Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

2021-2022 yılının son programını da şükürle gerçekleştirdik. Başlığımız “Bir Hissiz Bir Âşık” idi. Tutarlı olmanın gereğinden bahsettik ve şunları öğrendik:

Söylemlerimizle eylemlerimiz uyumlu olmalıymış. Müslüman’ım diyen ve Allâh’ı sevdiğini söyleyen herkesin; İslâm’ın şartlarını yerine getirmesi, Kur’ân’ı ve sünneti merkezine alıp tesettürüne, yiyip içmesine, söylediklerine dikkat etmesi gerekirmiş. Namazlarını aksatmadan, aşkla ve şevkle kılması lâzım gelirmiş.

Kalbimiz dâimâ Allâh’ın sevgisiyle dolu olmalıymış. O’nun rızâsını kazanmak için gayret etmeli, her an seyredildiğimizi bilip kendimize çeki-düzen vermeli ve işlerimizi en mükemmel biçimde yapmaya özen göstermeliymişiz.

Yüceler yücesi Rabb’imiz, Bakara Sûresi’nin 165. âyet-i kerîmesinde şöyle buyurmuş: “…Öyle insanlar var ki Allah’tan başka varlıkları O’na denk tutar da Allâh’ı sever gibi onları severler. Gerçek mü’minlerin Allâh’a olan sevgileri ise her şeyden daha sağlamdır ve daha kuvvetlidir.”

Hakîkî aşk, Allâh’a ulaştıranmış. Geçici olana değil, bâkî olana meyletmeliymişiz. Rabb’imizin yasaklarından kaçıp emirlerini yerine getirmeli, tüm güzelliklerin O’ndan olduğunu bilip O’na yönelmeliymişiz.

Sözde değil, özde sevmeliymişiz. Bir öyle bir böyle değil, her dâim hisli, duyarlı ve tutarlı olmalı, samîmiyyetimizi ve ihlâsımızı korumalıymışız.

Ebû Hüreyre’nin naklettiğine göre, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafâ sâllallâhu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuşlar: “Îmân etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de îmân etmiş olmazsınız. Size, yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir iş göstereyim mi? Aranızda selâmı yayın.” ( Müslim, Îmân, 93)

Bu hadîs-i şerîfi duyunca kardeşlerimizle selâmlaştık ve güzelce kaynaştık. Sevgimiz coştu, kalbimiz huzurla doldu! Rabb’imizin lûtfuyla, bir program daha böylece tamamlanmış oldu.

Programlarımıza katılmak isterseniz, 0534 245 18 08 numaralı telefonu arayabilirsiniz.



2 Yorum

  1. Ayse Zeynep Başoğlu dedi ki:

    Yine çook güzel bir programdı. ?
    Elinize, sesinize sağlık. Hep sevgiyle… Allah’a emânet olun.

  2. Emine AKYASAN dedi ki:

    Gülberenk’ten çok güzel bir program daha dinledik çok şükür. Her şeyin hakîkisini bulduğumuz Gülberenk’te, aşkın da hakîkatlisini görmek çok güzel.

    Slayt, videolar, arada geçen tefekkür dolu sözler… Her yaş grubuna hitâp eden, herkese yol gösterici mesajlar veren bu programlar, dilerim dâim olsun. Teşekkürler GÜLBERENK! Teşekkürler bu programlara sponsor olan NEDAVU! ?⚘

Yorum Yap