Ebruli ProgramSevgili Arkadaşlar!

Kutlu Doğum konulu Nisan programında, yüzlerce arkadaşımızın katılımıyla, tatlı bir coşku yaşadık. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve selem) ‘yı andığımız program, hem çok duygulu hem de çok neşeli geçti.

Oyuncak gelin bebek ve oyuncak asker, kötü kullanıldıkları için üzgündü. Peygamberimizin ne de şefkatli olduğunu ve yaratılmış her şeye nasıl da sevgi duyduğunu anlattılar. Nasreddin Hoca, O’nun şakacı yününü dile getirdi.

Sevgili Peygamberimizi merhameti, çalışkanlığı ve ilme kıymet vermesi ve  ile andık. Dünyanın her yerindeki  Müslümanların, bitkilerin ve hayvanların O’nu nasıl da özlediğini hatırladık.

Kuzey kutbundan bir Eskimo arkadaşımız ve Penguen ilk misafirimizdi. Ardından, Afrikalı Camal ile Yavru Leopar geldi. Sonra Japonya’daki Müslüman kardeşlerimizden biri, yaptığı robotla programa katıldı. Robot salavat getiriyor, “Allahümme salli ala seyidine Muhammed” diyordu. Son olarak İspanyalı bir çocuk ile Boğa geldiler. Boğa başta çok kızgındı; ama Müslümanların hayvanlara hiç zarar vermediğini ve boğa güreşlerinin kaldırılması için kampanya başlatıldığını duyunca, kızgınlığı geçti.

Devamlı seyircilerimizden Yusuf AVŞAR, bu programda plaket aldı. Yufus AVŞAR, birkaç ay önce bisküvi satarak para kazanmış, kazandığı parayı Gülberenk’e bağışlamıştı. Plaket, seviye tespit sınavı dolayısıyla programımıza gelemediği için, Civciv tarafından, Avşar’ın kardeşi Zeyneb’e teslim edildi. Fedakar ve çalışkan kardeşimiz Yusuf’u tekrar tebrik ediyor, hayırlarla dolu bir ömür geçirmesini diliyoruz.

12 – 13 Mayıs tarihlerinde Urfa’da olacağız. Ondan önce Fetih programı için yine salonlarımızda hazır bulunacağız. Anlayacağınız, çalışmaya devam! 🙂 Bitsin kelam, verilsin selam! 🙂Yorum Yap