Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği hafta içi her gün Uykudan Önce Programı’na heyecanla devâm ediyor!

Bu akşam çoook sevinçliydik!? Çünkü Gülberenk Çocukları birbirinden güzel mektuplar göndermişti.? Her birini tek tek açıp okuduk. İnsan birinden mektup aldığında, kendini ne kadar da kıymetli hissediyordu!?

Sonra kâinâtı düşündük. O da bizim için hazırlanmış bir mektup gibi. Ağaçlar, kuşlar, çiçekler, bulutlar, güneş, toprak, deniz… Yüceler yücesi Rabb’imiz bize o kadar kıymet vermiş ki bütün bunları hizmetimize sunmuş. Üstelik buna karşılık bizden istediği tek şey O’na kulluk etmemizmiş.?

Ardından hep birlikte “Derle Topla Toparla Şarkısı”nı dinledik. Ve dedik ki: “Gülberenk Çocukları, Allâh’ın kendisi için yarattığı bu güzel kâinatta dağıtan, yıkan, parçalayan, bölen değil; derleyen, toplayan, güzelleştiren olur!”?

Suyla bize serinlik lûtfeden, toprakla gıdâlarımızı gönderen, gece ay ve yıldızlarla yolumuzu aydınlatan, ağaçlarla içimize huzur doldurup oksijen yayan, gökyüzüne baktıkça yüreğimizi ferahlatan ve bütüüün hayvanları ibret ve ders olsun diye bizlere sunan Canımız Allâhımız’ı düşünüp O’na teşekkür etmeliyiz!?

Arkadaşımızdan gelen bir mektubu okurken sevindiğimiz gibi Rabb’imiz’in bizim için yazdığı kâinat mektubunu da okuyup okuyup sevinmeliyiz!?

Tabii ki bir mektubu okuyabilmek için okuma yazma bilmek gerekir. Fakat kâinat kitabını okumak harf öğrenmekle olmaz. Onu okumak, gönlün olgunlaşması, îmânın güçlenmesi, insanın derinden düşünmesiyle olur.?

Meselâ Gülberenk Çocukları havuç yiyeceği zaman Allâh’ın kapkara topraktan bu turuncu renkteki meyveyi nasıl yarattığını düşünür, ibret alır! Tavşanlar gibi havucu düşünmeden yemez!? Tefekkür eder ve Allâh’a daha çok yaklaşır.?

İşte bir havucu okumak, Rabb’imiz’in bizim için yarattığı kâinat kitabından bir satırı okumak gibidir.

Programımız sona ererken ellerimizi açtık ve dedik ki: “Canım Allâh’ım! Sen bize mektubunu en güzel şekilde okumayı nasîp eyle! Bizi şükredenlerden, düşünenlerden ve böylece Sana daha çok sevgi duyanlardan eyle! Âmîn!”?

Eğer siz de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!4 Yorum

 1. Ayşe Yılmaz dedi ki:

  Selamün aleyküm canım arkadaşım ben mektubumu sana gönderemedim. Bu arada ben Zehra Betül Yılmaz. Her program birbirinden güzel…

 2. Işın Karasulu dedi ki:

  Allah’ım her zaman tefekkür ederek bakmayı istiyorum.?

 3. Emine Akyasana dedi ki:

  Okumak; Kâinatı…Kur’an’ı…Kendimizi…
  Her şey bir mektup gibi. Ve okunan her mektup yazanı düşündürür. O’nunla arandaki bağı kuvvetlendirir. Hele ki aşkla yazılan bir mektubun muhâtabı da kendi gibi bir aşıksa, işte o zaman maksat hâsıl olur…
  Gülberenk; harf harf, kelime kelime, cümle cümle okuduğum en nâdide mektubum…⚘♥️

 4. Zinnure YANDI dedi ki:

  Çok muhteşem bir dersti… Mektup en kıymetliye yazılır. Sözler kalpten çıkar, ötesi yoktur… Çocukların yazdığı mektuplar da çok hoş. Maşallah.

Yorum Yap