Sevgili Arkadaşlar!

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin Altın Çocuk Dergisi ile işbirliği hâlinde düzenlemekte olduğu Gülberenk Eğitici Çocuk programları, bir bölümünü daha geride bıraktı. “İyi Niyetliyim Çünkü Namaz Kılıyorum” temalı program, yüzlerce seyircinin katılımıyla, büyük bir coşku ve başarıyla gerçekleşti. 🙂

Niyet, kalpte bulunurmuş. Namaz kılanlar, hep iyi niyetli olurmuş. İyilik düşünür, iyi işler yaparmış. İyi niyet bazen sadece kalpte kalmayıp görünürmüş. Bazen de sadece kalpte kalır ve görünmezmiş.

Bir insan, kalbini hep iyiliklerle doldurmak isterse, yanlış ve çirkin davranışlardan uzak kalması gerekirmiş. Her kötü iş, siyah bir nokta gibi kalbimize yapışırmış. Bu siyahlıkların azalması ve yok olması için yaptığımız yanlış işlerden pişman olmamız ve tövbe etmemiz gerekirmiş.

İyi niyet, gülümseme olarak yüzümüzde görünürmüş; fakat her gülümseyen, iyi niyetli olmayabiliyormuş. Her yüzü asık olan da kötü niyetli olmayabiliyormuş. Bu sebeple, gerçeği görebilmek için çok dikkatli bakmak lazımmış.

Tavşan ve Ahtapot çok tatlıydı! Ahtapot, sadece kendisine zarar vermeye kalkışan insanlara kendisini savunduğunu, aslında hiç de kötü niyetli bir hayvan olmadığını anlattı. Tavşan da havuçlarını arkadaşlarıyla paylaşıyormuş. Zaten bütün hayvanlar, Allah’ı her an zikrediyormuş.

Dokuma Yarışması birinciliğini bu ay, el emeği göz nuru eseriyle, Senânur Melike kazandı. Senânur, tasarladığı camiye, “Gülberenk Camii” adını vermekle, bizi de çok duygulandırdı. 🙂

SAMSUNG CSC

Bu ay Gülberenk Eğitici Çocuk Programlarının nasıl hazırlandığını öğrenmek için Erzincan, Nevşehir, Gaziantep ve İzmir’den eğitimci ablalar gelmişti. Seyircilerimiz arasında Erzurum, İzmir ve Rusya’dan gelen çocuklar vardı.
Anlayacağınız yine dopdoluydu Gülberenk! 🙂

…Ve ayrıldık, önümüzdeki ay tekrar buluşmayı dileyerek…. 🙂 🙂 🙂

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC28 Yorum

 1. Gülberenk dedi ki:

  İsmini vermeyen seyircimiz, mesajınızın cevabı e mail adresinize gönderilmiştir.

 2. Şevval Aldemir dedi ki:

  Çok güzel bir program. Çocukları baya bir etkiliyor, Rabbim böyle programları devam ettirsin

 3. Zeynep Yılmaz dedi ki:

  Hediye alamadığım için üzüldüm ama gelebildiğim için çok mutluyum 🙂

 4. Leyla AFLAS dedi ki:

  Program çok güzeldi. Çok şey öğrendim ve çok eğlendim. En çok tavşan ablamı sevdim ondan Allah razı olsun.

 5. Ahmet Efe dedi ki:

  Gerçekten çok güzel bir programdı. Bu programı bütün kardeşlerime öneririm. iman adına herkes çok beğenecektir eminim. Gülberenk ailesini selamlıyorum ve sizi çok seviyorum.

 6. Hümeyra UNAT dedi ki:

  Ben çok sevdim. İnşaAllah gelemeyen kişilere de gelmek nasip olur 🙂

 7. Eslem Zeynep Kaplan dedi ki:

  ileride böyle bir program yapmayı bende çok isterdim. Çok güzel bir projeniz var. Çok beğendim. Adı da çok güzel, diğer ki tiyatrolara da gelmeyi çok isterim.

 8. Zülal Dere dedi ki:

  Program çok güzeldi. Giriş çok güzeldi. Sanki tiyatronun içindeydiiim 🙂

Yorum Yap