Maksadımız:

İnsanlığın güzel ahlâka ve örnek davranışlara sahip olmasına; şükür, cömertlik, edep, vakit bilinci, tutumluluk, merhamet gibi değerleri kazanmasına yardım etmek maksadıyla; din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeden yurt içinde ve yurt dışında faaliyet göstermektir. Gül; güzel ahlâkın ve örnek davranışların, renk; çeşitli ırklara, farklı milletlere mensup insanların temsîlidir.

 

İnancımız: 

Biz, insanlığın Kur’an ve Sünnet ile huzur bulacağına inanırız. İşte bu sebeple, son Peygamber Hazreti Muhammed Mustafa Sâllâllâhu Aleyhi ve Sellem, ışığımız.

 

Anlayışımız: 

Hiçbir kuş tek kanatla uçamaz. Âhiretsiz dünyâ, dünyâsız âhiret olamaz. Sadece satırlardakini okumakla, öğrenip bilemez insan. Madem ki durum budur, insanı, çiçeği, bulutu, taşı, kuşu ve böceği okumayı öğrenip öğretmeliyiz. Sadece dünyayı değil âhireti de kazanmayı telkin etmeliyiz. İnsanlığa neden yaratıldığını, nereden geldiğini, nereye gideceğini haber vermeliyiz. Sorumluluklarını bilmeleri, vazîfelerini yerine getirmeleri için öncülük etmeliyiz. Mânevî ufuklarını alabildiğine açmalı, onları düşünmeye sevk etmeliyiz. Biz, işte bu çok önemli mes’ûliyyetin bilincinde olan  ve “Biz” şuuruyla çalışan bir ekibiz.

 

Hedefimiz:

Sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada çocuklara, gençlere ve yetişkinlere ulaşmak ve en güzel mesajları, en tatlı bir üslûpla her birinin kalbine ulaştırmak, bunun için gerekli her türlü çalışmayı cân u gönülden yapmak.

 

İbâdetimiz:

Bu uğurda  canla başla ve ücret beklemeden çalışmak!

 

Niyetimiz:

Ölene kadar da öldükten sonra da hayırlı işlerde dâim olmak.

 

Çalışma Prensiplerimiz: 

Tüm hizmetlerde millî ve mânevî değerlerin yaşatılmasını hedeflemek. Vakitli, kaliteli, prensipli, duyarlı, şuurlu, temiz ve aktif bir hizmet sunmak. Üye âidat ve bağışlarını, hassas bir mes’uliyyet şuuruyla en gerekli yerlerde kullanmak. Gönüllülük esâsıyla çalışmak. Hizmetleri bütün insanlığa ulaştırma azmi içinde olmak.

 

Sahi, Biz Kimiz?

Gâyesi güç yetirebildiğince hakkı ve hayrı tebliğ etmek olan, muhtelif meslek dallarında çalışmakta bulunan Müslümanlardan müteşekkil, gönüllü bir ekibiz. Daha iyi olmaya, affa ve hayra çok muhtâcız. İddiâlı değiliz; fakat samîmîyiz. Biz isim saymayız tek tek. Soy adımız: Gülberenk!

 

Not: 

Hem sahnemizde, hem birbirinden renkli konferans, konser ve ders programlarımızda, hem de üyemiz olarak hayır halkamızda sizi de görmek isteriz!23 Yorum

 1. Emine yıldırım dedi ki:

  Daha yeni tanıştığım için üzgünüm ama nasibimiz varmış geç de olsa öğrendiğim için şükrediyorum.. İyiki varsınız, Allah râzı olsun.

 2. Fatma Göksinir dedi ki:

  Samimi niyetlerle çıktığınız bu yolda Rabbim ayaklarınızı kaydırmadan, her an yeni bir heyecan ve gayretle ilerlemeyi nasîp etsin. Hizmetlerinize bereket, gönüllerinize mânevi hazîneler lûtfeylesin…

 3. Seyyide Vera Arslan dedi ki:

  Bize harcadığınız zaman için teşekkür ediyorum. ?

 4. Işın Karasulu dedi ki:

  Rabbim sizlere lâyık olarak, her dâim yanınızda olmayı, bize nasîp eylesin?

 5. ELİF KARACAN dedi ki:

  Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hizmetleri çok kıymetli…Yetişkinler ve çocukların geleceğinin hayırla dolması için gayret gösteriyor. Üyeleri yapılan onca hizmetin hayırlarına, oturdukları yerden ortak olmuş oluyorlar. Gülberenk ile yolu birleşenlere ne mutlu. Rabb’im hizmetlerinizi dâim eylesin.Bütün dünyada gençlere, çocuklara, yetişkinlere ulaşabilmenizi de nasîp eylesin.

 6. Emine Akyasan dedi ki:

  Rabbimizin koymuş olduğu sınırları aşmadan, helâl dâiresinden çıkmadan, insanlara nefsinin zaaflarını gösterip, kalpleri Rabb’ine yaklaştıran ve bunu yaparken hiçbir beklentisi olmayan Gülberenk! Öğrendim ve bildim ki,sen hakîkatli bir yol ve Hakk’a götüren rehbersin.
  Bunların yanında Rabb’imden bana büyük bir lütûfsun.⚘

 7. Mehmet Yiğit dedi ki:

  Hassâsiyetiniz ve sâlih ameliniz( inşAllah), çabalarınızdan dolayı, şahsım, çocuklarım ve islâm kardeşlerim adına teşekkür eder Cenâb-ı ALLAH’tan başarılarınızın artarak devamını niyâz ederim.
  Medya alanında islâmi hassâsiyete sâhip üretim boşluğu hepimizin mâlumudur. Bu alanın önemiNİN giderek daha da anlaşılıyor oluşundan mutluyum. Zîrâ 2-6 hatta 6-12 yaş çocuklarımız sürekli, maksatlı ve İslâm’dan kopuk medyaya maruz kalıyor, etkisi altıda tutsak oluyor…
  Rabbim tüm müslüman kardeşlerimi, sizi ve beni arzularımızın tutsaklığından kurtararak sonsuzluk için, bilinçle, şuurla; verimli, etkili, planlı çalışan kullardan eylesin. Âmin.

Yorum Yap