Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Uykudan Önce’ye sevgiyle devâm ediyoruz! Bu akşamki programımıza, “Vakit Marşı”nı dinleyerek başladık! Sözlerinden bir kısmı şöyleydi:

“Vakit bir emânettir, kadrini bilen için.
Hazînedir nîmettir, değerlendiren için.
Vakit nakittir, mü’min dakiktir.
İki günü eşit olmak eksikliktir.”

Öğrendik ki vakitli olmak ve sözünde durmak, bir Müslümanın başlıca husûsiyetlerindenmiş. Hakîkî mü’minler, her dakîkalarının değerini bilir ve ömürlerini dâimâ faydalı işlerle geçirirlermiş. Zamânın kıymetini bilmeyen kimseler ise boş işlerle oyalanırlarmış.

Yüceler yücesi Rabb’imiz kullarına, günde beş vakit namaz ibâdetini emretmiş. Ezan okunduktan sonra geciktirmeden namaz kılmak, vakti bereketlendirirmiş. Huşû ile edâ edilen namaz ise zamânın kıymetini bilen, düzenli ve kararlı kimselerden olmayı sağlarmış.

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem bir hadîs-i şeriflerinde, “İki günü birbirine eşit olan ziyandadır, aldanmıştır. (Keşf’ül Hafâ/323)” buyurarak, zamânı en verimli şekilde kullanmanın ve dâimâ müspet yönde ilerlemenin ehemmiyetine dikkat çekmişler.

Gülberenk Çocukları olarak bizler, ömür sermâyemizin takvimlerini hayırlı amellerle doldurmaya gayret etmeli, vakit hassâsiyeti noktasında, sevdiklerimizi de bilinçlendirmeliymişiz.

Yatmadan evvel dişlerimizi misvaklayıp saçlarımızı taramalı, İhlâs, Felâk ve Nâs sûrelerini okumalıymışız. Vakitlice uyumalı, plânlı ve programlı çalışmalarımız için enerji toplamalıymışız.

Eğer sizler de programlarımızdan istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve DOĞANCI
03.09.2021
BalıkesirYorum Yap