Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

İki günlük aranın ardından, şükürle ve sevinçle yine birlikteydik. Bugün Uykudan Önce Programı’nda, “Tesettür” mevzûsundan bahsettik.

Düşündük de… Fındığın, cevizin, karpuzun, kavunun, domatesin, salatalığın, limonun, portakalın ve daha sayamayacağımız nice şeyin, özünü koruyan kabuğu varmış.

İnsanların kabuğu ise giydiği kıyâfetleri imiş. Meğer canımız Allâh’ımız, bizi hem saklamak hem de kem gözlerden korumak için, tesettürü emretmiş. Zâten O, faydamıza olan şeyleri yapmamızı ister, zararımıza olan şeyleri ise bize yasaklar imiş.

Meğer hiçbir Müslüman, kafasına göre giyinip dışarı çıkamazmış. Hem hanımefendiler hem de beyefendiler, Allâh’ın belirlediği ölçüye göre giyinmelilermiş.

Yüceler yücesi Rabb’imiz, Ahzab Sûresi 59. Âyeti Kerîme’de şöyle buyurmuş: “Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına söyle, bedenlerini örtecek elbiselerini giysinler. Bu, onların tanınıp incitilmemelerine de daha uygundur. Şüphesiz Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.”

Eğer Rabb’imizin sözünü tutarsak, O bizi her türlü zarardan ve kötülükten muhâfaza edermiş. Üstelik O’nun emirlerine uyduğumuzda, kendimizi çok daha mutlu ve huzurlu hissedermişiz. Kafamıza göre yaşadığımızda ise, pişman ve üzgün olurmuşuz.

Meğer kimileri gafletle keyfine bakar, ömrünün sonuna kadar yanlışlar yaparmış. Kimileri de ufacık çürükten bile endişe duyar, düzelmeye çalışırmış. Kimilerinin çürüğü içinde olurmuş, dışarıdan pek bilinmezmiş. Kimilerininse içi dışı çürük olurmuş da onlardan hiç kimse ümitlenmezmiş. Bunların farkına varınca hep birlikte duâ ettik: “Allâh’ım! Böyle insanlardan ve böyle hâllere düşmekten muhâfaza eyle! Bize yerli yerinde ve vakitlice endişelenmeyi ve gerekli tedbirleri alıp düzelmeyi lûtfet. Geç kalınmış pişmanlıktan ve en son âna kalmış tövbeden hepimizi koru ki rızâna erebilelim.”

Çok şükür ki biz Gülberenk Çocukları’nın, içi de dışı da düzgünmüş.☺️Bunu duyunca, hem sevindik hem de şükrettik! ?

İşte böyleeee… Bu akşam, tesettür mevzûsunu güzelce kavradık. Hep birlikte, Rabb’imizin emrettiklerine seve seve uyma kararı aldık!

Sonra da ellerimizi açıp O’na şöyle yalvardık: “Allâh’ım! Bizi her türlü zarardan muhâfaza eyle! Biz küçüğüz, zayıfız, ağır yükleri kaldıramayız. Bizi korktuğumuz her şeyden emîn eyle! Sen’in yolunda huzurla, sevinçle ve şükürle hizmet etmeyi, son nefeste de îmânla göçebilmeyi nasîp eyle! Âmîn!”

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

Müellife: Hatice SAĞLAM2 Yorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Tesettür ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi herhâlde. Nice tesettürlere vesîle olsun inşallah.. Teşekkür Gülberenk! ?

  2. Emine Akyasan dedi ki:

    Rabbimiz bizleri içi ve dışı sağlam müslümanlardan eylesin. Âmin.⚘?

Yorum Yap