Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

İki günlük aranın ardından, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırladığı Uykudan Önce’de yine berâberdik. Birbirinden kıymetli bilgiler öğrendik! ?

Bu akşamki programımıza Uçurtma Marşı’nı dinleyerek başladık:

“Neye takılıyorsun, kime takılıyorsun? Uçuyor musun, batıyor musun? Diplere mi, göklere mi götürüyor seni? Kimin etkisinde kalıyorsun? Doğruya mı, yanlışa mı götürüyor seni? Neyin etkisinde kalıyorsun?”?

Biz Gülberenk Çocukları olarak aslâ kötü ve çürük olmamalı; sağlam, güzel, iyi, doğru, akıllı, emin, içten, duru olmalıymışız!?

Meğer insan yanlış yoldan gidenin peşine takılırsa hatâlara düşer; doğru olanın peşinden giderse güzelliklere kavuşurmuş.

Gülberenk Çocukları, faydalı, kıymetli ve güzel huylu Allah dostlarının peşinden gider, her dâim huzûr içinde yol alırmış!

Toplumda iyiler de varmış kötüler de… Bâzı insanlar çok edepli, bâzıları ise çok arsızmış. Hattâ öyleleri varmış ki arsızlıklarının adını hastalık koyuyorlarmış!?

Ayıp şeyleri bayrak sallayarak bağıra bağıra söylüyorlarmış.? Kötü ahlâklarını ve sapıklıklarını rahatça yaşama hürriyeti istiyorlarmış!?

Allâh’ımız bizi hep hayırlıların arasında bulundursun, diye çok duâ etmeliymişiz; çünkü dünyâ günden güne daha da zor bir yer hâline geliyormuş. ?

Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem: “Kişi sevdiği ile berâberdir!”(Buhârî, Edep, 96; Müslîm, Birr, 165) buyurmuş. Yâni kimi seversek onun ardına düşer ve zamanla ona benzermişiz.?Bu sepeple, kimle arkadaşlık ettiğimize, kimi sevdiğimize çok dikkat etmeliymişiz.

“Canımız Allâh’ımız gitgide zorlaşan bu dünyâda bizi, birbirine rahmet olanlardan; sevinç, huzur, mutluluk verenlerden, rızâsına uygun yaşayanlardan eylesin! Allâh’ımız, kendisini sevmeyi, sevdiklerini sevmeyi nasîp etsin!” diye duâ ettik.

Yarın akşam bir başka Uykudan Önce’de tekrar berâber olabilmek ümîdi ile yatağımıza geçtik. ☺️

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz, ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz. ☺️

 7 Yorum

 1. Rabia Gültekin dedi ki:

  Teşekkür ederim.

 2. Eymen Ege Fırat dedi ki:

  Çok seviyorum Uykudan Önce Programı’nı. Çok şey öğrendim, iki yi varsın Gülberenk… ??

 3. Gülçin Aydeniz dedi ki:

  İyilerle beraber olmanın önemi.. Ne kadar da önemli.. Teşekkürler Gülberenk!

 4. Emine Akyasan dedi ki:

  Bu hafta sonu çoook uzun geldi bize… Sanki haftalardır program olmamış gibi özledik.
  Uçurtma Marşı en sevdiğimiz marşlardan, sözleri çok güzel, çok düşündürücü..
  Şükürler olsun ki güzel insanlarla birlikteyiz. Gülberenk’te olmak, Gülberenk’le olmak çok huzur verici. Gamlarla, karanlıklarla dolu bu dünyada bir tatlı huzurdur Gülberenk⚘♥️

 5. Ayşe Kaya dedi ki:

  Bu programda iyiye va hayırlıya takılırsak nasıl güzel bir insan oluruz, bunu öğrendik. Kötüye takılırsak da Alllah’ın râzı olmadığı bir insan oluruz, bunu çok iyi anladık. Allah cümlemizi sâlih ve güzel insanlarla birlikte eylesin âmiiiiin. ??

 6. Zeynep Özgeneller dedi ki:

  Derdini taşıdığımız her konuda en tatlı üslub ve samimiyetle bizlere yol gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. 🙂 Allah gücünüzü artırsın, hepimizi faydalanan ve faydalı olanlardan etsin

 7. Işın Karasulu dedi ki:

  Bu akşam çok güzel duâlar ettik. Allah râzı olsun.

Yorum Yap