Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, Uykudan Önce Programı’na huzurla, sevinçle, heyecanla devâm ediyor!?

Öğrendik ki Gülberenk Şarkıları’nın dijital albümleri de varmış. Şarkıları CD olmadan telefon veya bilgisayarda dinleyebiliyormuşuz. Çok yakında Gülberenk Prodüksiyon tarafından mobil uygulama da satışa sunulacakmış! Heyecanla beklemeye başladık!?

Bu akşam dünyânın gerçeklerinden bahsettik. Hep birlikte düşündük. Vücûdumuzun sıhhati için tâze meyve suyu içmek istesek ne yapmamız gerekir? Ya emek verip meyve yetiştirip toplamamız, ya da para verip meyveyi pazardan satın almamız gerekir. Yâni meyve suyu içmek için bile muhakkak bir bedel öderiz.

Diğer tüm nîmetler ve kıymetler de böyledir. Meselâ Gülberenk Şarkıları. Nasıl ki tâze bir gıdâ bedenimize iyi gelir, bu şarkılar da kalbimize ve fikrimize çok iyi gelir. Vücut sıhhati için para harcamayı göze alır, bu durumu tabii karşılarız; kalbimizin ve fikirlerimizin sıhhati için de harcama yapmayı göze almamız gerekir. Çünkü her şey bir bedelle elde edilir.?

Sonrasında hep birlikte Sünnet Marşı’nı dinledik! Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafâ sâllallâhû aleyhi ve sellem’in sünnetlerini hatırlamış olduk. Meğer emeğin hakkını vermek de sünnet-i seniyyelerden biriymiş!?

Eğer biz iyi işlere kuvvet katarsak o iyi işler çoğalırmış. Kötü ve zararlı şeylere kuvvet katarsak, Allah korusun kötülüklerin çoğalmasına sebep olurmuşuz.?

Çiçeklerin bile sağlıklı büyüyebilmek için sulanmaya, gıdâlanmaya ihtiyâcı varmış. Eğer bir çiçeği sulamaz, beslenmesine yardımcı olmazsak onu kuruturmuşuz. İyilikler de böyle, maddî mânevî kuvvet bulmazsa aynı çiçekler gibi kururmuş.? Gülberenk Çocukları olarak bize yakışan, hayırlı işler için çalışan insanlara kuvvet katmakmış!?

Bir video seyrettik. Bu videoda ekmek, zeytin, su, incir vardı. Bunların hepsi vücut sıhhatimiz için çok faydalıydı. Sonra Gülberenk albümlerini gördük. Videonun sonunda, “Sağlıklı gıdâ vücûdu besler, bâzı albümler de sağlıklı gıdâ gibidir, fikri besler.” yazıyordu.?

Düşündük de incir, ekmek, zeytin bedelle satıldığı için satanı kötüleyebilir miyiz? Tabii ki hayır. O hâlde bizler de harçlıklarımızı biriktirip CD veya dijital albüm satın alarak hem kendimiz için faydalı bir iş yapmış, hem de iyiliklere kuvvet katmış olabilirmişiz!?

Biliyor musun?!? Hayırlar, biz onlara destek olmasak da yürüyormuş. Fakat biz onlara kuvvet verdiğimizde onların sevâbından pay alıyormuşuz! Bu hârika bir haber! Allah bütün Gülberenk Çocukları’nı bu şuurla yaşamakla nasiplendirsin!?

Yataklarımıza geçmeden evvel duâmızı ettik. Dedik ki “Allah bize iyilik yapanlara kuvvet katmayı nasîp etsin! Ortak hayırlarımızı arttırsın! Âmîn!?”

Eğer siz de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Merve DOĞANCI4 Yorum

 1. Işın Karasulu dedi ki:

  Bu akşam, Gülberenk çocuğu olarak ne kadar büyük nîmet içinde olduğumuzu gördük. Çünkü bize şimdiye kadar derin düşünmenin önemini kimse anlatmadı. Oysa şimdi düşünmezsek ne zaman düşüneceğiz ki??

 2. Emine Akyasan dedi ki:

  Bu akşam, emek olmadan yemek olmayacağını öğrendik.
  Yüce kitabımızda da “insan için çalıştığından başkası yoktur”(Necm 39) buyurulmaktadır. Zaten Gülberenk programlarının en sevdiğim husûsiyeti, tavsiyelerinin mutlaka Kur’ân veya sünnette karşılığının olması. Bu durum Gülberenk’e olan güvenimizi ve sevgimizi pekiştiriyor.
  Gülberenk, (nezdimizde) kendini iyiliğe adayarak, özünü Allah’a teslim etmiş sağlam bir kulptur.⚘♥️

 3. Rukiye Demirel dedi ki:

  Güzel bir programdı. Hem hayatı gerçekleriyle düşündük, hemde hayırda veya başka işlerimizde üzerimize düşeni yapmamız gerektiğini anladık. Teşekkür ederiz Gülberenk!?

 4. Müjgan Sağlam dedi ki:

  Albümleri büyük bir zevkle, aşkla, muhabbetle dinliyoruz. Gülberenk Şarkıları nîmettir. Yediden yetmişe herkese tavsiyemdir.

Yorum Yap