ÇOCUKLARA SAYGIYLA…

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kuruldu!

Üç yıldır Eğitici Çocuk Programları ile çocuklara hizmet etmekte olan Gülberenk, Değerler Eğitimi Derneği’ni kurdu.

Derneğin hedefi, din, dil, ırk ve cinsiyet gibi hiçbir ayrım gözetmeden, tüm dünya çocuklarının güzel ahlâka ve örnek davranışlara kavuşmasına yardımcı olmak.

Dernek, bu hedefe yönelik olarak İstanbul’da başlattığı Gülberenk Eğitici Çocuk Programları’nı, diğer duyarlı derneklerin ve vakıfların desteğiyle, Türkiye’nin birçok ilinde de gerçekleştirdi.

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, yetişkinlere yönelik konferanslarla da anne babalara ve eğitimcilere ulaşıyor. Yarının büyüklerini, merhamet, dürüstlük, edep, vakit bilinci, tutumluluk, cömertlik, sevgi, saygı, inanç gibi nice değerden haberdar etmek, onları, bu değerleri sindirmiş ve hayatına geçirmiş insanlar olarak görmek, dernek kurucularının en büyük özlemi.

Dernek, üyelerinden ve geleceğe dair sorumluluklarının farkında olan tüm diğer insanlardan alacağı destekle, Türkiye’de ve dünyada, ekonomik zorluklar sebebiyle faydalı sosyal aktivitelere katılamayan tüm çocuklara ulaşmak için çalışmalar yapıyor. Hazırladığı birbirinden etkili sahne programlarıyla nice çocuğun kalbine girmiş bulunan Gülberenk, bir neslin, kendisiyle yetişmesini arzu ediyor.

Hedefe yönelik olarak sesli ve görüntülü yayınlar yapmak, yazılı eserler neşretmek gibi projeleri bulunan dernek, ek olarak, öncelikle İstanbul’da olmak üzere, ulaşabildiği her yerde, sadece çocukların kullanımına açık, değerler eğitimini vermeyi amaçlayan yayınlardan müteşekkil çocuk kütüphaneleri kurma hayalini de yardımseverlerle birlikte gerçekleştireceğine inanıyor.

Duyarlı anne, baba ve eğitimcilerin kurduğu Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’ne Eğitimci – Yazar Neslihan Nur TÜRK başkanlık ediyor. Çocuklara hizmetin en etkili ve verimli hizmet olduğuna, duvarsız, önyargısız ve günahsız olmakla meşhur çocukların, geleceğe hazırlanırken maddi ve manevi olarak donatılması gerektiğine dikkat çeken Türk, “Yarınlara dair kurucu rolümüzü en iyi şekilde oynamaya çalışıyoruz.” diyor.

Bilgi ve Randevu için telefon: 0544 807 88 79Yorum Yap