Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği olarak, Uykudan Önce’ye sevinçle devâm ediyoruz. Bu akşamki programımızda, saymakla bitiremeyeceğimiz çeşit çeşit nîmeti hatırlayarak, yüceler yücesi Rabb’imize hamd-ü senâda bulunduk.☺️

Meğer dünyâda yürüyemeyen, göremeyen, konuşamayan, vatanından, sevdiklerinden ayrı kalan, işkence gören ya da amansız hastalıklarla imtihan edilen çok zor durumda nice insan varmış. Onların birçoğu, hâline rızâ ve sabır göstererek şükredermiş.

Bizler, ağır sıkıntılar geçirmesine rağmen yaşama sevincini kaybetmeyen bu insanları hatırlayınca, dönüp kendi vaziyetimiz hakkında bir düşündük. Ayaklarımızla özgürce yürüyebildiğimiz, burnumuzla derin derin nefes ve koku, dilimizle tat alabildiğimiz için bol bol şükrettik.Vatanımızda, Müslüman olarak güvenle yaşayıp huzurlu, sıcak bir evde oturduğumuz için çokça hamd ettik.

Ardından, şükrümüzün nişânesi olmak üzere, hep birlikte kelime-i şehâdet getirdik! Programımız sona ererken, sevgiyle “Kelime-i Şehâdet Şarkısı”nı dinleyerek, îmânımızı tâzeledik!

Sizler de birbirinden değerli bilgilerle huzur bulduğumuz berâberliklerimizden istifâde etmek isterseniz, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üye olabilir, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki Üyelik ve Tüzük menüsünü inceleyebilirsiniz.

Merve Doğancı
05.04.2021
BalıkesirYorum

  1. Sevil Fırat dedi ki:

    Tekerrür dolu bir geceydi. Hâlimize şükredecek ne çok şeyimiz var, elhamdülillah.

Yorum Yap