Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk, Hüdâyi Kız Kur’an Kursu’nun dâvetlisiydi. Anadolu’nun muhtelif illerinden gelmiş olan yüzlerce öğrencinin dinleyici olduğu yeni bir konferans ile, tatlı bir buluşma yaşanmış oldu.

“Hayatımızı neye adamalıyız?” sorusu etrafında şekillenen konuşma, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimci Yazar Neslihan Nur TÜRK tarafından yapıldı. Program boyunca, hareketli anlatımlara, orjinal sunumlara şahit olan öğrenciler için, farklı ve renkli bir konferans oldu. Ritmik unsurlarla da süslenen konuşma boyunca, güzel bir katılım sergileyen dinleyiciler, bu tatlı buluşmanın heyecanı ile dileriz nice yeni hedef, nice yeni fikir geliştirdiler.

Bu güzel programın gerçekleşmesine vesile olan Hüdâyi Kız Kur’an Kursu yetkililerine ve hâssaten Kevser ve Elmas hoca hanımlara candan teşekkür ediyor, nice hayırda yine birlikte olmayı temenni ediyoruz. 🙂

hudayi20 Yorum

 1. Belkıs Kes dedi ki:

  Allah razı olsun. Sizi tanıdığım için hiç pişman olmayacağım. Rabbim iki cihan saadeti versin.

 2. Sümeyye Selçuk (15) - Konya dedi ki:

  Selamün Aleyküm,

  Ben daha önce isminizi çok duymuştum. ‘Aman’ dedim, ‘Biz öylelerini çok gördük.’ Ama gerçekten bugün sizi tanıdıktan sonra diğer konuşmaların sizin yanınızda ‘fos’ kaldığını söyleyebilirim. Biz 2015 yazında sınıf programı yaptık ve arkadaşımız siz olmuştu. Sizi tanımayı istiyordum açıkçası.Allah sizden razı olsun. Allah’a dua ediyorum hep ‘Beni salih kulların arasında bulundur’ diye. Duamın kabul olduğunu görmek beni mutlu ediyor.

 3. Kevser Yazıroğlu (20) dedi ki:

  Esselamu Aleyküm Hocam

  Kısa zamanda bana bu kadar katkı sağladığınız için çok minnettarım. İnsannının kendini ne kadar güzel geliştirebileceğini bana gösterdiniz. Bir bayan olarak olmam gereken daha doğrusu olmak istediğim sembolsünüz. Sizi şu 1,5 saate tanıdım ve inanın bana çok şey kattınız. Rabbim razı ve memnun olsun. Cümleleriniz, mimikleriniz, hareketleriniz hepsinden çok etkilendim. Çok feyizli ve faydalı oldu. Sizin gibi özgüvenli olup istediklerimi ve iletmek istediklerimi insanlara aktarmayı çok isterim. Rabbimin rızası yolunda yaptığınız bu seminerde size çok dua edeceğim. Farkındalık, dikkat, özgüven, vakar, tevazu, başarı ve daha birçok şeyi bana kattınız. Allah razı olsun. Bundan sonra bir minnet olmam gerektiğini de bana farkettirdiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ederim. Katkılarınız için rabbim tekraradan razı olsun. Aynı zamanda bir müslümanın zeki, akıllı, uyanık olması gerektiğinide bana öğrettiniz, görsel olarak da. Ben çocukları çok severim ve ilgil alanım bana bu konularda çok faydalı olduğunuz için teşekkürler

 4. Emine Ünal (19) dedi ki:

  Sohbete girmeden önce isminizi duymuştum ama ilk defa. Ne hakkında yazdığınızı da bilmiyordum.

  Sohbet başladı ve bir adım size yaklaştım. Ettiğiniz her bir cümle adeta benim için söylenmiş cümlelerdi. Bir Müslüman hanım nasıl olmalı, insan hatalarını ve kendini nasıl tanır? sorusuna sayenizde bir adım daha yaklaştım.

  Bu kursa 3 haftalık kampa geldim ve bu üç haftada kendimi Allah’ın izniyle doldurmaya çalışıyorum. İnşallah hakkıyla dolar eve öyle dönerim.

  3 haftada böyle ise ben kış eğitimini düşünemiyorum ve hayatımın buralara kurs ortamlarına adamak istiyorum. Rabbim nasip etsin inşallah.

  Allah hepinizden razı olsun. İnşallah bir daha görüşürüz.

 5. Fatmanur Altıntaş (15) dedi ki:

  Sizin sayenizde bir insanın karşısında ne kadar dik durabilirim durmassam nelere mani olabileceğimi sizden öğrendim.

  Müslümanın aklı hem zekası bir arada olması gerektiğini öğrendim. Bir hizmet yapmak istiyorsam Allah rızası için yapmalıyım. Karşı tarafın sizin için ne güzel hizmet yapıyor demesi için değil. Gösteriş maksatlı bir hizmetin boş olacağını öğrendim.

  ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN
  AĞZINIZA SAĞLIK
  ALLAH’A EMANET OLUN.

 6. Elif Dedemoğlu (18) - Konya dedi ki:

  Duygu ve Düşüncelerim… (!) =)

  Slaytı izlediğimde bir ideolojisi olan ve bunun uğrunda çabalayan bir insan profili ile karşılaştım. Açık konuşayım bu beklentileri taşımıyordum konferansa inerken.

  Mücadeleci, sevmiş, çok sevmiş, duygusal ama bir o kadar da güçlü bir bayan (!) pardon hanımefendi ile karşı karşıya buldum kendimi.

  Rahata ve konfora değil de bir inanca, bir hedefe (kutsal bir hedefe) azmetmiş bir insan… Kendiniz gibi bana da en koyu renkte en koyu kıvamda yaşattınız duygularınız, mesajınızı…
  Allah eksiklerimizi tamamlasın, çalışmalarınızı ve sizi bereketli kılsın! Yılmayan, mücadele eden, üreten duruşunuzu daim etsin!

 7. Feyza dedi ki:

  Sevgili Neslihan Nur Türk,

  Ben Feyza, bugün verdiğiniz seminerden çıkardığım sonuca göre, siz sıradışı bir müslüman hanımefendisiniz. (NOT- 15 yaşındayım, bu ergenliğin doruk noktası anlamına gelmiyor 🙂

  Sıradışıyı açalım; Öncelikle, yazdığınız kitaplar hakkındaki bireysel değerlendirmeniz çok hoştu. Yazılarınız size ait olmadığını söylemekle beraber, Allah Teala nın bir lütfu olduğunu belirttiniz. Ancak yazma yeteneğiniz olduğunu da inkar etmediniz. Ortaokulda arkadaşlarım bana yazma yeteneğim olduğunu söylediklerinde çok utanırdım. (Neden bilmiyorum, gerçekten?) Her neyse,bu tutumunuzu örnek alacağım. Ayrıca yaptığınız çalışmalarla bizim için örnek teşkil ediyorsunuz. Çünkü bunları yaparken gerçekten Allah rızası için yaptığınıza inanıyorum.

  Sevgilerle Feyza

 8. Fatmanur Özler (15) dedi ki:

  Çok güzeldi. Allah razı olsun. Kendimi keşfettim. Hayatımda unutamayacağım bir şeydi. Allah razı olsun !!

 9. Esma Yüksel (16) dedi ki:

  Allah sizden razı olsun çok güzeldi teşekkür ederiz. 🙂

 10. Sümeyye Özesen (18) dedi ki:

  Allah razı olsun 🙂 Rabbim hizmetinizi daim eylesin inşallah.

Yorum Yap