Kıymetli Ziyâretçilerimiz,

Gülberenk Değerler Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı, Eğitimci & Yazar Neslihan Nur Türk, Fetih Kültür Vakfı ve Râbia Hatun Kız Kur’ân Kursu’nun dâvetiyle konferans programı için Kocaeli’deydi.

Vakit Dar konulu konferansta; dünyaya geliş amacımız, sonunun ne zaman olduğunu bilmediğimiz kısa vaktimizi nasıl değerlendirmeliyiz, ardından sadaka i câriye olacak işler bırakmak konuları üzerinde duruldu.

Programlara Kocaeli ve ilçelerinden, yaklaşık iki yüz elli kıymetli hanımefendi katıldı.

Konferans bitiminde Eğitimci&Yazar Neslihan Nur Türk katılımcılarla hasbihâl etti, kitaplarını ve cd’lerini katılımcı hanımefendiler için imzaladı. Program yaklaşık iki saat sürdü.

Organizasyonda emeği geçen Fetih Kültür Vakfı ve Râbia Hatun Kız Kur’ân Kursu yetkililerine teşekkür eder, nice hayırlarda tekrar tekrar buluşmayı dileriz. 🙂19 Yorum

 1. Misâfir dedi ki:

  Ağzınızı sağlık, anlattıklarınızdan ders çıkarıp hayatıma geçirmeye çalışacağım. Allah râzı olsun.

 2. Reyhan Çiçek dedi ki:

  Neslihan Nur Türk Hanımefendi’ye teşekkür ederim böyle güzel bir konuşma yaptığı için. Lütfen böyle programlara çok ihtiyâcımız var toplum olarak. Eksik ne kelime, hayatıma öyle çok alternatif kattınız ki onun için de ayrıyetten teşekkür ederim. Allah râzı olsun. Gerçekten çok memnun kaldım. Hitâbetiniz ve konunuz süperdi. Devamını bekliyoruz. İcâbetli bir gündü. Rabbim sizin gibi değerli hocalarımızı başımızdan eksik etmesin. Çok şey var anlatacak, yazacak. Bununla yetiniyorum. Sayılarınızı çoğaltsın, nice Neslihan Hanımlar yetişsin inşallah. Sevgiler, saygılar. Emeği geçen kardeşlerimizden de Rabbim râzı olsun.

 3. Rümeysâ Eski dedi ki:

  İnsanın mesûliyetleri vardır. Kimi zaman farkeder, kimi zaman ise edemez. Vakit ise bunu farketmek için çok dardır.
  Öyleyse o gözler açılmalı, o gönüller görmelidir.
  Bu vakit, insanın görmesi için kıymetli bir vakitti. Allah râzı olsun.

 4. Dilek Kara dedi ki:

  Güzel kardeşim. Hani sanatçılardan şarkı isterler ya.. Ben de sizden kitap istiyorum. Parçanın konusu çocukların zulüm altında olmalarına Rabbimiz’in izin vermesinin sebebi..
  Siz kafama vura vura anlatıyorsunuz. Ben de anlıyorum inşallah.
  Hep gelin, sağlıklı sıhhatli olun, hep koşturun inşallah..

 5. Misâfir dedi ki:

  “Vakit Dar!”
  Çok güzel bir programdı. Vakit hızlı geçiyor. Söylemek istediğim çok fazla şey var aslında, ama sadece vakit dar diyorum. Bu programı bize vesîle kılanlardan Allah râzı olsun. Her zaman böyle programlarla kendimize gelmek isteriz. Bugünden sonra çok şey değişecek hayatımda, Allah râzı olsun Neslihan Hocamız’dan..

 6. Misâfir dedi ki:

  Allah râzı olsun ebeden. Vakit dar haklısınız. Bir an unutmamamız gereken bu gerçek ile yüzleşmek şahsıma iyi geldi. Emeği geçen tüm hizmet ehli ekibiniz ve size bereketli vakitler, istifâdeli programlar nasîp eylesin Mevlâ’m.

 7. Hatice Ağlamaz dedi ki:

  Bismillâhirrahmânirrahîm.
  Vakit Dar “Koşan Adam” olmak lâzım. Her an dilimizde olan Kur’ân’ın kâlbî Yâsin Sûresinde “racûlun yes’â” dediğimiz koşan adam biziz. Sonucunda haydi cennete gir hitâbını duymak için çok koşmamız ve vaktimizi bereketlendirmemiz gerekiyor. Bunu hatırlatan kıymetli Neslihan Nûr Türk Hanımefendi’ye kâlbî şükranlarımı sunuyor mümîn kardeşi olarak elinizden tutuyorum.

 8. Ayfer Ö. dedi ki:

  Teşekkür ediyorum, çok ihtiyacım vardı. Güzel bir tokat yedim faka, çok iyi geldi. İnşaallah sizin gibi düşünüp, yaşayanlardan olurum. Sizi seviyorum, duâlarınızı bekliyorum.

 9. Misâfir dedi ki:

  Neslihan Nûr Türk’ü çok seviyoruz. Çok istifâde ettik. Programı düzenleyenlerden Allah râzı olsun.

Yorum Yap