Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı, Eğitimci & Yazar Neslihan Nur Türk, Yunus Emre Kültür Vakfı ve Şehbâl Gençlik Gelişim ve Kültür Merkezi’nin dâvetiyle konferans ve tefekkür konseri programları için Karaman’daydı.

9 Mart 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilen Vakit Disiplini başlıklı konferansta; ibnu’l vakt olmak, güneş gibi zamanında doğup zamanında batmak, Müslüman kimsenin edilgen değil etken olmasının gerekliliği, namazın vakit disiplini üzerindeki etkisi konuları üzerinde duruldu.

Konferansa Karaman ve ilçelerinden yaklaşık bin kıymetli hanımefendi katıldı.

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansın ardından Eğitimci&Yazar Neslihan Nur Türk katılımcılarla hasbihâl etti, kitaplarını ve cd’lerini katılımcı hanımefendiler için imzaladı. Program yaklaşık üç saat sürdü.

10 Mart 2019 Pazar günü Hz. Ebubekir Yurdu’nda gerçekleştirilen tefekkür konserine Karaman’ın kıymetli hanımefendileri katıldı. Program yaklaşık iki saat sürdü.

Organizasyonda emeği geçen Yunus Emre Kültür Vakfı ve Şehbâl Gençlik Gelişim ve Kültür Merkezi yetkililerine teşekkür eder, nice hayırlarda tekrar tekrar buluşmayı dileriz. 🙂30 Yorum

 1. Fatma Nazan Şancı dedi ki:

  Bismillahirrahmanirrahim.
  Neslihan Hocam içimdeki coşkuyu, heyecanı ve çocuksu duygularımı ön plana çıkardınız. Programınız çok içten, samîmi, sözler cok tesirli idi. Gözler ve sözlerle de çok tesirli sohbetler(biz buna in’ikas diyoruz derler mübârekler) sizin sohbetiniz de bu denliydi. Karaman sizi çok sevdi. En kısa zamanda tekrar bekleriz. Rabbim hizmetlerinizi dâim eylesin. Şifâ diler ve duâ isterim Neslihan Hocam.

 2. Esma Eyice dedi ki:

  İki gündür bizlere bu güzelliğe kavuşmuş olmayı nasîp eden Rabbimize sonsuz hamd. Bizleri tefekkür ikliminde seyahate çıkaran Neslihan Hanıma sonsuz teşekkür. Bakış açınız, yazılarınız, kitaplarınız her dâim buhranlı anlarımda şifâ olmuştur. Hem ne şifâ! İçi dışı tevâfuklarla kuşatılmış muhteşem şifâlar. Rabbimiz kaleminize, yüreğinize kuvvet versin. Heyecanınız diri ve dâim olsun. Rabbimiz râzı olsun inşallah.

 3. Seher Baykara Ünsay dedi ki:

  Bir kez daha anladım ki sözler karşıdakinin anladığı kadardır. (Mevlana C.R.Hz.) Her ne söylenirse, her ne duyulursa bizdeki îmân, birikim ve beklentilerdir anladığım ve algıladığım.
  Rabbim hizmetlerinizden ve sizden râzı olsun. Sizin dediğiniz gibi “Lütfûnu artırsın.” inşallah.

 4. Berra Nur SOYARI dedi ki:

  Programınız çok güzeldi. Çok eğlenceliydi. İyi ki Karaman’a geldiniz. Sizi yakından ilk defa gördüm. Allah râzı olsun. 12 yaşındayım.

 5. Misâfir dedi ki:

  Çok güzel bir vakit geçirdik elhamdülillah. Duygularıma tercüman oldunuz. Rabbim yaptığınız tebliğin tesirini artırsın inşallah. Her şey için teşekkür ederiz. Rabbim bizlere de sizin enerjinizden, coşkunuzdan, heyecanınızdan versin. Âmin.

 6. Tuba Sağlam dedi ki:

  Gönlüme ve yüreğime o kadar çok dokunduğunuz için Rabbim sizden râzı olsun. İlk defa nasîp oldu. Bu günü hiç unutmayacağım. İnşallah her zaman buluşuruz. Allah râzı olsun. Duâ eder ve duâ beklerim. Kocaman kucaklıyorum sizi.

 7. Misâfir dedi ki:

  Tefekkür mahiyetinde dinlediğim şarkıların bir insan için yazılmış olabileceğine inanamadım. Çok farklı yönden bakmamıza vesîle oldunuz. Allah râzı olsun. Ara uzamadan tekrar görüşmek nasîp olur inşallah.

 8. Misâfir dedi ki:

  Dün doğum savcısıyla âcile gittim. Ordan yatışı reddedip sırf programınız için çıktım. Lütfen daha sık gelir misiniz? Üç senede bir olunca doğum sancıları bile erteleniyor. İnşallah talebeleriniz çoğalır da bizlere bu lezzeti sık sık tattırır. Teşekkür ederiz. Allah hizmetlerinizi dâim eylesin.

 9. Lale Apak dedi ki:

  Allah râzı olsun. Cenâb-ı Allah’ın bize şah damarımızdan daha yakın olduğunu sayenizde daha iyi idrak ettim. Duâ edin Cenab-ı Allah gayret ve kâbiliyetlerinizden bana, neslime, müslümanlara nasîp etsin inşallah.

 10. Misâfir dedi ki:

  Çok güzel bir programdı. Allah râzı olsun. İnsanlara ufuk açmak, onların kötü düşüncelerini alıp onun yerine tefekküre sevk ettirmeniz çok güzel. Allah’ım böyle insanları başımızdan eksik etmesin. Allah’ım sizin ve tüm müslümanların ufkunu açsın. Doğru yola sevk etsin. Sesiniz çok güzel. Müthiş. Allah’ım ses vermiş derler ya. İnsanın telefonuna fon yapası geliyor. Keşke câiz olsaydı siz söyleseydiniz. Allah râzı olsun.

Yorum Yap