Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği tarafından hazırlanmakta olan Gülberenk Eğitici Çocuk Programları, her ayın son Pazar günü İzmir’de sahne almaya devam ediyor! 🙂
Aralık ayı başlığı “Okur Yazar” idi.

Bu programda, yüceler yücesi Rabbimizin “Oku” emrini ve yaratan Rabbimizin adıyla okumamız gerektiğini öğrendik. Meğer okumak, sadece okullar bitirmek, diplomalar almak değilmiş. Meğer Rabbimizin yarattığı kâinat, koskoca bir kitapmış. O kitabın sayfalarını okumaya çalışmak çok önemliymiş.

Toprak, su, güneş, ay… Bu kâinat kitabının birer sayfasıymış. Onlara bakıp düşünmek, ders almak gerekirmiş. Ağaçlar, çiçekler, kuşlar, böcekler de birer sayfa gibiymiş. Onları okumak, neden yaratıldıklarını tefekkür etmek, bizi Rabbimize daha da yaklaştırırmış.

İnsan, ancak, dilini bildiği bir yazıyı okuyup anlayabilirmiş. Bu sebeple, anadilimiz dışında başka dilleri de öğrenmeye çalışmak çok kıymetli bir gayretmiş. Yalnızca yazının değil, hâlin de bir dili varmış. Hâlleri birbirine benzeyen insanlar, birbirlerini daha iyi anlarmış.

Aynı yazıyı farklı şekillerde okumak mümkünmüş. Herkes, kendi tecrübesine, kendi duygusuna ve kendi bakış açısına göre okuma yaparmış.

Gülberenk çocukları, doğru okur, doğru yazar ve doğru düşünürmüş; fakat bir gün gelip, kendi defterini okumak zorunda kalacağını da hiç aklından çıkarmazmış. Neymiş o defter? Elbette, yazıcı meleklerimizin doldurmakta olduğu amel defteriymiş. Sağımızdaki melek sevaplarımızı, solumuzdaki melek de günahlarımızı yazıyormuş.

Veeee müjdeee!!! Gülberenk Marşları, iki albüm olarak çıktııı! 🙂 Satın almak isterseniz, www.gulberenkmagaza.com’dan ya da Gülberenk’in 544 807 88 79 numaralı telefonundan bize ulaşabilirsiniz. 🙂

Gülberenk İzmir ekibi on altıncı programını da başarıyla tamamladı. Anlayacağınız, sevgi dolu, inançlı ve kararlı yürüyüşümüz, tatlı bir coşkuyla sürüyor! Gülberenk çocukları hiç ayrılmıyor, sadece evlerine gidiyor! 😉23 Yorum

  1. F.Betül dedi ki:

    Çok güzel.

  2. Ayşenur Ağgül dedi ki:

    İlk defa geliyorum. Çok beğendim. Çok yararlı. Diğer çocuklar da gelmeli. Tekrar gelmek istiyorum.

  3. Misâfir dedi ki:

    Evet güzel ama benim çektiğim rakam çıksaydı daha mutlu olurdum. 🙂

Yorum Yap