Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği & Hüdâyî Kız Kur’an Kursu ortaklığıyla, önemli bir konferans organizasyonu gerçekleşti.

Kursta, İslâmî temel eğitimlerini büyük bir gayretle devam ettirmekte olan genç hanımefendi talebelerle, hedeflerimizi konuştuk. Büyük bir ilgiyle ve sevgiyle tâkip edilen program, yaklaşık iki saat sürdü.

Eğitimci – Yazar Neslihan Nur TÜRK’ün eserlerini imzaladığı programda, gençlerin yazılı ve sesli eserlere gösterdiği yoğun ilgi, takdire şâyan ve geleceğimiz adına umut vericiydi.

Son derece başarılı bir organizasyon yaparak programın başarıyla tamamlanmasına katkıda bulunan Kevser ATAR hoca hanıma ve ekibine teşekkür ediyor, nice hayırda yine birlikte olmak dileğiyle, tüm Hüdâyî Kız Kur’an Kursu talebelerine, eğitimcilerine ve idârecilerine saygılar sunuyoruz. 🙂36 Yorum

 1. Ayşe Nur Sönmez dedi ki:

  Saygı değer Neslihan Hocam,

  Benim düşüncelerime, amellerime, niyetlerime yapmak ve düşlemek istediğim herşeyi sizde gördüm. O kadar mutlu oldum ki size hayran oldum. Hayranlık da değerler eğitminde gördüğümüz gibi size derin saygı duymamı sağladı. Teşekkür ederim. Ben de inşallah Konya’ya gittiğimde Akademi ve daha da çok bitmeyen bu talebeliğimi ölene kadar sürdüreceğim. Hep ilk Allah’tan isteyeceğim. Sizi sevdiren Allah’a şükürler olsun. İnşallah ben de Allah yolunda çocuklara, nesillerimize faydalı şeyler yapabilirim. Hayallerimi siz yaşıyorsunuz. İnşallah bir gün bana da nasip olur. Sizi tanıdığım için Allah’a teşekkür ediyorum. Ben çok duygulandım. Sizi, hayat enerjinizi, masumiyetinizi ve samimiyetinizi idol seçeceğim inşallah. Allah yolunuzu açık, daim etsin.

 2. Sümeyye Kimyager (21) dedi ki:

  Konferanstan önce kitaplarınızddan bir kaçını okumuştum. Fakat bu yazıların muhatabını öyle tanımak isterdim ki. Yazarları farklı olup okuduğum kitabında aynı şekilde. Çok şükür Rabbim burada karşılaştırdı. İyi ki kitapları okudum dedim ev bi kitabın yazarıyla muhatap olabilme lezzetine varabildik elhamdülillah. Sadece kitapta değil her alan da bir derste bizlere çok şey öğrettiniz. Allah razı olsun. Açıkçası ben bazı cümlelerinizle hayatımdaki rotama heyecan katmaya kara verdim. Anlatmak istediğimi daha güzel kelimelerle anlatmak isterdim lâkin vakit sınırlı. (…) Nokta koyuyorum ve Allah razı olsun diyorum. 🙂

  Not: “Siz (…) anlamını benden daha iyi bilirsiniz. =)

 3. A. Fidankan dedi ki:

  Selamün Aleyküm;

  Rabbim sizden razı olsun inşallah. Sıkmadan bunaltmadan verilmesi gerekeni en güzel şekilde verdiniz. Bizleri aydınlattınız. Rabbim bizleri de sizler gibi askerler eylesin. Yolunuz yolumuz olsun. C.H. sizleri de bizleri de bu güzel hizmetten mahrum eylemesin. Selametle.

 4. Şule Aktaş (17) dedi ki:

  Katıldığım konfferansların en zevklisi ve bunu yanında da en etkileyici olanıydı. Rabbim Neslihan Nur Hoca gibilerin sayısını artırsın.

  Çocuklara olan hitabından çok karşıdaki kişinin yaşı değil de bakışlarından anladığı şekilde hitap etmesi dinlememi sağladı. Belli bir saatten sonra uykum gelirke nkonferanslarda, Neslihan Nur Hocamızı en önde, pür dikkat, gözlerim birşeyler almak için kocaman açılmış bir halde sonuna kadar hiç sıkılmadan dinledim. Rabbim istifade etmeyi nasip eylesin. Allah, Neslihan Nur Hocamızdan razı olsun! Allah’a emanet olun…

 5. Şengül Yıldırım (21) dedi ki:

  Çok beğendim. Allah razı olsun. Çok güzeldi. Benim için çok değerli bir konferanstı. Birçok ders çıkardım, öğrendim. Başarılarınızın devamını diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.

 6. Semanur Çiçekli & Gülbahar Güvenç (19) dedi ki:

  Neslihan Hocamız;

  Biz iki arkadaş sizi hiç tanımıyorduk. Bu sene ilk kez buraya geldik. Sizinle tanışma fırsatı yakaladık. Seminerin başında hiç gelmek istemiyorduk. Kaçmayı düşünüyorduk ama iyi ki de kaçamamışız. Sizin gibi değerli bir hanımla karşılaşma, dinleme fırsatı bulduk. Elhamdülillah. Bundan önceki hayatımızda ilahileriniz, nasihatleriniz, kitaplarınız yer almamıştı. Bundan sonra inşallah alacak. Şimdiye kdar hiç sıkılmadan uyuklamadan eğlenceli hareketli zaman geçirdik. Farkında varmadığımız şeylerin fakrına vardırttınız.

  Allah bizi sizin karşınıza talebe olarak çıkarttı. İnşallah ileride sizin hoca hanın olarak karşınıza Rabbim çıkartır. Ama şunu unutmuyoruz ki hocamızdan öğrendiğimiz gibi biz her zaman talebeyiz 🙂

  Mürşidinizin himmeti her daim sizinle olsun. Allah sizi iki Cihanda da bahtiyar eylesin.

Yorum Yap