Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Eğitici Çocuk Programları her ayın son pazar günü İzmir’de sahnelenmeye devam ediyor. 😉 Elde Var Bir Programı da yine hikmetle, tefekkürle ve şükürle dopdoluydu.

Programı seyrederken anladık ki meğer insan elindeki birin kıymetini bilmeliymiş. Çünkü birin kadrini bilmeyen, şükredemez, bu sebeple de hem nankör hem mutsuz olurmuş.

Kimileri elindeki biri küçük görüp atarmış. Kimileri elindeki bire kıyamaz, sımsıkı tutarmış. Kimileri de elindeki biri Allah rızâsı için vermeyi bilir, böylece maddî mânevî bolluğa ve sevince kavuşurmuş.

Elimizdeki en küçük imkânı bile sevinçle karşılamalı, küçümsememeliymişiz.

Birler de çeşit çeşitmiş: Eldeki bir, imkân demekmiş. Kalpteki Bir, Allah demekmiş. Hâldeki birr, iyilikmiş. Bir ile birr arasında fark varmış. Bir’de bir tane r varmış. Birr’de iki tane r varmış. Eldeki biri, kalpteki Bir için  hâli olmayana vermeliymişiz. Eldeki birle, kalpteki Bir için hâldeki birre ermeliymişiz. Eldeki biri kalpteki Bir için hâli olmayana ihlâsla verip biri ona, onu yüze, yüzü bine çevirmeliymişiz. 🙂

Gülberenk İzmir  on dördüncü programını da başarıyla tamamladı. Ve önümüzdeki ayın programı için çalışmalara başladı bile! 😉

IMG_9934

IMG_0238

IMG_0239

IMG_0240

IMG_02417 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Programınız çok güzel ellerinize sağlık. Biraz daha renklendirseniz. Çocuklar için palyaço gibi olabilir. Teşekkürler.

  • Gülberenk dedi ki:

   Kıymetli Misâfirimiz, kültürümüze âit olmayan unsurları kullanmaktan yana değiliz.

 2. Gülay Dörtkardeş dedi ki:

  Çok güzeldi arkadaşlar. Allah râzı olsun hepinizden. Ben de bunlardan faydalanıp, küçük çocuklara anlatmaya çalışıyorum, dilim döndüğünce. Onlara neyi nasıl anlatacağımı öğreniyorum, çok sağolun.

 3. Zehra Şengül dedi ki:

  Bence en güzel civciv yaptı. 🙂

 4. Asya Balıkçı dedi ki:

  Çok güzel bir program, Allah devâmını getirsin inşallah.

 5. Fatma Ceyhan dedi ki:

  Çok güzel oldu, çok beğendik.

 6. Zeynep Akman dedi ki:

  Hepinizden Allah râzı olsun. Hem de eğlenceli bir program. Rabbim tekrârını nasîp etsin inşallah.

Yorum Yap