Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Bu akşam Uykudan Önce programında hayâller kurmaktan, sâfî niyet sâhibi olmaktan ve insanlara morâl vermekten bahsettik!

Meğer hayâl etmek biraz duâ etmek gibiymiş. Allah’ımız, hayâllerimizi gerçekleştirerek bize lütûfta bulunabilirmiş.

Bizler Gülberenk Çocukları olarak kalbimizi elimize alıp ortalıkta gezecek olsak, kimseden utanmayacak kadar tertemiz ve güzel hayâllere sâhip olmalıymışız.

Hep birlikte “Amelde Niyet Program Şarkısı”nı dinledik! Dedik ki:
“İnsanın iyi niyete, niyetin doğru harekete,
Hareketin kuvvete, gayrete berekete muhtâç olduğunu hatırla, sâfî niyetler taşı.
Âtıldan, tembelden olmaz, hayırlı yol arkadaşı.
Niyet edenin hareketi olur, hareket eden bereket bulur.”

Kalbimizdeki niyet düzgün ve temiz olduğunda kâinattaki diğer bütün iyi canlılar da bizi severmiş.

Sonra düşündük de insan sâfî bir niyetle karşısındaki kişiyi sevindirerek ona hârika bir ikramda bulunabilirmiş.

Acıkana ekmek, kıyâfeti yırtılana elbise, borcu olana para hediye etmek elbette büyük iyiliklerdenmiş; fakat kederli birine morâl ikrâm etmek çok çok çoook güzelmiş.

Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem: “Tebessüm sadakadır. (Tirmizî, Birr/36)” buyurmuş. Tebessüm etmek ve güzel sözler söylemek, ümit ve sevgi hislerini perçinleyen çok güzel davranışlardanmış.

Hakîkaten de üzülen, kederlenen insanın en çok morale ihtiyâcı olurmuş. Müspet enerjilerle dolu sözlerle bir insanı sevindirmek, ne kadar da muhteşem bir ikrammış!

Bu akşam da programımızı Yüceler Yücesi Rabb’imize duâ ederek ve yarın akşam tekrar buluşmaya niyet ederek sona erdirdik. Dedik ki:
“Yâ Rabbî! Bizi çevresine tebessümler hediye eden, kalpleri sevindiren hayırlı insanlardan eyle! Âmîn!”

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz!

Müellife: Merve Doğancı3 Yorum

 1. Sevil Fırat dedi ki:

  Her gün ayrı bir ders, sanki bir reçete gibi… Silkeliyor, uyandırıyor, gayret ve enerji veriyor. ?Hayâta bakış açımız değişti, gelişti, güzelleşti Elhamdülillah ? Şükran Gülberenk! ?

 2. Gülçin Keskin dedi ki:

  Teşekkürler Gülberenk!

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  Şu duâ ne kadar mühim: “Kalbimizi elimize alıp ortalıkta dolaşacak ve kimseden utanmayacağımız kadar tertemiz, pırıl pırıl bir kalp lûtfeyle Rabbim!

  Hayâl kurmak, en sevdiğinizin hayâline girmek… En güzel anlarınızda sevdiklerinizin de yanınızda olduğunu düşlemek… Hakîkaten hayâli bile insana huzur veriyor, gönlündeki sevgiyi çoşturuyor, enerji oluyor.
  Rabbim bizi hem dünyada hem ukbâda sevdiklerinle/sevdiklerimizle berâber kıl. Âmin…
  Gülberenk; Gece düşüm, gündüz hayâlim!⚘?

Yorum Yap