Sevgili Arkadaşlar!

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği ile Altın Çocuk Dergisi’nin ortak çalışması olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programları, devam ediyor. Bu kapsamda, “Çalışkanım, çünkü namaz kılıyorum” konulu Aralık programı büyük bir başarıyla gerçekleşti.

Meğer namazını güzelce kılanlar tembellik etmezlermiş. Vakitlerinin kıymetini iyi bilir, planlı, programlı yaşar ve her alanda kendilerini yetiştirirlermiş. Arıların bal yapması, tavukların yumurtlaması, ağaçların meyve vermesi, çiçeklerin etrafa birbirinden güzel kokular yayması hep bir çalışma imiş. Hayvanlar ve bitkiler bile çalışırken, insanın tembellik etmesi olur mu hiç? Olmaz tabii.

Hele de beş vakit namazını kılmakta olan bir Müslüman, kesinlikle boş durmazmış. Kendisine ve çevresine faydalı olmak için diğer insanlarla yarışırmış. Atalarımız, “İşleyen demir pas tutmaz” demiş. Bu demek oluyor ki insan, çalıştıkça dinçleşirmiş.

Bu programda öğrendik ki Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem de kendi odasını kendisi süpürür, kendi söküğünü kendisi dikermiş.

Programda söylenen şarkılar yine birbirinden güzeldi. Seyircilerimizden Ahsen Yıldırım, Gülberenk şarkıları’nı her zaman dinleyeceğini söyledi ve her şey için teşekkür etti. Emine Karabulut Gülberenk şarkıları’nı, eğitici ve öğretici olduğu için çok sevdiğini belirtti. Anlayacağınız, Gülberenk Şarkıları Türkiye’de ve yurt dışında yaşamakta olan birçok çocuğa ulaştı.

Avusturalya, İtalya, Almanya, Kudüs albümlerimizin ulaştığı ülkelerden bazıları. Türkiye içinde de birçok ilde gönüllü dağıtımcılarımız aracılığıyla çocukların ufkunu açmaya devam ediyor!

Şimdi gidelim. Çünkü İzmir, Gaziantep ve Karaman’da programlarımız olacak. Çocuklar bizi duâlarında unutmazsa, Allah daha nice güzel işler yapmayı bize nasip edecek. Hadi o zaman. Siz duâya, biz çalışmaya! 🙂

_MG_9182

_MG_9170

_MG_9156

 

 84 Yorum

 1. Hümeyra Unat dedi ki:

  Bence çocuklar için çok güzel bir program hediyeler için de çok teşekkür ederiz.Gülberenk.
  GÜLBERENK 🙂

 2. Harun Kekliktepe dedi ki:

  Çok güzel saygılı öğretici

 3. Vildannur Yıldız dedi ki:

  Tekirdağ dan sizi izlemek için geldik çok iyi biriydiniz.Şarkılar çok güzel aralarında bildiğim de çıktı ama yeni şeyler öğrendim… Bayrakta Yurdu Hafızlık Öğrencisiyim…

 4. Azra Koçer dedi ki:

  Bİ melek olmak

Yorum Yap