Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, Uykudan Önce Programı’na büyük bir neşe ve sevgiyle devâm ediyor!?

Bu akşamki programda çok mühim ve gerekli birşey olan ‘kararlılık’tan bahsettik.

Hayatta bâzen karşımıza bizi sınamak için engeller ve zorluklar çıkarmış. Eğer gerçekten inanıp niyetlenmişsek tüm güçlükleri aşar, kararlılığımızı ortaya koyar ve başarırmışız!

Bizler, Yüceler Yücesi Rabb’imizin karârı netîcesinde dünyaya gelmişiz. Can’ımız Allâh’ımız anne ve babamızı sebep ederek bizleri yaratmış.?

Karar vermek, mes’ûliyyet almak ve söz vermek demekmiş. Meselâ fazla kilolarından kurtulmaya niyetlenen biri eğer bu sözünü tutmazsa kendini kandırmış oluyormuş.?

Sonra birine ümit verip yarı yolda bırakmak veya onu hiç üzmeyeceğine dâir söz verip ilk fırsatta tekrar eski hâline dönmek; muhâtabımızı kandırmak, yalan söylemek oluyormuş.

Hâlbuki Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi vesellem: “Bizi aldatan bizden değildir. (Tâberâni)” buyurmuş!

Bizler Müslüman olarak en basitinden en mühimine kadar hiçbir işte kendimizi de başkalarını da kandırmamaya azmetmeliymişiz! Bir hususta karar kıldığımız zaman sebat göstermeliymişiz!

Bir ekmek bile kararlılıkla, azimle, gerektiğinde dişleri yorarak iyice çiğnendiğinde insana şifâ olurmuş. Aksi takdirde zarârı dokunurmuş.

İşte bunun gibi bâzı işler de ancak çok uğraşarak ve bâzen yorularak başarılabilirmiş. Bu sebeple sâdece kararlı insanlarla yol yürünebilirmiş. Kararlılık, başlanılan işi bitirmeyi gerektirirmiş.

Düşündük de çok çok çok sevdiğimiz kişiler bizi yanlarına dâvet etse, onlara ulaşmak için yoldaki tüm zorlukları aşar ve hedefimize ulaşırız. Kararlılık, sevgiyle olur.?

Hâsılı bizler aslında bir ömür boyu Rabb’imize kavuşmak için yaşarmışız.?

Allah azze ve celle gibi muhteşem bir hedefi olan, herkesten daha kuvvetli, daha kararlı ve gayretli olurmuş!

Gülberenk Çocukları, Allâh’a ulaşma yolunda, sabır ve sebatla bütün engelleri aşarmış!?

Eğer siz de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

 

 3 Yorum

 1. Gülçin Aydeniz dedi ki:

  Her işe iyi niyetle başlarız ki bazen niyetimiz iyide olsa hiç düşünmediğimiz şeylerle karşılaşabiliriz. İşte böyle zamanlarda çooook kararlı olup vazgeçmeden hedefimize odaklı devam etmeliymişiz.Zaten Müslüman da kararlı ve istikrarlı olur, öyle değil mi canım arkadaşım? Ben bunu anladım bu programdan. Teşekkürler Gülberenk!

 2. Işın Karasulu dedi ki:

  Rabbim engellere takılanlardan değil aşanlardan eylesin.?

 3. Emine Akyasan dedi ki:

  Kararlarımızı uygulayabilmek için hür olmamız lâzım. Düşünce hürriyeti,uygulama hürriyeti… Farkında olsak da olmasak da birşeylere takılıyoruz. Genelde bizi aşan şeylere… Bizim kararlılık göstereceğimiz noktada bu kez farklı engeller çıkabiliyor.
  Hayâlimiz,gönlümüz,sevgimiz hiçbir engele takılmıyor. Çünkü onu içimizde yaşıyoruz,hür olarak yaşıyoruz. Bunu fiiliyata dökmek isteyince…birşeylere takılıyor ayağımız…
  Hâsılı; gönlümüzün ulaştığı diyârlara,ulaşamıyor elimiz,ayağımız…
  Gülberenk; hüznü de,sevinci de gönlüme düşenim…⚘?

Yorum Yap