Kıymetli Ziyâretçilerimiz;

Bu akşam Uykudan Önce Programı’nda, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin YouTube kanalındaki Mescid-i Aksâ-Mağrur Gülümüz Marşı’nın, topluluk kurallarına uymadığı gerekçesiyle siteden kaldırıldığını öğrendik!?

Meğer bu dünyâda sâdece iyilik yapanlar yokmuş. Kötüler ve kötülüğü destekleyenler de varmış ve güzel çalışmalar yapmak onların kâidelerine aykırı oluyormuş!?

Bâzı art niyetli kişiler, internet siteleri kurar ve iyiliği yaymaya çalışanların da oralarda çalışmalar yapmasına müsaade ederlermiş. Bunun sebebi ise para kazanmak ve kimin ne yaptığını görüp insanları tanımakmış.

Kudüs-ü Şerif’teki Mescid-i Aksâ, biz Müslümanlar için çok çok mühimmiş.

Yüceler yücesi Rabb’imiz İsrâ Sûresi 1.âyet-i kerîmesinde: “Bir gece, kendisine bâzı âyetlerimizi gösterelim diye, kulunu Mescid-i Haram’dan çevresini mübârek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah, bütün eksikliklerden münezzehtir. O hakîkaten her şeyi işitmekte ve görmektedir!” buyurmuş!

Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem’in ise şöyle bir hadîs-i şerifi varmış: “Mescid-i Aksâ’ya gidin ve orada namaz kılın. Gidemez ve içinde namaz kılamazsanız kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin (Ebû Dâvud – Kitâbüssalât)”

Ardından hep birlikte aşkla, şevkle, gururla ve heyecanla Mağrur Gülümüz Marşı’nı dinledik ve dedik ki:
“Zâlimler elinde çektin nice çileler!
Taşta değil kalptedir aşılmaz kaleler!
Bin türlü oyun kurmuş olsa da hâinler!
Allâh’ın tuzağıyla bozulur hîleler!”

Bu çalışma, Mescid-i Aksâ ve orada yaşamakta olan kardeşlerimize gönderdiğimiz şifâlı bir damla zeytinyağı, sevgi dolu bir selâm ve kalbî duâ gibiymiş!

Kudüs-ü Şerif bize ceddimizin emânetiymiş! Şimdi orayı zâlimler işgâl etmiş! Orada yaşayan Müslümanlar o kadar zor durumdaymış ki birçoğunun evi bile yokmuş!?

Zâlimler çoğu zaman kardeşlerimize işkence ediyor, sırf Müslüman oldukları için onları tutukluyor veya öldürüyormuş! ?

Bizler Gülberenk Çocukları olarak dostumuzu da düşmanımızı da iyi bilmeli; cesur, kuvvetli, duygulu ve îmanlı olmalıymışız!?

Dünyâya huzur ve adâlet gelmesi, zâlimlerin kuvvetinin bitmesi, yeryüzünde Allâh’ın rızâsının hâkim olması ve mü’minlerin zafer elde etmesi için dâimâ duâ etmeliymişiz!?

Programımızın sonunda, bundan böyle Mescid-i Aksâ-Mağrur Gülümüz Marşı’nı tüm sevdiklerimiz ile paylaşma niyetiyle dişlerimizi misvakladık, abdestimizi aldık, namazımızı kılarak sağımıza dönüp yattık.?

Eğer sizler de bu güzel programdan istifâde etmek isterseniz ücretsiz kayıt ve bilgi için hemen 0542 808 82 58 numaralı telefonu arayabilirsiniz.?

 5 Yorum

 1. Ensar Simsar dedi ki:

  Mağrur Gülümüz çok güzel, tekrar tekrar dinlemek istiyoruz. Rabbim Gülberenk vesîlesiyle neslimize de güzel davâlara gönül vermeyi lûtfetsin.?? Âmin.

 2. Esma ~ES ~ dedi ki:

  En kıymetli değerimiz, ilk kıblemiz Mescid i Aksâ’nın, Mağrur Gülümüz şarkısı ile içimizdeki duygu ve düşüncelerin sesi oldun Gülberenk! Sen, verdiğin her bir hizmetle cânsın! Seninleyiz Gülberenk!

 3. Vahide Akalın dedi ki:

  Ya Rabbi! Zafer ihsân eyle… Âmîn.

 4. Emine Akyasan dedi ki:

  Mağrur Gülümüz…
  İçimizdeki coşkumuz, dâvâmız, hem aşkımız hem hüznümüz…
  Dosta kuvvet, düşmana korku salanımız… Müslümanlar nasıl durmaları gerektiğini senden öğrenmeli. Öyle vakûr,öyle dimdik…
  “Hak şerleri hayreyler, zannetme ki gayretler, Ârif ânı seyreyler, Mevlâ görelim neyler, neylerse güzel eyler.”(İbrâhim Hakkı hz)
  Gülberenk, zalimlerin içindeki mazlum Kudüs gibi… Çöplüğü andıran bu mecrâda açan Mağrur bir gül gibi…⚘?

 5. Işın Karasulu dedi ki:

  Mescid-i Aksâ bizimdir, onu koruyalım!

Yorum Yap