Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

İki günlük aradan sonra saat 21:00 de Uykudan Önce Programı’nda yine berâberdik!

Bu programda bugünlerde hayâlini kurduğumuz bir işten bahsettik! Kamp yapmak! Nedir kamp? Orman, yayla, ova gibi bir yere yanında çadır ve uyku tulumu benzeri eşyâlarla gidip, en az imkânla orada yaşamaya çalışmak!?

Bizim, içinde oda, mutfak, banyo, tuvalet olan evlerimiz var ve hiç kampta kalmadık; fakat Sûriyeli kardeşlerimiz ülkelerinde savaş çıkınca mecbûren mültecî kamplarında kalmışlardı. Biz de bir gün kamp çadırında kalmak zorunda olabiliriz.?

Allah muhâfaza savaş çıkabilir, deprem olabilir. Rabb’imiz dilerse her şey yaşanabilir. Çünkü burası imtihan dünyâsıdır. Bâzen rahatlık, bâzen sıkıntı olabilir.

İşte böyle, düşündük de kamp yaparak insanın bâzı şeyleri tecrübe etmesinde fayda var. Meselâ ocak olmadan yemek pişirmek, banyo olmadan temizlenmek, yataksız uyumak, ev olmadan barınma yeri hazırlamak… Bunları tecrübe etmek gerek! İnsan, şartlar değiştiğinde ne yapacağını bilmeli! ?

Biliyor musun!? Kamp esnâsında börtü böcekten korunmak için yanımızda lavanta bitkisi bulundurmalıymışız. Vahşî hayvanlardan korkarız tabii ki! Onları kendimizden uzak tutmak için durduğumuz yerin etrâfına saç kılı serpmeliymişiz! Bir de keçi kılından yapılan çadırlar varmış. İçine sinek girmezmiş ve çok sağlıklıymış!?

Ardından hep birlikte “Amelde Niyet” program şarkısını dinledik!
Şarkıda diyordu ki: “Duâ ile gayret ile ihlâs ile yola çıkalım. Allah bizim yardımcımız, şükredelim çalışalım.”

Hayâl ederek, araştırarak, yeni şeyler öğrenerek ve bütün bunlara imkân verdiği için Rabb’imize şükrederek ömrümüz geçiyor. Allâh’ımız iyiki de bize akıl, kalp, hayâl etme gücü ve îman vermiş!?

Gülberenk Çocukları; araştırır, öğrenir, hayâl kurar, kendini geliştirirmiş!?

Programımız sona ererken yatmadan önce arkadaşlarımızdan kamp resimleri çizip bize göndermelerini istedik!

Eğer siz de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!

 10 Yorum

 1. Esma Aydeniz dedi ki:

  Bilmediğim bilgileri öğrendim. Hayvanların çadırlarımıza gelmemesi için insan saçı konuyormuş bilmiyordum. Araştırmanın, bilgimize bilgi katmanın önemini ve tabii ki kamp fikrini duymak bile beni çook mutlu etti. Ben kampta olur muyum olmaz mıyım bilmem fakat kardeşlerim için duâ ettim ve onların mutlu olup eğlenmelerini, dinlenmelerini niyâz ettim Rabbimden. Teşekkürler Gülberenk.

 2. Misâfir dedi ki:

  Hepinizinki çok güzel olmuş …

  Kampa gittiğimizi hayal ettim ?

  Hayrûnnisa.

 3. Zeynep Turan dedi ki:

  Hepsi çok güzel olmuş. ??

 4. Yusuf Kaya dedi ki:

  Hep beraber kampa gittiğimizi hayâl ettim.???

 5. Işın Karasulu dedi ki:

  Ay ne heyecanlı! Gülberenk kampta! ?

 6. Rukiye Demirel dedi ki:

  Kamp kelimesi normal şartlarda kulağa hoş gelse de şartların kısıtlı olduğu, temel ihtiyaçların bile neredeyse karşılanmakta zorlanıldığı bir yaşam tarzı olduğunu ve süreklilik arzettiğini düşününce çok ürkütücü geliyor. Rabbimize, vermiş olduğu tüm nîmetleri için çok çok şükretmeli ve her dâim zor durumda olan kardeşlerimize de duâ? etmeliyiz. Bu tefekkürü bize hatırlattığın için çok teşekkür ederiz Gülberenk!?

 7. Emine Akyasan dedi ki:

  Güzel ve düşündürücü bir hayâlin içindeydik bu akşam…
  Kamp kuruyorduk. Hayâlimiz ilkin kampın güzel ve macerâlarıyla doluyken, sonradan kamplarda hayatını geçirmek zorunda kalanlara, Suriyeli muhâcir kardeşlerimize doğru gitti…
  Kolay değil,3-5 günlük değil, mâcera değil,hayâl değil…?
  Anladık ki; insan her şarta ve duruma hazır olmalı, dayanıklı olmalı, araştırmalı… Öyle ya yarına kimsenin garantisi yok!
  Rabbim her durumda şükür ve tevekkül hâlinde kılsın bizleri.(ÂMİN)
  Gülberenk; bizi tefekküre sevkettiğin için minnettârız.⚘♥️

 8. Beyzâ Pazar dedi ki:

  Merhaba Gülberenk. Kamp yapmak beni çok heyecanlandırıyor. Gece yıldızları görmek çok güzel olur. Ama bu eğlenceli olan çadır. Suriyeli ya da muhtaç kardeşlerimiz için bu kadar eğlenceli olmayabilir. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

 9. Mustafa Eren Onur dedi ki:

  Program çok güzeldi… Resim yapıp ben de atacağım. Kampta yaşamak biraz zor ama çok güzel. Hrkese iyi geceler.?

 10. Fatma Seher Erdoğan dedi ki:

  Özlemişiz sesinizi…
  Hayallerinizi hayırlı şekilde gerçekleştirmek nasib olur inşallah…
  Arı kardeşlerimle birlikte…
  Âmin.

Yorum Yap