Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk, bir Konferans Programı ve Bir Eğitici Çocuk Programı için; Gülberenk İzmir Arıları’nın dâvetiyle İzmir’deydi.

Menderes’te, Murat Reis Yatılı Kız Kur’ân Kursu’nda, hâfız adayı olan ve hâfızlık yapan talebeler için bir Konferans Programı düzenlendi. Konuşmacı ve solist olarak Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı, Eğitimci & Yazar Neslihan Nur Türk’ün görev aldığı “Biz kimiz?” konulu konferansta, talebelere; nefisle mücâdele, nefsin mertebeleri, iç sıkıntısının nedenleri ve sıkıntıyı önleme yöntemleri anlatıldı. “Amel Defteri” şarkısı söylendi ve talebelere öğretildi. Yaklaşık iki saat süren program ilgi ile tâkip edildi.

Dr.Dursun Aksoy Kültür Merkezi’nde yapılan Eğitici Çocuk Programı’nda ise; “Numaralı Gözlük Programı” başlığıyla, “Görenedir görene! Köre nedir, köre ne!” denildi. Bakmak, görmek, güzel görmek, bakar kör ve nankör kavramları anlatıldı. İki baş gözümüz ve bir de kalp gözümüz olmak üzere üç gözümüz olduğu belirtildi. Baş gözü ile bakmanın yetersiz olduğu ve asıl olanın kalp gözü ile bakmak olduğu örneklerle gösterildi.

Gülberenk Eğitici Çocuk Programları artık her ayın son Pazar gününde de, İzmir’de, Dr. Dursun Aksoy Kültür Merkezi’nde sahne alacak! Programı; bir yıl boyunca, her ay, İstanbul Gülberenk Eğitici Çocuk Programları’nı tâkip ve gözlem için gelen ve bu konuda eğitim gören İzmir Gülberenk Arıları yapacak.

Programın organizasyonunda emeği geçen Murat Reis Yatılı Kız Kur’ân Kursu yetkililerine, Betül Şengül Hanımefendi’ye ve diğer tüm Gülberenk İzmir Arıları’na teşekkür eder, nice hayırlarda tekrar tekrar birlikte olmayı dileriz.

IMG_7025

IMG_7027

IMG_7026

 21 Yorum

  1. Aslı Adabay dedi ki:

    Kızlarım için tefekkür yolunu açtınız. Göz nîmetini anladılar. Çok teşekkür ederim.
    Yaş: 36

Yorum Yap