Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı’na hız kesmeden, sevgiyle, huzurla ve coşkuyla devâm ediyoruz! Bu akşam yine hep birlikte tefekkür ettik.

Meğer insan, aynı anda farklı şeyler hissedebilen ve maddî mânevî, müspet ya da menfî her yönden değişkenlik gösterebilen bir varlıkmış. Bâzen hüzünlü ve durgun, bâzen dalgın ve yorgun olabilirmiş. Bugün girişken iken yarın içine kapanabilir, akşam uykuda iken sabah uyanık kalabilirmiş.

Düşündük de her an mes’ûd olsaydık, saadetin kıymetini anlayamaz; her an kederli ve üzgün hissetseydik, sevinci ve heyecânı yaşayamazdık.

Yüceler yücesi Rabb’imiz, Âl-i İmran Sûresi 140.âyet-i kerîmede: “İyi veyâ kötü günleri, insanlar arasında döndürür dururuz.” buyurmuş. Müslümanlar olarak bizler, her hâlimize hamd etmeli, farklılıkları rahmet bilmeliymişiz.

Yatmadan evvel evdekilerle helâlleşmeli, dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramalıymışız. İhlâs, Felâk ve Nâs Sûreleri’ni okuduktan sonra, sağımıza dönüp vakitlice uyumalıymışız.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com internet sitesindeki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
02.06.2021
BalıkesirYorum Yap