Gülberenk, 2013-2014 sezonunda, 142’si İstanbul’da,  28’ i İstanbul dışındaki illerde olmak üzere, toplam 170 program gerçekleştirdi.

Gülberenk, bir yıl içerisinde, Manisa, Akhisar, Samsun, Rize, Kütahya, Kocaeli, Bursa, Çerkezköy, Fatsa, Şanlıurfa, Gâziantep, Karaman, Yalova, Amasya, Akşehir, Edirne ve Ankara’yla ortak çalışma yaparak turneler düzenledi.

Ankara’da “Tek Yürek Derneği” 2013 Aralık ayından itibâren her ay düzenli olarak Gülberenk’i davet etmiş, çeşitli konularda konferansların ve Gülberenk Eğitici Çocuk Programlarının gerçekleşmesini sağladı.

Gülberenk, Kütahya Altın Çocuk Derneği’nin  Tanzanya’daki yetimlerle ilgili çalışmalarına ortak olmuş ve  bu çalışmanın Türkiye genelinde duyurulması görevini üstlendi.

Gülberenk, Eyüp Kültür Sanat ve Yardımlaşma Derneği’ inde ayda bir olmak üzere dört ay boyunca “Pazartesi Temizliği” adı altında hanımlara özel konferanslar vermiştir. Yaz Kur’an Kursu Talebelerine de haftada bir, dört kez “Çocukça 60 Dakika” dersi yaptı.

Gülberenk, Türkiye Gençlik Platformu işbirliği ile “Küçük Çamlıca Kalem Koleji”nde, iki ayda bir olmak üzere üç defa genç kızlara yönelik “Tebessüm Buluşmaları” konferansı verdi.

Gülberenk, Konya Akşehir, Ankara ve Kütahya’da Müzikâl Değerler Eğitimi Dersi gerçekleştirmiştir. Bu ders için Edirne, Malatya, Samsun, Kayseri, Kastamonu, Bursa ve Konya Ereğli de randevu listemizde yerini aldı.

Gülberenk, Hz. Osman Kız Kur’an Kursu’nda sekiz ay buyunca haftada iki saat olmak üzere Eğitim Formasyon Dersleri verdi.

Gülberenk, İstanbul genelinde “Çocuk Grubu” çalışmaları  başlatmıştır. Bu çalışma bünyesinde Üsküdar, Kasımpaşa ve Fatih’te üç gurupla derslere devam etmektedir.

Gülberenk, Türkiye Aile Platformu’na üyedir. İnsânî Değerler Platformu destekçisidir. Ankara Fasl-i Gül Kültür Merkezi, Bizim Bahçe Dergisi, Zerâfet Kültür Merkezi, Şehbal Kültür Merkezi”, Kütahya Altın Çocuk Derneği ve Şanlıurfa Yağmur Hanımlar Derneği ile ortak çalışmalar yapmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana, dernek bünyesinde toplam 76 üye sayısına ulaşılmıştır ve Türkiye’den ve Dünya’dan üye kabulü sürmektedir.

Düzenli olarak ödedikleri aidatlar ve gönülden yaptıkları bağışlarla, Gülberenk’e kuvvet veren herkese teşekkür ediyor, nice hayrı bölüşmek dileğiyle, yeni sezonu açıyoruz.

Teşekkürler Türkiye! 🙂

 

 Yorum Yap