Sevgili Arkadaşlar!

Gülberenk, Karlı Programla İstanbul’da sahne aldı. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellemi andığımız program, çok büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Yüzlerce seyircinin ilgiyle ve sevgiyle tam da vaktinde gelmesi, dikkatle seyrederek verilen mesajları alması, ne kadar güzeldi.

Sevgili Peygamberimizin gözleri simsiyah, teni gül pembe, saçları dalgalı, boyu dengeli imiş. Dişleri inci, kaşları hilâl gibiymiş. Bakışlarından şefkat ve rahmet saçılırmış. Mübarek sırtlarında peygamberlik mührü varmış. Yüzü hep mütebessimmiş ve mis gibi kokarmış. Gül, kokusunu; Ay da ışığını ondan almış. Alemler, varlığını O’na borçluymuş. Duruşu heybetliymiş. Bütün ümmet, O’nun şefaatine aç, beklemedeymiş.

Şemail Şarkısı ile çabucak aklımıza ve kalbimize yerleşen bu bilgiler, elbette çok kıymetliydi. Unutmayacağımıza ve sevgili peygamberimizi güzelce seveceğimize söz verdik. Güzelce sevmek, sadece sözde değil, halde de benzemeye çalışmakla oluyormuş. Daha çok hizmet ederek, daha çok insan sevindirerek, hayvanlara ve bitkilere daha çok şefkat göstererek, daha cömert, daha düşünceli de daha fedakâr olarak, sevgimizi göstermemiz gerekirmiş.

Kâinatta var olan canlı cansız her şey O’nu tanıyor ve özlüyormuş. Biz de Rabbimizin emirlerini yerine getirerek, ahlâkımızı güzelleştirerek, daha fazla secde ve duâ ederek O’na duyduğumuz sevgiyi pekiştirmeliymişiz.

Gülberenk Çocukları, sevgili Peygamberimizin çocuk ümmeti olarak, tüm bunları başarmaya azmettiler. İçimizde yepyeni duygular, taptaze coşkularla ayrıldık.

 

DSC00029

DSC00044

DSC00049

DSC00066

DSC00013

DSC00015

DSC00017

DSC00020

Programa katılan seyircilerden Sude Önal “Sekiz yaşındayım. Bu programı bana halam tavsiye etti. Çok güzel programdı. Peygamber efendimizi tanıdım. Yine geleceğim.” dedi.

altınoluk rop.

Hatice Kübra Yavşan ise “Çok eğlenceli bir programdı. Tekrar gelmeyi çok istiyorum. En çok Keloğlan’ı beğendim.” dedi.

ilam rop.

 

Şimdi, Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği’nin önce Ankara’da, sonra da Kastamonu’da gerçekleşecek olan programları için duanızı isteyerek, sözümüze son verelim. Hoşça kalın! 🙂27 Yorum

 1. Rümeysa Sarışahin dedi ki:

  Küçükler için çok eğitici bir program.

 2. Kübra Selvi dedi ki:

  Şarkı söyleyen ablayı çok beğendim.Sizi çok seviyorum.

 3. Ayşe Beyza Özgün dedi ki:

  eğlenceli bir şekilde anlatılması hoşuma gitti.Tiyatroyu çok beğendim.

 4. Rümeysa Taner dedi ki:

  Şarkıyı beğendim.

 5. Faruk Kerem Selimefendioğlu dedi ki:

  En çok şarkı söyleyen abla etkiledi.Program çok güzeldi.Bir daha gelmek isterim.

 6. Zeynep Demir dedi ki:

  Civcivi çok beğendim.

 7. Rümeysa Çakı dedi ki:

  En çok keloğlanı beğendim.

Yorum Yap