Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin bir hizmeti olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programları, coşkuyla devam ediyor. 🙂

Gülde Diken adlı Şubat programında, zorlukların nasıl da birer rahmet olduğunu hatırladık. Meğer bize sıkıntı gibi görünenlerin tamamı, aslında kendimizi keşfetmemize, istîdatlarımızı fark etmemize yarayan birer vesîleymiş.

Zorluklar, azimli olanlarla geçici heves sâhiplerini, îman edenlerle şüphe edenleri ayırmamıza yarayan birer elek gibiymiş.

Sûretin ardı hikmetmiş. Külfetin ardı nîmetmiş. Rahmet bazen sıkıntı kılığında gezer ve saklambaç oynarcasına bizden kendini gizlermiş. Gerçekte rahmet olduğunu fark edenler onu sobeler ve nîmete erermiş. 🙂

Yalnızca varlık değil, yokluk da nîmetmiş. Cevherler zorlukta ortaya çıkarmış. Rızâya giden yolda darlıklar, güle giden yolda da dikenler olurmuş. Bu dikenler, tembel, bencil ve gâfil kimselere habire batarmış. Hakîkaten sevebilenlere ise gül de, diken de gülümsermiş.

Anlayacağınız, dert ve sıkıntı çekmeden güle ulaşmak diye bir şey yokmuş. Azimli, dayanıklı, kararlı olmak, gülü, dikeniyle birlikte sevmek gerekirmiş. Canı tatlı olan daha dikkatli davranmalı ve gülün dalını kibarca tutmalıymış. Doğrusu, aslında diken bize batmazmış. Biz dikene takılırmışız. Diken ne yapsın, imkânı yok ki bizi görünce içeri kaçıp saklansın? 🙂

Üstelik dikenler, bitkinin kendisini zararlılardan korumasına, ışığa yükselmesine, suyu iktisatlı kullanmasına yardım ederken, dallarının gereksiz yere kalınlaşmasına da mânî oluyormuş.

Anlayacağınız, Gülberenk ablaları bizim için yine çok güzel, mânâlı ve eğlenceli bir program hazırlamıştı. Üstelik İstanbul’da iki ayrı yerde sahnelenen bu program, her ayın son Pazar günü İzmir, Zonguldak, Adana ve Kütahya’da da sahneleniyor. Çok yakında Samsun’da da başlayabilmesi için, her birinizden duâ ricâ ederken, ablalar, gayretle çalışıyor.

Bizler, birer Gülberenk Çocuğu olarak, karar verdik: Güle giden yoldaki dikenleri sevecek, ne zaman güle baksak, bu öğrendiklerimizi düşüneceğiz. “Beni seven sıkıntıyı kendisine örtü edinsin” buyuran gül misâli Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem ile buluşanlardan olmak için, gerekirse nice zorluklarla mücâdele edeceğiz.

   29 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Çok güzeldi fakat şu sûre daha açık söylenmeliydi. Allah râzı olsun. Çok güzel olmuş. Sizi çok seviyorum GÜLBERENK. Sevgilerle… Meryem Elif/ Yüreğir

 2. Misâfir dedi ki:

  Program çok güzeldi. Böyle bir programın olduğunu yeni öğrendim, kaçırdığımız diğer programlar için çok üzüldüm. Daha fazla çocuğun faydalanması için daha iyi duyuru yapmanız lâzım, nâcizâne fikrim… Emeğinize sağlık. Allah râzı olsun.

 3. Misâfir dedi ki:

  Çok emekle hazırlanmış hârika bir program. Allah sizlerden râzı olsun. Çok çok beğenerek geliyoruz, çok güzel mesajlar veriliyor. Devâmını heyecanla bekliyoruz.

 4. Sârenur ÖZDEN dedi ki:

  Hepinize teşekkür ederim. Çok güzel bir programdı.

 5. Ayşe Esrâ GÜL dedi ki:

  Burası çok güzel bir yer. Çok çok çok güzel…

 6. Misâfir dedi ki:

  Her şey çok güzeldi. Çocuklarımız için faydalı bir şeyler yaptığınız için Allah râzı olsun…

 7. Misâfir dedi ki:

  Bu programı çok beğendim. Bir sonraki programa da geleceğim.

 8. Misâfir dedi ki:

  Gülberenk programı çok güzeldi. Çok beğendim, hârikaydı. Ben çıkmasam da buraya gelmek nasîp oldu ya o yeter.

 9. Misâfir dedi ki:

  Tüm ekipten Allah râzı olsun. Çocuklarımız kadar biz de gönlümüzü tâzeliyoruz.

Yorum Yap