Sevgili Arkadaşlar!

Altın Çocuk Dergisi’nin Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği ile işbirliği içinde hazırladığı Gülberenk Eğitici Çocuk Programları’nın Haziran konusu “Sevgi Doluyum Çünkü Namaz Kılıyorum” oldu.

İstanbul’dan birçok çocuğun seyirci olarak katıldığı programlara ayrıca Konya, Karaman, Biga, Gönen, Bandırma, İzmir  ‘den eğitimciler gözlem çalışması için katıldılar.

Sadece çocuklar için değil, gençler ve yetişkinler için de bir okul gibi hizmet vermekte olan Gülberenk, namaz kılan herkesin nasıl da sevgi dolu olması gerektiğine vurgu yaptı. Meğer namaz insanın kalbindeki merhameti ve duyarlılığı artırır ve duyduğu sevginin daha kaliteli olmasını sağlarmış. Namaz kılan biri sadece insanlara karşı değil, bitkilere, hayvanlara ve cansız varlıklara karşı da sevgi dolu olurmuş.

Seven sevdiğinin tercihlerini ön planda tutmalı, sevdiğini bunaltmamalı ve sevdiğine karşı bencilce davranmamalıymış. Zaten seven sevdiğine benzer, sevdikçe daha çok onun gibi davranmaya, onun gibi düşünmeye başlarmış. Seven sevdiğini kalbinde taşır, incitmezmiş. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem bu gerçeği “Kişi sevdiğiyle beraberdir” hadisi şerifiyle dile getirmiş.

Namaz kılan bir mümin, muhtaçları sevindirmeyi, iyilik yapmayı, hizmet etmeyi de severmiş. Ramazan ayı, tüm bu güzellikleri daha da büyük bir coşkuyla yaşamanın en güzel fırsatlarından biriymiş. Zaten Gülberenk çocukları oruç tutmayı, sabretmeyi ve râzı olmayı da severmiş.

Anlayacağınız, sadece Gülberenk Eğitici Çocuk Programları değil, Gülberenk çocukları da birbirinden güzelmiş. 🙂

Hayırlı bir Ramazan dileyerek, Temmuz ayında bir bayram arası vereceğimizi ve Ağustos ayında tekrar buluşmayı umduğumuzu söyleyerek evlerimize döndük! Özleyeceğiz sizi dedi sevenler! Duygulandık. 🙂

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC34 Yorum

 1. Enes Tılmaç dedi ki:

  1. resimdeyim.

 2. Enes Tılmaç dedi ki:

  Ben en çok arabayı sevdim.Herşey çok güzeldi. Tekrar görüşmek üzere. Teşekkürler.

 3. Rabi@ dedi ki:

  Kıymetli Gülberenk, sizinle birlikte olmak büyük bir nasipti. Yapılan programlar hem eğlendirici, hem öğretici. Birlikteliklerimizin artması temennisiyle.. Sizi seviyoruz. Selametle..

 4. Zeynep Saliha Sarıtaş dedi ki:

  Hocam biz Üsküdar’dan geliyoruz. Baya bir yol yürüyoruz sizi izlemek için tabii biliyoruz zahmet olmadan rahmet olmaz. Ama biz bu işin hem içinde hizmetinde hemde görevinde olmaya talibiz. Bizi bunu nasıl yapacağımız konusunda yönlendirir ve yardımcı olursanız çook çook mutlu oluruz. Selametle..

Yorum Yap