Sevgili Arkadaşlar!

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği ile Altın Çocuk Dergisi’nin ortak çalışması olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programları, devam ediyor. Bu kapsamda, “Vakitliyim, Çünkü Namaz Kılıyorum” konulu Ocak programı, kar kış demeden yollara düşüp gelen yüzlerce seyircinin coşkulu katılımıyla gerçekleşti.

Vakitli olmak, namaz kılanların başlıca özelliklerinden biriymiş. Namazlarını düzenli kılan herkes, vaktinde iş yapmaya alışırmış. Çünkü namaz da belli vakitlerde farz kılınmış.

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallallâhu aleyhi ve sellem, “Namazın dindeki yeri, başın vücuttaki yeri gibidir” buyurmuş. Düşünsenize, hiç başsız bir vücut olur mu?! İşte bu nasıl mümkün değilse, namazsız bir Müslümanlık da olamazmış.

Gülberenk çocukları, dinlenmeye, eğlenmeye, çalışmaya ve ibâdet etmeye vakit ayırır, günlerini, bunların her birine yetecek şekilde planlarmış. Hele de beş vakit namazını kılmakta olan bir Müslüman, kesinlikle boş vakti olmazmış.
Vakit nakitmiş. Mü’min dakikmiş. İki günü bir olmak eksiklikmiş. Müslüman söz verdiği vakitte hazır olur, gecikmezmiş. Yarının bugünden, bugünün de dünden daha iyi olması, insanın kendisini sürekli yenileyip geliştirmesi gerekirmiş.

Gün ay hafta, yıl, zaman, dakika saniye an… İyi tutmalıymışız onları çünkü kuş gibi uçar gidermiş zaman. Bize sayısız nimetlerle birlikte, vakit nimetini de lûtfeden Rabbimize çok şükretmeli ve verdiği bütün vakitleri O’nun rızasına uygun işlerle geçirmeliymişiz.

Anlayacağınız, dopdolu bir Gülberenk Eğitici Çocuk Programı daha geride kaldı ve bizler çok güzel duygularla evlerimize döndük. Şimdi ne yapacağız? Elbette hemen bir günlük program yapacağız! Bundan sonra vaktimizi en iyi şekilde kullanacağız! 🙂

IMG_7952

IMG_7962

IMG_7988

IMG_8062

IMG_8076

IMG_8162

duygu 2

duygu 3

duygu 441 Yorum

  1. Makbule Öztürk (35) dedi ki:

    Rebiulevvel ayına özel ince düşünce ile herkese hediye beni oldukça etkiledi. Ben de bu duygularla çocuklara daha sabırlı ve saygılı davranma kararı ile çıkıyorum. Allah razı olsun…

Yorum Yap