Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Yönetim Kurulu ve Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği aktif resmî üyelerinin katılımıyla, yılda bir yapılmakta olan eğitim ve istişâre toplantılarının ikincisi, Bafra’da gerçekleşti.

Her biri ayrı bir coşkuyla geçen üç gün boyunca, dernek bünyesinde devam etmekte olan hizmetlerin daha kaliteli hâle getirilmesi, mevcut çalışmaların daha fazla insanımıza ulaştırılması, hizmet ederken ne gibi hususların dikkate alınması gerektiği gibi hususlar konuşuldu. Farklı illerden gelerek aynı ortamı paylaşan sevgili arkadaşlarımız, bu toplantı vesilesiyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.

2015 – 2016 sezonu hizmet karnelerinin de verildiği toplantı, duygulu ve etkili bir atmosferde, huzur içinde gerçekleşti. Ev sahipliği yapan kıymetli kardeşlerimize, samimiyetleri için candan teşekkür ediyor, üçüncü eğitim ve istişâre toplantımızda, Karaman’da buluşmayı ümit ediyoruz. 🙂20 Yorum

 1. Azime Çenesiz / Konya dedi ki:

  Bafra benim için ayrı bir ufuk açtı.O kadar güzel karşılandık ki kendi evimizi aratmadılar.Bilhassa güler yüzleri ile bizleri ağırladılar.Çok konuşkan olmadığım için fazla konuşamadım ama konuşmam gerektiğini ve çözüm üretici olmamız gerektiğini,çaresizlik kelimesini hayatımızdan çıkarmamız gerektiğini,tek başıma da yapabileceğim bir sürü şey olduğunu farkettim.Önümüzdeki yılın bereketli geçmesi için çalışacağız inşallah.
  -Mazeret değil,çare üreteceğiz inşallah!

 2. Fadime Parmaksız / Karaman dedi ki:

  Seven,sevdiğinin işini görür…
  Düsturumuzun bu olduğunu tekrar anlayıp,amacımızın ne olduğunu bir kere daha görerek dopdolu 3 gün geçirdik.
  İki cihan saadetimiz için,Kur’an,sünnet çerçevesinden ayrılmadan her konuda daha dikkatli olmamız gerektiğini farkettik.
  Rabbim duyup gördüğümüz gibi yaşayıp kavramayı nasip etsin…

 3. İpek Can / İzmir dedi ki:

  Tam da aramaktan yılmışken,yorulmuşken,şükürler olsun ki Rabbim yollarımızı kesiştirdi.Ey peşinden koşmak istediğim sevgili!Yolun açık olsun…
  Bu sefer teslim olacağımı umut ediyorum..inşallah…
  Rabbim umudumuzun üzerinde,razı olacağı hallerimizi bize lutfeylesin.Dünya ve ahirette gönül birliğimizi muhabbetine vesile eylesin.
  Geçirdiğimiz 3 gün çok güzeldi.Sizi bir parça daha tanıyabilme imkanım oldu.
  Kendim için aldığım derslerden birisi;Planlı,programlı,ciddiyet ve samimiyetle gayret edersem,neticesini Rabbim’in bereketlendireceği ve yaratılış gayemize paralel davranarak O’nun memnuniyetine nail olacağımız gerçeği.Elhamdülillah!
  Allah razı olsun..!

 4. Mukaddes Bozkurt / Karaman dedi ki:

  Muhtelif illerden birçok arkadaşımız,3 gününü ayarlayıp aramıza katılma fırsatı buldu.Eminim herkes buraya vakit ayırdığına değdiğini düşünerek ayrılıyor.Biz bu toplantıda duygu ve düşüncelerimizi paylaştığımızda,hepimizin birbirimizden habersiz ortak paydalarda buluştuğunu farkettik.Tıpkı Taleal Bedru ilahisini beraber söyleyen sahabeler gibiydik.Bu ortamı başka yerlerde kolay kolay yakalayamayacağımızı düşünüyorum.
  Bu ekibe dahil olmamın en büyük nedeni gidilen yolun güvenilir,sağlam bir yol olmasıdır.Bu noktada Rabbim yolumuz şaşırmadan,en kalbi şekilde tabi olarak istifadeler etmeyi nasip etsin , birlik beraberliğimizi daim kılsın inşallah..

