Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Uykudan Önce Programı’na bu akşam coşkuyla, “İlerleyiş Marşı”nı dinleyerek başladık! Ardından, her zaman olduğu gibi birbirinden faydalı bilgiler öğrendik!

Meğer bugün, okullarda yüz yüze eğitim başlamış ve öğrencilere, koronavirüse karşı almaları gereken tedbirler hatırlatılmış. Bunu duyunca, maddî hastalıklar gibi mânevî hastalıkların da var olduğunu ve onlardan nasıl korunabileceğimizi tefekkür ettik.

Meselâ, internetteki ve televizyondaki kötü yayınlar, rûhumuza zarar veren birer virüs gibiymiş. Gıybet, dedikodu, kıskançlık ve yalan gibi şeyler kalbi karartıp mânen hasta edermiş.

Yüceler yücesi Rabb’imiz, mü’min kullarının dünyâda da âhirette de âfiyette olmasını, güçlenmesini ve ferahlamasını istediği için onlara; namaz kılmak, oruç tutmak, zekât vermek, infâk etmek ve tesettürlü olmak gibi nice hayrı emretmiş. Bunlar, bir Müslümanın kalp âlemini ve mânevî yapısını geliştirebilmesi için, vazgeçilmez birer vâsıta imiş.

Biz akıllı ve iyi huylu olmalı, haramlardan ve harama götürecek bütün davranışlardan uzak durmalıymışız. Nasihatlere kulak verip musîbetlerden ibret alarak hatâlarımızı düzeltmeli, ruh ve beden sıhhatimizi titizlikle muhâfaza etmeliymişiz.

Eğitici Çocuk Programları, Uykudan Önce ve Gülberenk Şarkıları, mânevî yönümüzü kuvvetlendiren nâdide gıdalardan imiş. Onlardan muhakkak istifâde etmemiz gerekirmiş.

İşte bunun için evvelâ Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne üyeliğimizi gerçekleştirmeli, detaylı bilgi ve kayıt için www.gulberenk.com’daki “Üyelik ve Tüzük” menüsünü incelemeliymişiz.

Merve DOĞANCI
06.09.2021
Balıkesir

 Yorum Yap