Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin bir hizmeti olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programı, Ağustos ayının son Pazar günü Adana’da sahnelendi. Adana üçüncü programını da coşkuyla tamamladı. ?

Buzlu Şerbet başlıklı programda, bedenimiz gibi kalbimizin de ferahlamaya ihtiyacı olduğunu öğrendik. Meğer boş işlerle değil, hayırlı ve faydalı işler yaparak yorulmalıymışız. Çok yorulup susadığımızda, faydalı ve sağlıklı içeceklerle susuzluğumuzu gidermeliymişiz. Evde kendi ellerimizle yapacağımız şerbet, ne de güzel bir ferahlatıcıymış. 🙂

İnsanın yalnızca bedeni değil, kalbi de ferahlamaya ihtiyaç duyarmış. Kalbin buzlu şerbeti de duâ, sabır ve namazmış. Canımız bir şeye sıkıldığında, içimizi çok yakan bir zorlukla karşılaştığımızda, ellerimizi açıp Rabbimize duâ ederek rahatlarmışız. Duâ etmeden, sabır göstermeden ve secde etmeden ferahlanmazmış.

Herkesin içi bazen yanarmış. Yetim ve öksüz olan çocukların içi anne ve babalarına hasret çekerek, Müslüman anne ve babaların içi çocuklarının namaz kılmadığını görerek, başka ülkelerde yaşamak zorunda kalanların içi de vatanlarını özleyerek yanarmış. Dışarıda yangın çıkınca itfâiye, dilimiz damağımız kuruyunca buzlu şerbet, gönlümüz acılarla yanınca da duâ ve namaz imdâdımıza yetişirmiş.

Aklı olanların dili duâlı, kalbi sabırlı, günleri de namazlı imiş. Akılsız olanlara ise zaten namaz farz değilmiş. Gülberenk Çocukları, bedenlerinin susuzluğu kadar, gönüllerinin susuzluğunu da önemsermiş. Bu sebeple, Allah’ın emirlerini ve yasaklarını güzelce öğrenirmiş.

Ferahlamak, ferahlatmak güzelmiş; fakat daralıp bunalmadan da bu güzelliğin kıymetini birçok insan bilemezmiş. Rabbimiz bizi bazen zorluklarla imtihan edermiş ki sıkıntısız zamanlar için şükredebilelim.

Anlayacağınız, Gülberenk’te yine hem düşündük hem eğlendik. Hem aklettik hem neş’elendik. Çıkışta, Emine annemizin kokulu güllerden yapmış olduğu buzlu gül şerbetlerini içerken, çok şükrettik. Bizleri hayırlarla yoran ve
nîmetleriyle dinlendiren Rabbimizin cömertliğini tekrar hissettik.

Bu program 2018 – 2019 hizmet sezonunun son programı olduğundan, Gülberenk Arıları, hiç vakit kaybetmeden, yeni sezonun çalışmalarına başlamış. Bunu duyunca çok sevindik. Eylül ayında, Mangalda Köfte programında buluşmak üzere evlerimize giderken, hayır, gönüllerimiz yine bir ve berâberdi. Biz hiç ayrı düşmedik! ?10 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Çok beğendim, devâmını istiyoruz. Teşekkürler…

 2. Misâfir dedi ki:

  Çok beğendim, devâm etsin. Çok iyiydi.

 3. Cemile Kübrâ KARNAS dedi ki:

  Gülberenk’i ilk kütahyada Özlem Ablam’ın sâyesinde tanıdım. Rabbim inşallah bana da sizin gibi hizmet edebilmeyi nasîp etsin. İnşâllah kalbinizdeki duâlarınız nasîp olsun. Allah’a emânet olun. İyi ki varsın Gülberenk…

 4. Misâfir dedi ki:

  Çok güzeldi, çok beğendim ve çok eğlendim. Devâm etmesini istiyorum.

 5. Misâfir dedi ki:

  Çok beğendim, harikaydınız. Devâmını getirmenizi istiyorum.

 6. Misâfir dedi ki:

  Şerbet çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. ?

 7. Nursimâ GENÇ dedi ki:

  Neslihan Abla programlarınız çok güzel, fakat sen başka bir güzellik katıyordun. O yüzden gidiyorsun diye çok üzülüyorum. Bir daha görüşünceye kadar hoşçakal. Seni çok seviyorum, beni lütfen hiç unutmayın!

 8. Misâfir dedi ki:

  Sevgili Neslihan Hocamız, çok güzel programlar yaptınız, bu programları ve sizi gerçekten çok özleyeceğiz. İnşâllah programları tekrar tekrar Adana’mıza gelerek yaparsınız. Allah sizlerden ve bu programlarda emeği geçen herkesten râzı olsun.

 9. Ayşe Şule ŞEN dedi ki:

  Ben Gülberenk programlarını çok seviyorum. Her programına gitmeye çalışıyorum.

 10. Misâfir dedi ki:

  Çok güzeldi, çok beğendim.

Yorum Yap