Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Uykudan Önce Programı, hafta içi her gün büyük bir huzurla devâm ediyor!☺️

Bu akşam öğrendik ki sağımızda ve solumuzda, iyilik ve kötülüklerimizi yazan melekler varmış. Meselâ eğer gıybet ettiysek, yalan söylediysek bunları sol tarafımızdaki melek; istiğfâr ettiysek, namaz kıldıysak sağ tarafımızdaki melek kayıt tutarmış.

Bütün işlerimizde ve konuşmalarımızda Rabb’imizin emirlerine uygun hareket etmeliymişiz. Allâh’ı hiç unutmamaya ve hep O’nun huzûrunda olduğunun idrâki içinde olmaya “ihsan” denirmiş.

İnsan ihsan sâhibi olursa yaptığı iyilikler tam olabilirmiş. Allâh’tan gâfil olarak yapılan iyilikler ise boşa gidermiş.

Meselâ ekmek alıp iyilik maksadıyla başkalarına veren birisi, fırıncıyı inkâr etse, bir tabak kirazı yanındakine ikrâm eden başka birisi, kiraz ağâcını yok saysa; o kişiler iyiliğin asıl sebebini unutmuş olurmuş.

Allâh’ın verdiği kuvvetle iyilik yapabildiğini unutanlar ve üstelik O’nu inkâr edenler, tam olarak nankör olurmuş. Nankörlerin iyiliğini Rabb’imiz kabûl etmezmiş.

Bizler Gülberenk Çocukları olarak Rabb’imizin rızâsı için bol bol iyilik yapmalıymışız. Sağ tarafımızdaki meleği çok çalıştırmaya gayret etmeliymişiz.?

Ardından hep birlikte “Amel Defteri” şarkısını dinledik ve dedik ki:
“Sağımda bi tane solumda bi tane,
Ne yapsam yazıyorlar tane tane.
Ayağımı denk almalıyım,
Aklıma her geleni yapmamalıyım.
Nefsime kul köle olmamalıyım.”

Bir de öğrendik ki bizi hiç yalnız bırakmayan, Rabb’imizin bizim için yarattığı koruyucu melekler varmış. Meselâ Âyet’el-Kürsi’yi okuyarak “Yâ Rabbî! Bizi muhâfaza eyle!” dediğimizde o melekler hemen vazîfelerinin başına geçermiş.

Programımız sona ererken, yataklarımıza geçmeden evvel hep birlikte ellerimizi açtık ve duâ ettik:
“Allâh’ım! Bizi Habîbin ve dostların hürmetine iyilerden eyle! Bizi, Seni her dâim yâd eden, Sana her dâim şükreden ve iyilik yapma kuvvetinin Sen’den geldiğini unutmayan akıllılardan eyle! Âmîn!”

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.3 Yorum

  1. Nur Yüzlüm dedi ki:

    Canım arkadaşım senden şunu öğrendim. Sol taraftaki melekleri hiç yormayarak, kötülük yapmak şöyle dursun, kötü şeyler bile düşünmemeliyiz. Gülberenk çocukları güzel şeyler yapar.

  2. Sevil Fırat dedi ki:

    Çok güzel bir programdı.?? Niyetlerimizi tâzelememize vesîle oldu, Kirâmen Kâtibin meleklerini sevgiyle hatırladık.?

  3. Müjgan Sağlam dedi ki:

    Çocuklarımıza kaliteli vakit geçirmelerini sağladığınız için teşekkür ederim. Ayrıca bir eğitimci olarak, “Çocuklara hitâp etme nasıl olur, İslâm nasıl öğretilir?” noktasında çok fâidesini görüyorum. Allah râzı olsun.

Yorum Yap