, kederimiz,sevincimiz; evlâtlarımız…
  Gece şükrümüz, gündüz sabrımız, illâ duâmız; evlâtlarımız…
  Dilerim ki; Sadaka-i câriyemiz, cennete vesîlemiz olsun evlâtlarımız…
  ( en yakınımızdaki evlâtlarımızı bize arkadaş gösteren Gülberenk; dilerim Rabbimden, senin de arkadaşın iki cihan sevincin olsun. Âmin.⚘? )

 7. Hatice Acungan dedi ki:

  Pek duygusal bir program oldu.Bu günlerdeki ruh halime pek iyi geldi.Sevgi şarkısı da çok güzeldi.Teşekkürler Canım Arkadaşım.Seni çooook seviyorum.

 8. Işın Karasulu dedi ki:

  Bize hakkıyla yaşamayı öğreten, Rabbimize samîmi duâlarla el açmamıza vesîle olan Gülberenk’ten Allah râzı olsun.

 9. Rukiye Demirel dedi ki:

  Duygulu ve özel bir programdı aslında…
  Rabbim evlâtların annelerinin, annelerin de evlâtlarının değerini (vakit geç olmadan) bilmelerini nasîp etsin.

Yorum Yap