Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Başkanı, Eğitimci – Yazar Neslihan Nur TÜRK, Hüdâyî Kız Kur’an Kursu’nun dâvetlisi olarak, geçtiğimiz hafta içinde iki ayrı guruba konuşma yaptı.

İlk konuşma, Anadolu’nun muftelif illerinden gelen ve birer eğitimci olarak memleketlerinde hizmet verecek olan kıymetli genç hanımlar için gerçekleşti. İkinci konuşma ise farklı üniversitelerde eğitim almakta olan genç talebelere yönelikti.

Her iki konferansta da duygulu ve özel paylaşımlar yaşandı. Geleceğin mimarları olan kıymetli gençlerimiz, sayın Türk’e yönelttikleri önemli sorularıyla değerli katkılar yaptılar ve ufuklarını açacak cevaplara kavuştular.

Bu iki programı organize ettiği için, Hüdâyî Kız Kur’an Kursu Yetkililerine ve hâssaten muhterem Kevser ATAR hoca hanıma teşekkür eder, hayırlarda ortaklığımızın artarak devam etmesini dileriz.

 

 9 Yorum

 1. Melekdikoğlu dedi ki:

  Ben simanızı hiç bilmeden satırlarınızı okumuş olmak hissiyle geldim seminerinize. Hatta kampa geleceğinizi duymak dahi şaşırtmıştı beni, çünkü kitabınızın satırlarında gezinirken bir süre aklımdan “Acaba ben de böyle yazabilir miyim? Acaba hangi hislerle, ne şekilde, nasıl yazmıştır, Acaba nasıl biridir” soruları dans ediyordu. Hatta kitabınızı da kampa getirmiş, burada fırsat buldukça okuyordum. Bu seminer benim sorularıma Allah katından bir cevap, ve tesadüf diye bir şey olmadığına iman edişimdir.

  Birçok bilgiyle donatılmış olmak, birçok işle hemhal olarak 24 saati en verimli şekilde değerlendirmeye çalışmanın telaşı içinde verilmiş seminer idi. Öylesi içten, öylesi telaşlı, öylesi dimağınızdan geçen milyonlarca cümleyi bize aktarmak isteyişinizdi.

  Ben de arkadaşlarım tarafından “kalemi iyi” insanlar arasında sayılırım, yazılarımı okutmamayı huy edinmiş olmama rağmen, sana, -hatta sizin kitabınızı okurken özellikle- acaba bu verilen (yada verildiğini düşündüğüm) bu meziyetin sadakasını vererek yazmalı mıyım derim… Doldum mu? hayır… Yazdıklarım insanlara tesir eder mi? Sosyal medyada yazdıklarımı beğendiklerini söyleseler de, etkileme kısmına emin olamıyorum.

  Son söz : En son söylediğiniz ilahi muhteşemdi. Allah sesinize güzellik, kaleminize kuvvet versin ki bu mutlulukla koştuğunuz yolda daha hızlı ilerleyebilin. Allah bize de eğer hakkını verebileceksek ONTÜ’ye girebilmeyi, şimdi mezun olduğum bölümü de, kalemimi de güzel kullanabilmeyi nasip etsin. Selam ve Dua ile…

 2. Ayşenur Kara dedi ki:

  Rahman ve Rahim olan, kullarını koruyup muhafaza eden Allah’ın adıyla…
  Samimiyetiyle gönül dünyamı yeşerten Neslihan Hanım…
  Sizi daha önce Şebnem dergisinden yakinen takip ediyordum. Yazılarınızla bir çok gidişatıma vesile oldunuz. Tanışmak bugüne nasipmiş… Sizi gördüğümde o yazıların ancak böyle samimi ve iyi bir yürekten çıkabileceğini anlamış oldum. Gerek üslubunuz, gerek sıcak tebessümünüz alıp götürdü buralardan.Allah hizmetinizi makbul ve kabul buyursun… Sizinle tekrar tekrar buluşmayı cennetinde de yakinen beraber olmayı bu kardeşinize nasip eylesin inşallah…
  Selam ve Dua ile…

