Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırlayıp sunduğu Uykudan Önce Programı, hafta içi her gün saat 21:00’de tüm coşkusuyla yayınlanmaya devâm ediyoooor!

Bu akşam, “Devamlı olmak” gerektiğinden bahsettik. Meğer sabırla, kararlılıkla, azar azar da olsa devamlılıkla çalışmak çok mühimmiş.

Meselâ, ekilmiş tohumlar, her gün ilgilenilmez ve suyu verilmezse, yeşeremezmiş. Sonra, yüceler yücesi kitabımız Kur’ân-ı Kerîm, her gün birkaç sayfa okunmazsa hatmedilemezmiş. Zaten güzeller güzeli Rabb’imiz de “Az da olsa devamlı” ibâdeti severmiş. Her gün beş vakit namaza sabırla devam etmek gerekirmiş.

Bunları duyunca, aklımıza Uykudan Önce Programı geldi. Sâhi, her akşam kısa kısa da olsa devam eder ve Gülberenk Çocukları da onu hiç kaçırmadan devamlı olarak dinlerse, dünya daha güzel bir yer olabilirmiş. Hayrın devamlı olması, çok kıymetli ve çok gerekli bir şeymiş.

Hep berâber, renk renk yumaklara bakarken de düşündük. Meğer o iplerden kış için şal örülecekmiş. Sonra onlar satılacak ve kazanılan para Gülberenk Köyü için kullanılacakmış; fakat şal bile sabırla, ilmek ilmek örülmezse, kullanılacak hâle gelemezmiş. Bütün varlıkların devamlı bir ilgiye ihtiyaçları varmış.

İnsan azimle çalışır,bir yandan hayâl ederken diğer yandan üzerine düşeni gayretle yaparsa, nice başarılar elde edermiş. Devamlı olmayı, yılmamayı başarabilirsek Allah kapılar açar ve bu dünyada nice güzellikler bırakmayı bize nasip edermiş.

Programın bitmesine yakın dinlediğimiz “Dünyâ Bir AVM” adlı Gülberenk Şarkısı’nda şöyle diyordu:

“Dünyâ bir alış veriş merkezi, sınıyor Yüce Allah herkesi!
Dünyâ âhirete varış merkezi, sınıyor Yüce Allah herkesi!
Mâdem ki böyle,
Yakala yakala yakala, hayırlı fırsatları yakala!
Kaçırma kaçırma kaçırma, namazlarını kaçırma!
Gönül al gönül ver, fikir al fikir ver, yükü al huzur ver!
Cenneti satın almak için yaşa, sevdiklerinden ver!”

Anlayacağınız, bu akşam da huzur içindeydik. Allah için yaşamaya, hayırlı işler yapmaya ve hep birlikte önce Gülberenk Köyü’nde, sonra da cennette buluşmaya niyet ettik!

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!

 7 Yorum

 1. HAYRÜNNİSA dedi ki:

  “Gülberenk Çocuğu”
  -Ne olmak istiyorsun ?

  -Gülberenk’in Çocuğu! ???

 2. Hayrünnisa Gültekin dedi ki:

  Devam devam devaaamm haydi Bismillah! Ohhh, çek bi besmele, iyilik saç her yere !

  2017 Gülberenk sahnesi o o ben meftun, dinleyin beni!

  Yo yoo hadi arkadaslar namazlarımızı, kaçırmayalım, eğer namaz da kılmazsak ne yapalım?

  Zaten Allah bizi saadeceee NAMAZ kılmamız için yarattı.

  Hadi, bir abdest namaz ile eğilelim secdeye!!

  Kılalım bir Yatsı (namazı) hayat olmasın tatsız…

  Haydi bir cemaatle namaz kılalım, aramıza şeytan giremezsin.
  Abdest insana
  Ferahlık
  Huzur
  Mutluluk
  Îmân
  Gibi güzel şeyler verir. Birlikte bunu başarabiliriz.

  Hadi gelin bir abdest alıp, güzelce bir namaz kılıp, kur’ân okuyup, duâ edelim. Ben dün gece şöyle düşündüm: ben namazlarımı kaçırmamaya çalışıp, Allah’ımı mutlu edersem, Allah da benim istediklerimi veya daha güzellerini nasîp eder. Biz de birlikte Allah’ımızı mutlu edip mutlu olalım!

 3. Esma Aydeniz dedi ki:

  “Küçük işler devamlı yapılırsa büyür ve tamam olur!” Ne kadar güzel bir nasihat. Her akşam farklı bir tefekkür, teşekkürler Gülberenk!

 4. Emine Akyasan dedi ki:

  Devamlı olmak…Yine bir Hadis-i Şerif getirdi hatrıma; “Allah katında amellerin en makbulü az da olsa devam üzere yapılanıdır.”
  Rabbim bizleri rızâsı yolunda dâim olanlardan eylesin. (Âmin)
  Gülberenk; kalbimin rızkı, yolumun öncüsü.⚘♥️

 5. Fatma Seher Erdoğan dedi ki:

  Kendi adıma o kadar muzdarip olduğum bir durum kiii…
  Bu hafta bunun için güzel niyetler almıştık bi arkadaşımla…
  Allah sizden râzı olsun.
  Sizde anlatınca ne de güzel oldu..
  Evet ben de sizi heyecanla bekliyorumm.
  Nasipse inşallah temmuzda resmî üyeniz oluyorum bu aradaaa….
  Sizi Seviyorumm!
  Hoş kalın Gülberenk âilesi ….☺️?

 6. Hatice Acungan dedi ki:

  Program başlarken merakla bekliyorum, ne anlatacak arkadaşım diye. Merak ettiğim kadar varmış. Her şeyin az ama devamli olanı etkili ve faydalıymis.

 7. Meryem Karasulu dedi ki:

  Selamun Aleyküm, Gülberenk her yaşa hitâp ediyor. Yapılan tüm programlar çok güzel, düşündürücü ve bana bir uyarıcı, cevap niteliğinde geliyor. Benim hep merak ettiğim, düşündüğüm bir konu var: “Gülberenk’in adı nasıl koyuldu? İlk program yapıldığında nasıl hissedildi? Kostümler ve derneğin açılması… Birçok suâlll.” Gülberenk’in nasıl doğduğu ve nasıl büyüdüğü hakkında bir uykudan önce programı olursa gerçekten çok güzel olur. Allah hizmetlerinizi dâim etsin. Bu hizmette katkıda bulunanlar, dünya ve âhirette huzurlu olsunlar, İnşallah. ???

Yorum Yap