Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Bu akşam da Uykudan Önce’de, sevinçle ve şükürle bir aradaydık. Programımıza “Çorapta Delik Şarkısı” ile başladık. Tefekkür ederek sözlerini anlamaya çalıştık.

Meğer ihmâller ve tâvizler çorapta delik gibiymiş. Gereğini hemen yapmazsak, büyürmüş ve yama istermiş. Yamanan çorap da bir daha eskisi gibi olmazmış. Üstelik, nîmeti ziyân edenlerde huzur bulunmazmış.

Tâviz tâvizi, ihmâller nedâmeti getirirmiş. İnsanı bitiren ise yine kendisiymiş. Namazımızı, orucumuzu, zekâtımızı, sadakamızı, hayırlarımızı sıkı tutmalıymışız. Aksi takdirde elimizden alınırmış, kalbimiz de huzûru yitirirmiş. Elimizi ayağımızı, gözümüzü kulağımızı, dilimizi koruyup temiz tutmalıymışız. Aksi takdirde kalbimiz delik deşik olurmuş. ?

Meğer sağlık bize verilen en büyük emânetlerden biriymiş. İşte bu sebeple, vücûdumuzdaki problemleri umursamalı ve vakitlice tedbir almalıymışız. Aksi takdirde iş işten geçermiş ve biz, pişmân olduğumuzla kalırmışız.

Meselâ ses tellerimizi çok yorarsak, hâl diliyle bize: “Yavaş ol, bizi biraz dinlendir, çok yorulduk çoooook!” dermiş. Eğer onları dinlemez de bildiğimizi okursak, Allah muhâfaza, ses tellerimiz zarar görüp zamanla hiç konuşamaz hâle gelebilirmişiz.

Bu tefekkürlerin ardından, hep birlikte şu haberi duyduk! Hani Uykudan Önce Programları, hafta içi her akşam 20:30’da gerçekleşiyor ya… Bundan böyle Pazartesi, Çarşamba ve Cumâ akşamları, yine aynı saatte yayınlanacakmış.

Aslında bunu duyunca üzüldük; fakat tedbir alınmazsa, programı yapan arkadaşımızın ses telleri daha da yorulacağı için, bu duruma râzı olduk ve ona dedik ki: “Sen sağ ol da program haftada üç akşam gerçekleşsin. Senin sıhhatin her şeyden mühim, yeter ki sağlığın iyi olsun.”

İşte böyleeee… Bu akşam da ihmâl ve tâviz mevzûsunu güzelce kavradık. Her hususta buna dikkat etmek için karar aldık! Ardından, namazımızı kıldık. Saçlarımızı tarayıp dişlerimizi misvakladık. Evdekileri öpüp helâlleştik. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduk. Sonra da sağımıza dönüp uyuduk. ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

  1. Emine Akyasan dedi ki:

    Uykudan Önce, büyük küçük herkesin istifâde ettiği çok güzel, tatlı bir program. Haftada üç güne inmesi bize burukluk verse de, cân arkadaşımızın sıhhati için buna rızâ gösterdik. Rabbimiz üç güne, beş gün ecri verecektir, biiznillâh! Rabbimiz insanlara O’nu anlatan, öğreten, sevdiren bu sese dâimî şifâlar ihsan eylesin. Âmin. ⚘?

  2. Sevil Fırat dedi ki:

    Rabb’imiz şifâlar versin inşallah.Biz gayretlerinize sâhidiz,sizin için heeeep duâ ediyoruz.??

Yorum Yap