Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı, Eğitimci & Yazar Neslihan Nur Türk, Adana Fasl-ı Bahar Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği’nin dâvetiyle konferans programı için Adana’daydı.

Sabah saatlerinde eğitimcilerle başta hizmet ve emânet konuları olmak üzere hasbihâl edildi. Öğleden sonra gerçekleştirilen İsraf ve emânet konulu konferansta ise; israf nedir, nasıl önlenebilir, neleri israf ediyoruz, emânet nedir, bize verilen emânetlere ne kadar riâyet ediyoruz konuları üzerinde duruldu. Günümüze bir ayna sadedinde misaller getirildi.

Adana, Mersin, Osmaniye ve Tarsus’tan yaklaşık bin kıymetli hanımefendinin katıldığı program yaklaşık iki saat sürdü.

Hayırlı İşler Hizmet Binası Mürüvvet Salonu’nda gerçekleştirilen programın ardından Eğitimci&Yazar Neslihan Nur Türk katılımcılarla hasbihâl etti, kitaplarını ve cd’lerini katılımcı hanımefendiler için imzaladı.

Organizasyonda emeği geçen Adana Fasl-ı Bahar Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği yetkililerine ve Gülberenk Adana Arıları’na teşekkür eder, nice hayırlarda tekrar tekrar buluşmayı dileriz. 🙂25 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Selâmün aleyküm ve rahmetullâh; Rabbim’e hamdü senâ olsun ki bugün bu meclisteydik. Habîbi Ekrem’i sizinle burada hatırladık. Bu günahkâr kul geçen sene Hüdâyi’deydi elhamdülillâh. Bu sene nasîp olmadı, evdeyim, ev hanımıyım. Sizin programlarınız gözümün önünde. Evde sizin şarkıları dinleyince, dinlerken çocuk diyorlar. Ama içimden geliyor, yerimde duramıyorum. İçimdeki cevher herhâlde. Rabb’im sizleri üstâdıma hayırlı evlat eylesin ve gücünüzü kuvvetinizi arttırsın, kabir azâbı çektirmesin . Bizlere burada belki bir daha tadamayacağımız muhabbetleri tatmamıza vesîle olduğunuz için Allah râzı olsun. Rabbim hizmet ömrü, hizmet ehli olmanızı nasîp eylesin. Âmin.

 2. Azîme YAŞAR dedi ki:

  Allah’ımın selâmı bereketi üzerinize olsun. İnşâllah güzeller güzeli bana lûtfetti bugünü. Çünkü farklı bir program vardı bugün. Cenâzemiz vardı. Kur’an okundu, yemekliydi fakat gönlüm bu programdaydı. Çok istiyordum, sonsuz şükürler olsun Rabbim lûtfetti, geldim. Çünkü bir gün sonraya ertelemiş olsaydım sizi göremeyecektim Allah’ıma sonsuz şükürler olsun. Bugün çok feyiz aldık. Daha sık berâber olmayı nasîp etsin Rabbim.

 3. Misâfir dedi ki:

  Allah râzı olsun Hocam. Çok güzeldi. En çok da beni etkileyen hâliniz, elbiselerinizin bebek dolabına sığacak kadar az olması. Namazlarımı bile meşgûl edecek bir elbise sevdâsı oluyor bazen. Ama yine de kendime çekidüzen vermeye çalışıyor ve muhtaç kardeşlerime öncelik yapmaya çalışıyorum. Fakat yine de bir hâl dili lâzımmış bana. Sizin hâliniz bana örnek oldu. Öncelikli olarak elbise isrâfından başlayıp bütün hayatımdaki israfları çıkaracağım. Allah sizden râzı olsun. Sizden duâ beklerim. Duâmda olacaksınız. Saygılarımla…

 4. Fatma ÖZEN dedi ki:

  Öncelikle hoşgeldiniz. Sizi ikinci dinleyişim. Rabbim ilminizi, hizmetinizi dâim etsin. Sizi seviyorum. Her zaman bekliyorum. Allah’a emânet olun!

 5. Deniz GÜNAY dedi ki:

  Allah’ım sizin gibi insanların sayısını arttırsın inşâllah. Bizleri çok mutlu ettiniz. Rabbim razı olduğu kulları arasına katsın inşâllah. Selâmetler diliyorum. Daha sık Adana’mıza bekliyoruz. Özel duâlarınızı bekliyorum.

Yorum Yap