Kamuoyunun Dikkatine!

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği, millî ve mânevî değerlerimizin yaşatılması adına gayret etmekte olan ve tüm hizmetlerini ücretsiz gerçekleştiren bir sivil toplum kuruluşudur. Gülberenk Prodüksiyon, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği İktisâdi İşletmesidir.

İktisâdi işletmemiz, Gülberenk hizmetlerini geliştirmek, derneğimizin giderlerini karşılayabilmek ve hizmetlerimizin büyüyerek devamını sağlayabilmek adına çalışır. Gülberenk Şarkıları’nı, dört albüm hâlinde, Ekim 2015’te, hizmete sunduk. Bunu yaparken, derneğimize gelir getirecek ürünün, aynı zamanda değerlerimize hizmet eden bir eğitim materyali olmasının sevincini duyduk. Üstelik bu çalışmada emeği geçen hiçbir hizmet gönüllüsünün bir hak talebi olmamıştır.

Yani Gülberenk Prodüksiyon, şahsa ait değildir ve şahsî kâr maksadıyla kurulmamıştır. Dolayısıyla, herhangi biri, albüm satışlarından ötürü ne zarar ne de kâr etmektedir. Bütün kâr ve zarar, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nindir. İşte bu sebeple, Gülberenk’in yararı düşünülerek en başından itibâren, çalışmaların kopyalanması, çoğaltılması istenmemiş ve bu tercih, her bir Cd de yazılı olarak belirtilmiştir. Dernek yönetim kurulu üyeleri ve başkanı da dâhil olmak üzere, herkes, albümleri belirlenen fiyat üzerinden, faturalı olarak satın almaktadır.

İşte bu şekilde, nice fedâkâr kardeşimizin de gayretiyle, bir buçuk yıl içinde, yirmi binin üzerinde Cd çocuklarımıza ulaştırılmıştır. İmkânı olmayanlar için de her zaman ciddi bir hediye / infak kontenjanımız mevcut olmuştur, olacaktır. Yaptıklarımızın faydasına inananlar, çalışmalarımızın eğitimcilere ve çocuklara ulaşabilmesi adına emek vermekte, bunu yaparken maksada hürmet etmekte ve Cd satın almaktadır. Böylece kurum, çalışmanın ortaya çıkması için harcadığı sermâyeyi tekrar kazanma, vergilerini rahat ödeme, giderlerini kimseye muhtaç olmadan karşılama, yeni projeler için harekete geçme ve dernek hizmetlerini artırma imkânı bulmaktadır. Yönetim Kurulumuz, sadece fîsebîlillah çalışmakla kalmayıp, maksada binâen, eserlerin haklarını korumaya çalışmakla da sorumludur.

Önemli bir başka mevzû ise şudur:

Yine en başından beri, prensip olarak çocuklarımızın bu şarkıları, çizgi filmlerden alınmış hazır ve alâkasız görüntüler eşliğinde değil, gözlerini kapatarak dinlemesini arzu ediyoruz. Çünkü yıllardır, lüzûmundan fazla görüntüye mâruz kalan çocuklarımızın hayâl güçlerinin ne kadar alt seviyelere indiğini, nasıl da kendi başlarına oyun kuramaz ve eser üretemez hâle geldiklerini ibretle seyrediyoruz.

Gülberenk Çocukları, baş gözlerini kapatıp kalp gözlerini açabilsin, şarkıların sözlerini gönüllerinde hissedebilsin, hele hele meselâ, söz konusu Şemâil ise, her türlü zâhirî tesirden uzak ve hür, sâdece hayâl edebilsin istiyoruz. Eğer görüntülü yayınların çok gerekli olduğuna inansaydık, şüphesiz kendimizden kopararak, onun da gereğini yapardık; fakat biz, temel olarak çocukların kendilerini, kendi iç âlemlerini keşiflerini esas alıyoruz. Bu sebeple, sesli yayınlara ağırlık veriyoruz. Çocuklar için hazırladığımız sayılı birkaç videoda da aynı sebeple, genel olarak sadece ses vardır.

Hedefimiz, milyonlarca insanın oturup bize ve yaptıklarımıza bakması değil, bizim yaptıklarımızla, kendini keşfeden, değerlerini hisseden, kavrayan, duyarlı, ince ruhlu, uyanık, üretken ve vasıflı müminler olmasıdır. Bu sebeple çoğunluğun talebine göre değil, ihtiyâcına göre şekilleniriz. Asrımızın çocuklarının daha çok seyretmeye değil, daha çok dinlemeye ve yaşamaya ihtiyâcı olduğunu düşünmekteyiz. “Cd leriniz neden görüntülü değil?” diye soranlara da hep bu cevabı vermekteyiz.

Tüm bu sebeplerle, farklı mecrâlarda, iyi niyetli olduğuna inandığımız; fakat iznimiz ve bilgimiz dışında, üstelik kaynak da belirtilmeden hazırlanarak yayına verilmiş olan bazı videoların kaldırılmasını talep etmiş bulunuyoruz. Talebimizin gereğini yerine getirmiş olanlara da teşekkür ediyoruz.

Takdir edersiniz ki hakkıyla tanımak ve tanışmak, belki bu dünyada en az başarılabilen iki iştir. Kim kazanır, kim kaybeder, onu da ancak Allah bilir. Biz hepimiz, başarabildiklerimizi ihlâsla yapmaya, inandığımız adımları ihlâsla atmaya devam etmekle mükellefiz. Hayırda ortağımız olmak isteyenlerle istişâreye her zaman açığız. Zîra istişâre, kardeşliği ve tüm diğer güzellikleri coşturan, eşsiz bir nimettir. Ömrünü hayra ve Hakk’a adamış olan herkese selâm eder, iki cihan sevinci dileriz. Saygıyla…

 

Gülberenk Prodüksiyon ve

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Yönetim Kurulu Adına

Eğitimci – Yazar

Neslihan Nur TÜRK ( UYANIK )

 

www.gulberenk.com

www.neslihannurturk.com

www.gulberenkmagaza.comYorum

  1. Elmas Öztürk dedi ki:

    Aleykümselam ve rahmetullahi ve berakatuh elhamdülillah ne güzel bir hizmet!

Yorum Yap