Kıymetli Ziyâretçilerimiz!

Gülberenk Çocukları’nın Uykudan Önce Programı neşeyle, huzurla, istikrarla devâm ediyoooor!!!?

Bu akşamki programda neler öğrendik neler! Önce Gözlükte Numara Programı’nın şarkısını dinledik. Ve dedik ki: “Gülberenk Çocukları insanların doğru görmesine yardımcı olur. Bunun için de öncelikle kendisinin doğru görmesi gerekir.”?

Bir fotoğraf gönderildi. Fotoğraftaki nedir diye soruldu. Üç seçenek vardı. Toprak, çöp ve çukur. Birini seçtik. Hemen arkasından bir elma fotoğrafı geldi. Meğer ilk gördüğümüz, elmanın yakından çekilmiş hâliymiş.?
Bize sunulan şıklardan birini cevaplamak mecbûriyetindeydik, bu sebeple doğruyu seçemedik.?

Düşündük de aslında hayatta da böyle oluyor. Bâzen önümüze konulan seçimlerin hiçbiri bizim için doğru olmuyor.?

Bir fotoğraf daha geldi! Fotoğrafta yakından çekilmiş küçük bir çiçek deseni görünüyordu. Bize yine bunun ne olduğu soruldu. Örtü, kırlent ve defter kılıfı seçeneklerinden birini tercih etmek zorundaydık. Sonraaaaa fotoğrafın geniş açıdan çekilmiş hâlini görünce bir de baktık kiiiii! Aslında o bir levhaymış! Yine hayretler içinde kaldık!?

Son olarak bir fotoğraf daha geldi. Yakından çekilmiş çizgili bir kumaş gibi.Yine ne gördüğümüz sorulmuştu ve önümüze üç seçenek sunulmuştu. Yastık kılıfı, şalvar, buluz. Fakat bu şıklar da bizi yanılttı. O esâsında bir tutacakmış!?

Bunun üzerine düşündük ki bazen önümüzde seçenekler vardır. Fakat hepsi de yanlıştır. İyice araştırmadan bir şeyin doğru olduğuna kesin karar vermemeliyiz!

Ne yazık ki dünyâ, insanları yanıltmaya çalışanlarla dolu. Bizler birer Gülberenk Çocuğu olarak akıllı ve uyanık olmalıyız!?

Aman dikkat! Bize bu çöp mü toprak mı çukur mu acaba diyerek, yâni bizi şartlayarak sorulan bir suâlin cevâbı, gördük ki elma olabiliyormuş.?

Yâni bâzen güzel şeyler kötü, kötü şeyler de iyi gösterilebiliyormuş. Bu sebeple televizyonda çıkan reklâmlara da aldanmamalıymışız! İçinde ne olduğunu bilmeden hiçbir şeyi yememeliymişiz!

Aklımızı, kalbimizi çalıştırmalı, gözümüzü hakîkati görmeye alıştırmalıymışız!?

Programa vedâ ederken hep birlikte şarkımızı söyledik:
“İnsanlar sanıyorlar ki sâdece iki gözümüz var. Yanılıyor insanlar bir de kalp gözümüz var! Başta iki kalpte bir toplam üç gözümüz var! Bu şarkıda bunlara dâir birkaç sözümüz var!”

Gülberenk Çocukları, Gözlükte Numara Programı’nın şarkısını sık sık dinleyip anlamaya çalışır! Sevdiklerinin iyiliği için uğraşır! Baş gözüne de kalp gözüne de iyi bakar!?

Eğer siz de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!6 Yorum

 1. Ayşe Kaya dedi ki:

  Canım arkadaşım bu program çoooook güzel oldu.Neler düşündük, ne anladık, yeni ufuklar açıldı… Bir kez daha anladık ki dünya insanları kandıranlarla dolu, doğruyu bulmak zor, fakat imkânsız değil. Bize düşen iyice araştırmak ona göre hareket etmek.

 2. Işın Karasulu dedi ki:

  Hiçbir şey zannettigimiz gibi değilmiş.

 3. Seyyide Vera Arslan dedi ki:

  Çoooooook güzelllll!?

 4. Hatice Acungan dedi ki:

  Akıl, kalp çalışması ne kadar da önemliymiş, onlar güzel çalışırken de göz hakîkati görmeliymiş.
  Canım arkadaşım, teşekkür ederim, yine çok tatlıydın. Çok güzel şeyler düşündürdün bizlere..

 5. Rukiye Demirel dedi ki:

  Hergün yeni şeyler öğreniyoruz Gülberenk’ten, sadece çocuklar değil, biz anneler de çok istifâde ediyoruz. Yapılan yanlışlar çok güzel örnekler ile, görseller ile anlatılıyor, bu da konunun çok daha güzel kavranmasını sağlıyor. Allah râzı olsun Gülberenk!?

 6. Emine Akyasan dedi ki:

  En sevdiğim mevzulârdan biri Kalp Gözü. Baş gözümüz olayların zâhirine takılırken kalp gözümüz hikmetin kapılarını aralıyor. İş ki; kalp gözümüze perde inmeye…
  Hele de günümüzde kurtlar koyun postuna bürünmüşken çoook daha berrak bir kalp gözüne muhtâcız. Bu sebeple de gerek midemize giren lokmaya, gerekse de zihninimize empoze edilmeye çalışılan fikirlere çok dikkat etmemiz gerekiyor.
  Gülberenk, her dâim hakîkati ve hikmeti gösteren üçüncü gözümüz gibi…⚘♥️

Yorum Yap