Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

İki günlük aradan sonra, yine saat 21:00’de Uykudan Önce’de berâberdik.☺️

Öğrendik ve tefekkür ettik… Biz insanlar bâzı hususlarda acze düşebilirmişiz. Meğer acze düşünce yüceler yücesi Rabb’imizin kudretini daha iyi fark edermişiz.

Bu sebeple elimizdeki nîmetlerle her zaman iyilik yapmalı ve onlardan herhangi birisi elimizden alındığında da hayırlı işler yapmaya devâm etmeliymişiz. Yâni hiçbir zaman mâzeret üretmemeli, her zaman neler yapabileceğimizi düşünüp etrâfımızdakilere faydalı ve hayırlı olmalıymışız.?

Meselâ ses tellerimiz yorulduysa onu dinlendirmeli, yapabileceğimiz başka işlere yönelmeliymişiz. Sesimiz kısıldıysa diğer uzuvlarımızla nasıl iyilikler yapabileceğimizi düşünmeli ve hiç vakit kaybetmeden harekete geçmeliymişiz. ?

Ayrıca bu akşam çiçeklerin güzel gelişebilmeleri için bâzı püf noktalar öğrendik. Onlardan bâzıları şunlardı: Meğer kabuk tarçın çiçeklerin köklerinin kuvvetlenmesine ve gelişmesine yardımcı olurmuş. Üstelik bir çay kaşığı toz tarçın ve bir yemek kaşığı toz mayayı suyun içinde karıştırıp ara ara çiçeklerin dibine dökersek çok güzel gelişirlermiş. ☺️ Bu bilgileri öğrenince her birimiz birbirinden güzel çiçekler yetiştirmek istedik. ?

Gülberenk Çocukları da çiçekler gibi etrâfını güzelleştirmeye, ayrıca Allah rızâsı için etrâfına sevinç, neşe ve huzur katmaya çalışırmış. ☺️ Gülberenk Çocuğu olduğumuz için şükrettik. ?

Bu program netîcesinde elimizdeki nîmetleri, imkânları en güzel ve en doğru şekilde kullanmaya karar verdik.?

Programımıza “Küçük Şey Çoktur, Küçümsemek Yoktur Şarkısı” ile son verdik. Hayır hayır, bizler ayrılmadık! Gönüllerimiz bir olduğu için şükrederek yattık. ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ☺️6 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Allah’ım sesinize sıhhat lütfetsin.? Ne büyük bir emek ve gayret ile oluyur bu güzel hizmetler. Rabbim cümlemize bol istifâdeler nasîp etsin. Duâlarımız sizinle? ?Gülberenk??

 2. Eslem AKDEMİRCİ dedi ki:

  Gülberenk seni çok çok seviyorum!

 3. Vahide Akalın dedi ki:

  Ses tellerinizin rahatsız olmasına çok üzüldüm. Sesinizi dinlendirirken bahçe işleriyle ilgilenmeniz, boş durmayıp çalışmanız çok güzel. Böylelikle ben de güzel işler yapmanın yollarını aramayı öğrendim.

 4. Emine Akyasan dedi ki:

  Sen Allah için bir işe başlarsan O senin azını çok ve bereketli eyler.
  Tıpkı bu akşamki program gibi. 21 dakikalık programda bereketli tefekkürler vardı. Öyle ya hizmet sadece elle yâhut gözle veya sesle yapılmıyordu. Biri giderse diğeriyle, o da giderse başka şekilde ama mutlaka ihlâs ve samîmiyetle son nefese kadar devam… Hem bizler bilemeyiz, belki bazı mahrûmiyetler hiç bilmediğimiz istîdâtlarımızı keşfetmemize yol açar. Biz bilmeyiz, Allah bilir…
  Gülberenk, Rabbim sesine, nefesine, muhabbetine, ihlâsına… Hâsılı O’nun için yaptığın her işe bereketler ihsân eylesin…
  Seni Allah için çok seviyoruz!⚘♥️

 5. Hatice Acungan dedi ki:

  Sevgili arkadaşım, senin ses tellerin iyileşsin diye Allah’ıma özel duâ ediyorum. Şişlik geçiversin inşallah. Yine de gayret ederek bu akşam bu güzel programı yaptığın için çok teşekkür ederim. Toprak ile uğraşmak çok güzel, ben de çiçek ekeceğim. Huzurlu geceler….???

 6. Zinnure YANDI dedi ki:

  Kabuk tarçının çiçeklere faydalı olduğunu öğrendimmm. Kısa zamanda denemeyi düşünüyorum. 😀 Teşekkürler Gülberenk! 😉

Yorum Yap