Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Her zaman olduğu gibi bu akşam da saat 21:00’de, Uykudan Önce vaktiydi.?

Gözlerimizi kapattık ve hep berâber “Gülberenk Köyü”nü hayâl ettik!

Meğer hayâl, duâ gibiymiş. Rabb’imiz ‘Hayy!’ ismiyle tecelli eder ve hayâlimizdekileri bizim için yaratıverirmiş. Bu sebeple yalnızca hâllerimizi değil, hayâllerimizi bile çirkinliklerden ve kötülüklerden uzak tutmamız gerekirmiş.

Biz de öyle yaptık. Köyümüzün girişinde güzel kokulu renk renk çiçeklerin olduğunu hayâl ettik. Bir tabela, üzerinde “Gülberenk Köyü’ne Hoş Geldiniz.” yazısı… Az ileride Gülberenk Câmii… Hemen içeri girip iki rekât şükür namazı kıldık. Bineklerimizi bırakıp yolun kalanını yürüdük.☺️

Az ileride emmilerin ve ağabeylerin bir araya gelip muhabbet edeceği sâde, güzel, büyük bir köy odası vardı.Hani her köyün bir de muhtarı olmalıydı ya, onu da aday olanların arasından seçimle belirlemeye karar verdik.?

Sonra karşımıza Gülberenk evleri çıktı. Kapısının önünde renk renk çiçekleri ve küçük birer balkonu olan ahşap evler hayâl ettik. Pencerelerinde çiçekli kumaştan perdeler vardı.

Evler daire şeklinde sıralanmıştı. Orta yerde bir su kuyusu vardı,oradan tulumbayla su çektiğimizi hayâl ettik. Bir de hanımefendilerin oturup dinlenebileceği, çocukların oynayıp ferahlayabileceği yerde, süs havuzu düşledik. ?

Her evin arka tarafı bahçeydi. Herkes kendi bahçesine soğan, nâne, maydanoz, salatalık ve domates ekmişti. Sebzemizi meyvemizi kendi emeğimizle yetiştirmek ve toprakla içli dışlı bir hayat sürmek hayâli, ne kadar da güzeldi. ☺️

Orada bir de fırınımız olduğunu düşündük. Hep berâber “Allah, Allah” diye diye hamurumuzu yoğurduk. Güzelce şekil verip pişirdik. Sıcak ekmeğe tereyağını sürüp semâver çayının yanında bir güzel yedik. Hımm. ?

Bu güzel hayâli kurmak bile çok iyi geldi. Anladık ki tertemiz ve faydalı şeylerin tasavvuru bile şifâdır. Hayrı sâdece hayâl etmek bile insana iyi gelir ve enerji verir.

Tabii, hayâllerin gerçekleşmesi için çalışmak gerekir.Gayret eder, emek verirsek, Rabb’imiz yardım eder.

Bizler işte böyle, güzel duygular içinde, hayâlimizdeki Gülberenk Köyü’nün resmini yapmak üzere boyalarımızın ve defterlerimizin yanına gittik. Sonra, hayır hayır, ayrılmadık! Gönlümüz bir ve berâber, huzurla uykuya daldık. ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ☺️

 8 Yorum

 1. Sâre Pazar dedi ki:

  Ben de çok sevindim köy haberine. Hayırla gerçek olsun. Keşke hep orada yaşasak.

 2. Beyzâ Pazar dedi ki:

  Programdan sonra gece uyuyamadım heyecandan. ? İnşallah gerçek olur. Koyunlardan süt de sağarız, benim hayâlim.☺️

 3. Merve Doğancı dedi ki:

  Hayatın hızlı temposu, gürültüler, egzoz sesleri vs.bana bazen anlatamayacağım şekilde çok sıkıntı verir. Hep düşünürüm, bütün karmaşadan uzak, huzurlu ve sessiz bir yere kaçsam, minicik bir evim olsa orada. Belki o zaman zihnim daha rahat olabilir. Gülberenk Köyü hayâlimin dile gelmiş hâli gibi.
  Teşekkürler Gülberenk..?

 4. Rukiye Demirel dedi ki:

  Gülberenk köyüüüü! ?? İsmi bile huzur veriyor. Gözümde insanların birbirini sevdiği, kendi emekleri ile çalışıp kazançlarını elde ettiği, içerisinde tüm güzellikleri barındıran bir köy canlanıyor. Rabbim hayırla en kısa zamanda gerçekleşmesini nasıp etsin. ??️

 5. Ayşe Kaya dedi ki:

  Bugünki program beni ağlattı, çok duygulandım her bir hayâle “Âmin!” dedim, çok mutlu oldum, içim huzurla doldu. Gülberek Köyü… İnşallah paramızı biriktirmeye başladık. ???

 6. Emine Akyasan dedi ki:

  Gülberenk Köyü…
  Bir hayâl kuruluyor ve bir çok insanın içinde filizler yeşeriyor. Umut ve heyecân doluyor. Küçüğünden büyüğüne herkes o hayâlin içinde kendini buluyor..
  Neden diye düşünüyorum;
  Herkes o kadar yorulmuş ki şehrin koşuşturmasından, gürültüsünden, kuru kalabağından, günahından, isyânından, nisyânından.. Bu sebepledir ki; çocuğundan gencine, yaşlısına kadar herkes bu güzel hayâli benimsedi, kabullendi ve gerçekleşmesi için duâ etti. Nûr’dan bir gemi yapıldı, hakîkate susayanlar yol için hazırlandı.
  Gülberenk… Nûr’lu hayâlim, nehâr u leylim…⚘♥️

 7. Müjgan Sağlam dedi ki:

  O köyde yaşamaya başladım bilee…

 8. Seyyide Vera Arslan dedi ki:

  Çooooooooooooook güzel bir program! Arkadaşlarıma ve kuzenlerime de tavsiye ettim, onlar da katılacak inşallah. ?☺️

Yorum Yap