Sevgili Ziyaretçilerimiz!

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, merkezi Kütahya’da bulunan Altın Çocuk Derneği’nin Tanzanya’daki yetim çalışmalarına büyük bir sevinçle destek olmaktadır. Tanzanya’daki çalışmaları Türkiye geneline duyurmak gibi çok önemli bir misyonu Gülberenk’e nasip eden Rabbimize şükretmek de boynumuzun borcudur. İşte bizler, bu hislerle vazifemizi yaparken, Altın Çocuk Derneği’nden çok güzel haberler geldi. 🙂

Yakın zamanda Tanzanya’yı ziyaret ederek Türkiye’ye dönen dernek yetkilileri, bir mektupla gelişmeleri bildirdiler ve mesuliyetimizin nasıl da büyüdüğünü haber verdiler.

Şimdi, bu mektubu sizlerle paylaşıyor ve Altın Çocuk Derneği’ne desteklerinizi artırmanızdan büyük sevinç duyacağımızı bilmenizi istiyoruz! 🙂

Muhterem Hayırseverlerimiz, 

Derneğimiz Altın Çocuk kuruluşunun 1. yılını tamamladığı bu günlerde, çıkmış olduğumuz hayır yolculuğundan bereketli neticelerle dönüyoruz Elhamdülillah. Geçen yıl yetimhanelere yaptığımız ilk ziyarette fark ettiğimiz büyük ihtiyaç; yetimlerimizin insani şartlarda kalabilecekleri bir yurt ve mescid gereksinimiydi. Bu ihtiyacı karşılamak için siz değerli hayırseverlerimizle niyet ettik yetimhane yaptırmaya.

Üzerine yapacağımız yatırımın büyüklüğünden dolayı aradığımız arsayı bulmakta bir hayli zorlandık. Bu zorlu arayış devam ederken, Tanzanya’da işbirliği içinde olduğumuz 2. dönem Cumhurbaşkanlığı yapmış Sn; Ali Hasan Mingyi Bey ile gayretlerimiz neticeye ulaştı. Niyetimiz ,Rabbimizin lutfuyla güzel bir karşılık buldu. Sn; Ali Hasan Bey başkent Dar Es Selam’da Mukuranga olarak bilinen bölgede yaklaşık 9.000 m2 bir arsayı bir bedel karşılığı olmaksızın bu hizmete tahsis etti. Yapılacak sosyal içerikli diğer yatırımlar için gerekirse bu alan artırılabilecek.

Böylelikle artık önümüzde yeni bir hedefimiz var. Daha önce mimari projesini çizdirmiş olduğumuz, iki katlı 500 m2 lik yetimhanemizin  inşaatına en kısa zamanda başlayıp sonuca ulaştırmak. Bu, bir taraftan zamanla yarışırken, diğer taraftan gerekli kaynağı bu hayra yönlendirmekle mümkün olabilecek. Özellikle yetimhanelerle ilgili şuana kadar hazırlamış olduğumuz görüntüler ihtiyacın gerekliliği noktasında bir tereddüde yer bırakmıyor. Belkide yapılabilecek  hayırların ön sırasında.

Ayrıca bu son yolculuğumuzda sponsor olduğumuz yetimhane sayısını bu ülkede beşe çıkarmış olduk. Bu yetimhanelerde barınan 250 yetim çocuğumuz var halen. Bir taraftan da onların gıda, giyecek, kırtasiye vb. zorunlu ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.

Bu konuda bize bu zamana kadar destek olmuş duyarlı gönüllerin desteklerini artırarak devam ettireceğini ümit ediyoruz. Bir tarafta doğru yere hayrını yönlendirmek isteyenlerin varlığı, diğer tarafta bu varlığa ihtiyacı olan yetimler… Onların bize mi yoksa bizim mi onlara ihtiyacımız var ? Her şeyden hesaba çekileceğimiz günün endişesi ve bize bahşedilen her türlü varlığın emanet olduğu şuuruyla bu soruyu bir kez daha cevaplamalıyız. Derdimizi başkalarına da aktarmak çevremize duyurmak görevimiz olmalı.

Rabbimize güveniyoruz, siz değerli hayırsever gönüllü dostlarımızla hayırlı neticeler alacağımıza inanıyoruz.

Rabbimizin gayretlerimizi bereketlendirmesi duası ile…

Biz de sevgili kardeşlerimizin bu duâsına candan âmin diyor, desteğimizin biiznillah devam edeceğini bildirmekten onur duyuyoruz! 🙂

Haydi! Aşağıdaki adrese bir de siz uğrayın!

www.altincocukdernegi.org

 Yorum Yap