 5. Hatice Serap Cantekin / Nevşehir dedi ki:

  Gülberenk okuldur.Bu hizmette hem kalite,hem şuur hem de farkındalık kazanılıp duyarlılık artıyor.Şu 3 günde sadrımıza dolan tohumları ihlasla yeşertsin Rabbim…
  Çıktığımız bu yolda,neslin inşaası adına Rabbim rızasında yol alıyoruz.Rabbim bize muvaffakiyetler nasip etsin,sıkıntısız zahmetsiz uyanmayı nasip etsin.
  Merkezde yalnız hizmet var.Yanımızda olanlar ailemiz,akrabalarımız..Gereksiz yerlere enerjimizi harcamayacak,merkez odaklı yaşayıp kendimizi geliştireceğiz.
  Rabbime sonsuz şükürler olsun,ruhaniyet dolu kovanımızda inanılmaz gönül bağları oluştu.Rabbimiz bizleri bu hizmetten çok çok nasipdar,nesillerimize de bu kovanı kıyamete kadar hizmet kapısı ve sadaka-i cariye eylesin inşallah.

 6. Ayşe Mudanyalı / Bartın dedi ki:

  Allah’a binlerce kez şükrederek yazıma başlıyorum…
  Burada olmak çok güzel.Eksikliklerim nelermiş öğrendim.Kendimi geliştirme çabasına gireceğim inşallah.Samimi,sıcacık duygularıyla hizmet eden kardeşlerimizle tanışmak,kaynaşmak,tarif edilemez bir duygu.
  Omuzlarımda ağır bir ykün olduğunu hissediyorum.Bir yandan da başarabileceğim,yapabileceğim duygularına sahibim.
  Ölümün ne zaman geleceği meçhul..Sınırlı sayıdaki günlerimizi Rabbimiz’in rızası doğrultusunda yaşamayı düstur edinen yol arkadaşlarıyla bir arada olmak tarif edilemez..
  Rabbim sizlerden razı olsun..

 7. Kübra Çalışkan / Samsun dedi ki:

  Gülberenk;azimli,gayretli,muhabbetli kimselerin oluşturduğu bir kovan.Ben sizleri çok sevdim ve burada olmayı can-ı gönülden istiyorum.Her ilden gelen ablalarımın,kardeşlerimin birer Neslihan Nur Türk hocam olduğunu gördüm.Ben de bu muhabbete gark olmak istiyorum.Tüm kardeşlerimi dinledim,her biri bir sancıdan sonra muhteşem bir huzura ulaşmışlar.Rabbim daim eylesin.
  Bu 3 gün bana terapi gibi geldi.Rabbim bizleri hem dünya,hem ahiret kardeşi eylesin inşallah…”Her zorluktan sonra bir kolaylık vardır.”,buna can-ı gönülden inanıyorum…
  Hepinizi çok seviyorum.Allah’ım,rızan doğrultusunda bizleri hizmetçin eyle…
  Allah razı olsun..

 8. Betül Şengül dedi ki:

  Kıymetli anlar yaşadığım,bilgiler edindiğim,maneviyat dolduğum güzel bir program geçirdim,elhamdülillah…
  Bu hizmette bulunmayı nasip eden Rabbim’e şükrediyorum,layık olmayı da nasip etsin inşallah…
  Böyle kapsamlı,dopdolu bir hizmet alanında hizmet etmeye fırsat veren,bize her konuda güzel örnek olan hocam,Allah sizden razı olsun ebeden…
  Bu şevkle ve muhabbetle tüm yıl hizmet edebilme duasıyla.. Allah’a emanet olun..

 9. Hatice Kübra Çeliker dedi ki:

  Hayal et,harekete geç…Bu güzel yerde hayırlara vesile olmak dileğiyle,cennetten hisse alalım.. Hayırlı kul,Hayırlı ümmet, Hayırlı evlat,Allah’a emanet olalım inşallah..

 10. Sebahat Güngör / Balıkesir dedi ki:

  Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin hazırlamış olduğu Yıllık İstişare Toplantısı’na, Bafra’da üye olarak katıldım.
  3 günlük toplantımızda,maddi ve manevi şeyler kazandım.Yeni kardeşlerimiz oldu.
  Mevcud kardeşlerimizle ortak paydalarımızı keşfettik ve ‘hizmet’in lezzetini beraberce yaşadık.
  Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nde olmak muhteşem!
  3 gün zarfında,başkanımız Neslihan Nur Türk Hanımefendi’de , Bafra arıları olan Gülbin Atmaca ve Melek Kaya hanımefendilerin şahıslarında ve diğer kardeşlerimizin davranışlarında hizmeti gördük. Hepsinden Allah razı olsun…
  Bir sonraki toplantımızda tekrar görüşmek ümidiyle..

Yorum Yap