Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Eğitici Çocuk Programları her ayın son pazar günü İzmir’de sahnelenmeye devam ediyor. ;-) Elde Var Bir Programı da yine hikmetle, tefekkürle ve şükürle dopdoluydu.

Programı seyrederken anladık ki meğer insan elindeki birin kıymetini bilmeliymiş. Çünkü birin kadrini bilmeyen, şükredemez, bu sebeple de hem nankör hem mutsuz olurmuş.

Kimileri elindeki biri küçük görüp atarmış. Kimileri elindeki bire kıyamaz, sımsıkı tutarmış. Kimileri de elindeki biri Allah rızâsı için vermeyi bilir, böylece maddî mânevî bolluğa ve sevince kavuşurmuş.

Elimizdeki en küçük imkânı bile sevinçle karşılamalı, küçümsememeliymişiz.

Birler de çeşit çeşitmiş: Eldeki bir, imkân demekmiş. Kalpteki Bir, Allah demekmiş. Hâldeki birr, iyilikmiş. Bir ile birr arasında fark varmış. Bir’de bir tane r varmış. Birr’de iki tane r varmış. Eldeki biri, kalpteki Bir için  hâli olmayana vermeliymişiz. Eldeki birle, kalpteki Bir için hâldeki birre ermeliymişiz. Eldeki biri kalpteki Bir için hâli olmayana ihlâsla verip biri ona, onu yüze, yüzü bine çevirmeliymişiz. :-)

Gülberenk İzmir  on dördüncü programını da başarıyla tamamladı. Ve önümüzdeki ayın programı için çalışmalara başladı bile! ;-)

IMG_9934

IMG_0238

IMG_0239

IMG_0240

IMG_0241Yorum Yap