 3. Gülsüm Zeynep Garip dedi ki:

  Selamun Aleyküm
  Sohbetinizde bulunduğum için kendimi şanslı hissediyorum.Bir çok şeyin farkına vardım.Örneğin Adana Fen Lisesini kazandığım için kendimle çok fazla gurur duymuşum.Önemli olan orayı değil,Allah’ın rızasını kazanmakmış.Yıllardır kafamdaki tek meslek Milli istihbarat teşkilatı Arapça dil uzmanı olmaktı.Sanırım bu günden sonra bu fikrim de değişecek.Çünkü bu meslekte tesettür yok.Tesettürün olmadığı yerde benim işim ne.İyi ki sizin gibi bir insanla karşılaştım.Böylece güzel sözleri kafama yer ettim.Allah sizden razı olsun.Alnı ak olarak ölmeyi sizlere de nasip etsin.Bize de kısmet eylesin.Allah’ın selamı üzerinize olsun.Hoşçakalın!…

 4. Misafir dedi ki:

  Bizi güzel bilgileriniz ve tecrübelerinizle aydınlattığınız için çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun. Biz de inşallah bu hizmet yolunda ter döken hanımefendiler oluruz…
  Duanızı eksik etmeyin inşallah…
  Rabbimin rahmeti ve bereketi üzerimize olsun inşallah. Sizi tanıdığıma çok memnun oldum. Allah sizden razı olsun.
  Esselamün Aleyküm

 5. Ayşenur Kavlak ve Kübra Kavlak dedi ki:

  Bugün aslında seminere gelmeyecektim ama iyi ki gelmişim 🙂 Sesiniz çok güzel, sizin gibi bir insan olmak isterdim. Sizi “Kırklareli İlahiyat”, “Trabzon Avrasya Sosyal Hizmetler” fakültelerine bekliyoruz. Oralarda sizin gibi insanlara çok ihtiyaç var. Şu an oralar susamış topraklar. Dua eder dua bekleriz…

 6. Gülnihal Bulut dedi ki:

  Bugün bazı kişisel işlerim olduğu için sohbetinizin başına katılamadım.Ancak sonuna doğru katılmama rağmen de sizden bana lazım olan şeyleri aldığımı sanıyorum.Sohbetinizin başı nasibim olmadı ama belkide mesuliyetini kaldıramayacağım şeyler söylediğinizi deyip hayıra bağlamak lazım.Uzun zamandır,belki de ilk defa kendimle hem kişilik hem baba bakımından özdeşleştirdiğim bir büyük ve yazarla karşılaşıyorum sanırım.Benim fazla enerjik bir yapım vardır ve ben her zaman bu enerjiyle hanım hanımcık olamayacağımı düşündüm.Ama sizin bu günkü enerjinizi gördükten sonra dedim ki bende yapabilirim.Allah, Onun yolunda yaptığınız işlerin karşılığını misliyle versin.İnşallah.

 7. Aynur Gerçek dedi ki:

  SElamün Aleyküm Neslihan Hanım;
  Rabbim sizden razı olsun, sizin gibileri başımızdan eksik etmesin inşallah. Siz değerli hanımı Altınoluk ve Şebnem dergileri vasıtasıyla tanıdım. Her ay yazınız çıkacak heyecanıyla diğer ayı iple çektim. Rabbime şükürler olsun ki bu duamı da kabul edip, sizin gibi kıymetli bir hocayı, ablayı, anneyi, mücahideyi tanıdım. Söylediğiniz herşey kalbime işledi ve gönül bahçeme bir gül ektiniz. Seminerinizden sonra inşallah kendimi tanıyıp sizin gibi Hak’tan sigortalı olmak 🙂 Üniversiteyi terk etmiş ve çevremce baskılanan biri olarak sizin her sözünüz ilaç hükmüne geçti. Rabbim sizlerden razı olsun ayrıca babanızdan da … Çünkü artık düzgün yürümeye bir adım atacağım… Cennette muhabbetimizin devam etme duası ile Allah’a emanet olun efendim.
  Selam, dua ve saygılarımla…

 8. Misafir dedi ki:

  Esselamü Aleyküm Neslihan Hocam,
  Ezanla namazın arası kadar kısacık olan hayatlarımız kesiştiği için şükrediyorum. Sizden istifade etmeyi niyaz ettim Allah’tan.
  Vaktinizi biz üniversite talebelerine ayırdığınız için sizlere de teşekkür ederim. İmanlı bir hanım olarak yaşayabilmemiz için bizi şevklendirdiğiniz için de şükranlarımı sunarım.
  Rabbim sizi de bizi de son nefeste “Allah Allah” nidaları ile göç edenlerden eylesin.
  Selametle

 9. Misafir dedi ki:

  Öncelikle çok iyi ve tatlı bir insansınız.Hocam kitaplarınız çok güzel ama ben en çok “Aşk Olsun” u sevdim.Ama kalmamış.Bayağı üzüldüm.

Yorum Yap