Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam yine Uykudan Önce’de şükürle ve sevinçle buluştuk. ☺️

Programımıza İşittim Gördüm Bildim Şarkısı’nı dinleyerek başladık. Güzel güzel tefekkür ettik. ☺️

Öğrendik… Bu hayattaki birçok şey meşakkatli imiş, emek istermiş; lâkin her zorlukla berâber bir kolaylık gelirmiş. Zorluklar bizi olgunlaştırır ve güçlendirirmiş.

“Sıla-i rahîm” akrabalarımızı ziyâret etmek, demekmiş. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem sıla-i rahîm yapar, yâni akrabalarını hiç ihmâl etmezmiş.

Yüceler yücesi Rabb’imiz sıla-i rahîm yapan herkesi çok severmiş.? Çünkü insan akrabaları ile arasındaki bağı kuvvetli tutarsa, onlara faydası dokunabilirmiş.

Düşündük… Akrabalarımız, arkadaşlarımız, dostlarımız bizi tanırmış; lâkin herkesten daha iyi tanıyan Canımız Allâh’ımız imiş. ☺️ O, bizi bizden bile iyi bilirmiş.

İnsan en çok kendisini, sonra da kendisine benzeyeni severmiş ve onunla arkadaşlık edermiş.
Sevdiğimiz ve sevildiğimiz kişilerin yanında kendimizi çok iyi hissedermişiz. Sevgi nîmetmiş. Sevgi şifâymış. Sevgi Allah’tan en güzel ikrammış.?

“Allah hiçkimseyi yalnız bırakmasın! Bizi sevdiklerimizle berâber eylesin!” diye duâ ettik.

İşte böyleee… Bugün de bir Uykudan Önce’yi şükürle gerçekleştirdik. En çok sevdiğimiz şeyin resmini çizmek için kolları sıvadık. Sonra da huzurla yattık. ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ☺️


 

 2 Yorum

  1. Misâfir dedi ki:

    Sıla-i Rahîm, arkadaş, dost, sevgi hepsii nîmettir! Şifâdır.

    Esmâ.

  2. Emine Akyasan dedi ki:

    Bâzen sâdece burada olduğunu hissettirmek istersin…
    O kadar…⚘?

Yorum Yap